Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Najbliższy Saturn w Krakowie = ok.170 kilometrów.
Najbliższy Media w Rzeszowie = 60 kilometrów.
Życie jest okrutne. :(
 
Mógłby ktoś zapodać zdjęcie koszulki bo na stronie internetowej nie mogę znaleźć... A co się tyczy kolekcjonerki, to głupio wyszło, że niektórzy pozamawiali po 20 sztuk tym samym skazując innych na większy wydatek ale cóż taki jest biznes.
 
Mógłby ktoś zapodać zdjęcie koszulki bo na stronie internetowej nie mogę znaleźć...
Taka:
Gdyby pozamawiali po 20 sztuk, to by musieli zakładać 10 kont, bo była blokada 2 EK na konto.
 
Komuś się udało, bo na allegro faktycznie na jednej aukcji sprzedają 18 sztuk. Jak widać ta osoba uważała na przedsiębiorczości w szkole :D
A co do koszulki to ani nie zachwyca ani nie wygląda źle, ot taka sobie.
 
Komuś się udało, bo na allegro faktycznie na jednej aukcji sprzedają 18 sztuk. Jak widać ta osoba uważała na przedsiębiorczości w szkole

Na allegro jest już około 90 aukcji z EK... Interesujące jest w ogóle zagadnienie, czy takie transakcje są legalnie - to znaczy ktoś wystawia na sprzedaż produkt, którego sam jeszcze nie nabył, czyli de facto nie jest jego właścicielem. Cześć tych aukcji, to są z pewnością zamówione, ale nie opłacone preordery. Ktoś zamówił, wystawił na allegro i jak sprzeda za te, powiedzmy 700 zł, to opłaci EK na CDP.PL i poda adres do wysyłki dane kupującego z allegro. Warte zastanowienia.
 
Tak sie blokuje kolekcjonerki tym, ktorzy by chcieli je nabyc za cene wyjsciową. Sprzedawanie produktu stworzonego w tym przypadku przez CDP RED nie powinno byc za wieksza kwote od ustawionej tj. 349zł a oni sobie daja na kup teraz od 700zł w gore. Moim zdaniem takie osoby powinno sie scigac. Najgorsze, ze na takie cos wiele osob sie załapie i gosc jest wtedy happy. Gdyby sie nikt na to nie złapał to by był bardzo stratny.
 
Last edited:
Ludzie, pytanie. Otóż jest problem z wyborem płatności. Co w przypadku gdy nie posiada się konta w Payu, Paypalu i bitcoinie, a co więcej nie można tego konta założyć. Czy można jakoś wykonać płatnośc przelewem tradycyjnym?
 
Ludzie, pytanie. Otóż jest problem z wyborem płatności. Co w przypadku gdy nie posiada się konta w Payu, Paypalu i bitcoinie, a co więcej nie można tego konta założyć. Czy można jakoś wykonać płatnośc przelewem tradycyjnym?

w PayU nie trzeba się rejestrować, to są normalne przelewy, kliknij w PayU, wybierz swój bank i zrób normalny przelew :p
 
PayU to nie bank, tylko system płatności. Polega on na pośredniczeniu pomiędzy kupującym, a sprzedającym. Pieniądze do sprzedającego trafiają dopiero po potwierdzeniu dostawy przez dostawcę (np. kuriera), co pozwala wyeliminować oszustwa w stylu "zapłaciłem mu z góry, a on zwinął kasę razem z interesem i uciekł do RPA". Dokonując płatności za pośrednictwem PayU płacimy ze swojego banku (nie musimy zakładać żadnego konta w PayU), a nasze pieniądze trafiają do PayU, które przekaże je na konto bankowe sprzedającego (w tym przypadku właścicieli cdp.pl) dopiero po otrzymaniu potwierdzenia od dostawcy (kuriera lub InPost), że gra została do nas dostarczona. Jeśli PayU takiego potwierdzenia nie dostanie, to sprzedający nawet nie zobaczy naszej kasy, która bezpiecznie do nas wróci.

Uff, myślę, że wyjaśniłem.
 
PayU to nie bank, tylko system płatności. Polega on na pośredniczeniu pomiędzy kupującym, a sprzedającym. Pieniądze do sprzedającego trafiają dopiero po potwierdzeniu dostawy przez dostawcę (np. kuriera), co pozwala wyeliminować oszustwa w stylu "zapłaciłem mu z góry, a on zwinął kasę razem z interesem i uciekł do RPA". Dokonując płatności za pośrednictwem PayU płacimy ze swojego banku (nie musimy zakładać żadnego konta w PayU), a nasze pieniądze trafiają do PayU, które przekaże je na konto bankowe sprzedającego (w tym przypadku właścicieli cdp.pl) dopiero po otrzymaniu potwierdzenia od dostawcy (kuriera lub InPost), że gra została do nas dostarczona. Jeśli PayU takiego potwierdzenia nie dostanie, to sprzedający nawet nie zobaczy naszej kasy, która bezpiecznie do nas wróci.
Uff, myślę, że wyjaśniłem.
Tak to działa? Jak sprzedawałem różne rzeczy na allegro, to kasę z PayU dostawałem od razu po wpłacie od kupującego. Może to kwestia tego, że byłem sprzedawcą prywatnym? Hmm, ciekawe :teeth:
 
Tak to działa? Jak sprzedawałem różne rzeczy na allegro, to kasę z PayU dostawałem od razu po wpłacie od kupującego. Może to kwestia tego, że byłem sprzedawcą prywatnym? Hmm, ciekawe :teeth:

Tak to przynajmniej zrozumiałem. Być może w razie niepowodzenia transakcji to po stronie PayU leży problem z odwirowaniem kasy od sprzedawcy - w każdym razie założenia systemu są takie, by kupujący nie został bez kasy i towaru.
W takim razie PayU działałoby jako swego rodzaju towarzystwo ubezpieczeniowe. Dla kupującego jednak nie ma to żadnego znaczenia - jego kasa jest (w miarę) bezpieczna.

Ed.:
No dobra, z rozpędu w poprzednim poście dołożyłem może kilka cech z płatności "escrow", ale nie zmienia to faktu, że płatność za pośrednictwem PayU jest dużo bezpieczniejsza od zwykłego przelewu bezpośrednio na konto sprzedawcy.
 
Last edited:
PayU powstało po to żeby zarabiać pieniądze :D
Przy okazji oczywiście jest to dość wygodna forma zapłaty i bezpieczna. Sprzedający praktycznie od razu dostaje wiadomość z automatu o uiszczeniu płatności, ale kasa najpierw trafia do PayU pozostając na ich kontach przez przynajmniej 24 godziny. To daje im spory kapitał który mogą pomnażać, genialny pomysł :p.
Oferują również jakąś formę ubezpieczenia na wypadek gdyby Towar nie dotarł do nas, ale i tak takie rzeczy trzeba zgłaszać na prokuraturę.
 
@Mario666 w Rzeszowskim MM jest cała półka wydania przedpremierowego. Kupiłam dziś swój egzemplarz rano i nie wydaje mi się aby miał ten nakład szybko zniknąć. Niestety koszulki TYLKO w rozmiarze L - cena 59,99 zł.
 
@Drejka
Dzięki za info. Wieczorem sobie przypomniałem, że zamiast jechać z Krosna te 60 km, to powiem chrześnicy, która tam studiuje, żeby mi kupiła.
Teraz pewnie już jestem posiadaczem rzeczonego zestawu. :)
 
Top Bottom