Wiedźmin 3 - grafika

+
@Kuboniusz Gdyby Geralt zasłaniał pół ekranu z kamery zza pleców to wtedy byś na pewno coś widział ;) .

Ta scenka urywa dupę pomimo dużej kompresji:

 
Last edited:
Gdyby Geralt zasłaniał pół ekranu z kamery zza pleców to wtedy być na pewno coś widział
Tu nie chodzi o "ze skrajności w skrajność" :p.
To miał być post, który chwyci za serce CDPR i przekona ich do udostępnienia nam możliwości dowolnej zmiany ustawień kamery.
Ale pewnie się nie udało.
 
Tu nie chodzi o "ze skrajności w skrajność" :p.
To miał być post, który chwyci za serce CDPR i przekona ich do udostępnienia nam możliwości dowolnej zmiany ustawień kamery.
Ale pewnie się nie udało.

Ja jestem jak najbardziej za tym żebyśmy mieli wybór, zobaczymy może nas Redzi zaskoczą w patchu premierowym. :p
 
Z tą kamerą to tak jakbym w GTA V miał cały czas najbardziej oddaloną kamerę. Tak się nie da grać. Jestem zawiedziony.
 
Sorry za mały off topic, ale czy widzicie jakieś różnice między PS4 a PC?

https://www.youtube.com/watch?v=5WwGvkpkMik&list=PLp1157660uVLV_eqpRkPGnY14_jXK7exL&index=5

Pytanie istotne na tle fali krytyki skierowanej przeciw konsolowemu Wieśkowi ;)
klatki podczas drugiej sceny w porównaniu, tej z jeżdżeniem samochodem. Na pc były w okolicach 60 a na ps3 i ps4 chyba niecałe 30 klatek na sekunde, ale tak to różnice między ps4 a pc są kosmetyczne raczej i jeśli ktoś nie będzie analizował dogłębnie i porównywał to jej nie zauważy.
 
Sorry za mały off topic, ale czy widzicie jakieś różnice między PS4 a PC?

Nawet gdybyś mocno próbował to na YT większych różnic nie zobaczysz. Ostatnio oglądałem porównanie grafiki PS3 vs PS4 i dobór scen + kompresja powodują, że i między tymi wersjami nie widać udoskonaleń.
 
mam wrażenie, że wątek kamery zasługuje na wyodrębnienie. Sam staram się nie zastanawiać zbyt dużo nad kwestiami tego typu, wychodząc z założenia że REDzi mają grę pod ręką i sprawy około-gameplayowe są w stanie odpowiednio dopracować... Ale im więcej widzę tych materiałów tym gorzej to dla mnie wygląda. naprawdę, szkoda gadać. Rozumiem, że celem było zrobienie inteligentnej kamery która pozwala się połapać w walce - ale po drodze się komuś coś chyba pomyliło, bo nijak inteligentnie to nie wygląda. Raz, że poza walką aż się prosi bardziej przybliżyć do pleców, a dwa - czemu zoom nie jest uzależniony chociażby od liczby przeciwników atakujących Geralta? Bo chyba nie jest tak, że musimy cały czas widzieć wszystkich łuczników?

No naprawdę - nic nie mówię na skalowanie przedmiotów, bo chcę się przekonać jak to w praktyce działa. Ale ta kamera... nie rozumiem.
 
Nawet gdybyś mocno próbował to na YT większych różnic nie zobaczysz. Ostatnio oglądałem porównanie grafiki PS3 vs PS4 i dobór scen + kompresja powodują, że i między tymi wersjami nie widać udoskonaleń.
Na tym porównaniu wersja PS3 a PS4/PC to niebo a ziemia.
Natomiast między PS4 a PC, faktycznie główną różnicą widoczną na tym porównaniu jest znacznie większa płynność obrazu na PC oraz lepszy anti-aliasing (całkiem nieźle bardziej gładkie krawędzie widać na scenie z samochodu). Przypuszczam, że PC ma włączony MSAA/TXAA, natomiast PS4 ma tylko FXAA lub nie używa anti-aliasingu wcale.
 
Sorry za mały off topic, ale czy widzicie jakieś różnice między PS4 a PC?

https://www.youtube.com/watch?v=5WwG...XK7exL&index=5

Pytanie istotne na tle fali krytyki skierowanej przeciw konsolowemu Wieśkowi

Znaczna różnica jest przy grze na PC w 4k jednak w Full HD nie ma "dużych" różnic choć wiem że niektórzy myślą inaczej lecz tak nie jest, w 4k owszem bo tekstury są ostre jak brzytwa itd itp, bez porównania
 
Top Bottom