Wiedźmin 3 - grafika

+
Liczyłem że na tym filmiku gamespotu pokażą więcej dziś tego konsolowego gameplay-u ale te kilkanaście sekund z takiej odległości to póki co jedyne co jest dostępne w ogóle.A skoro obczajali to w miejscówce gdzie trwały prace nad optymalizacją fpsów i jest to 2 miechy przed premierą to cholera wie czy udało im się zrobić stałe 30 klatek i czy nie musieli ciąć bardziej grafy z tego powodu.
 
Last edited:
jest ktoś w stanie wyciągnąć z materiału Gamespotu gify z tymi urywkami z PS4/X1?



Kamerka nagrywała w 23 fps'ach (dla przypomnienia)
 
Ogółem to oddaliłbym zarzut o brak słowiańskiego klimatu w grze - jak dla mnie, rodowitego lubuszanina, po niejednym lesie kroczącym i niejedne łąki zwiedzającym, w Wiedźminie 3 słowiańskiego klimatu, przynajmniej od strony wizualno-artystycznej jest od groma.
 
Czy tylko ja mam wrażenie że na SoD, podczas sceny z Emhyrem oświetlenie wyglądało dużo naturalniej, niż obecnie? Teraz wszystko wydaje się plastikowe (szczególnie skóra Emhyra), te kolory jakieś takie dziwne (o zgrozo, kolory :p).
 
Mnie też twarz Emhyra wydaje się bardziej gumowa / plastikowa. A mimika, mimo że bardziej płynna, to "ostrzejsza", mniej naturalna. Szkoda.
 
Ogólnie wydaje mi się, że w zależności od oświetlenia i przy niektórych ujęciach postaci wyglądają trochę jakby były wzięte z muzeum figur woskowych.
 
A ja z innej beczki.
Na stronie cdaction jest artykuł o GTA V prezentujący tą grę w maksymalnych ustawieniach graficznych na SLI z dwóch GTX 970 na i7. Proponuję ten filmik obejrzeć dokładnie ze dwa - trzy razy, a później możemy podyskutować o dałngrejdzie w Wiedźminie 3. Ciekawe, czy znajdzie się ktoś, kto po obejrzeniu tej kaszany będzie jeszcze na grafikę w Dzikim Gonie narzekał ;D.
 
To zupełnie inny poziom zwłaszcza w kwestii modeli postaci.
Jednocześnie nie przeszkadza to w tym że GTA V jest pod wieloma względami grą naprawdę wyborną.
 
Na stronie cdaction jest artykuł o GTA V prezentujący tą grę w maksymalnych ustawieniach graficznych na SLI z dwóch GTX 970 na i7. Proponuję ten filmik obejrzeć dokładnie ze dwa - trzy razy, a później możemy podyskutować o dałngrejdzie w Wiedźminie 3. Ciekawe, czy znajdzie się ktoś, kto po obejrzeniu tej kaszany będzie jeszcze na grafikę w Dzikim Gonie narzekał .
To jest ten film:
http://www.gamersyde.com/news_the_beauty_of_gta_v-16460_en.html
Bez kompresji. Kaszaną bym tego nie znazwał. GTA V jest ładne, ale do W3 się nie umywa.
 
GTA V cierpi na dokładnie to samo, na co cierpi MGS V i parę innych, nowych gier - starą generację. Takie se budynki, gdzie niegdzie tekstury w żałośnie małej rozdzielczości, mało roślinności przez co widać słabe tekstury podłoża. Nie zrozumcie mnie źle - oba tytuły są naprawdę bardzo ładne (MGS ma nawet, IMO, lepsze modele postaci od W3) i oba są wyborne (drugi jeszcze nie wyszedł, ale to Kojima, on nie robi gier, które nie są świetne), ale te mankamenty widać (oczywiście jeśli się skupić, podczas zwyczajnej rozgrywki się tego nie zauważa [przynajmniej ja nie zauważam]).
 
GTA V cierpi na dokładnie to samo, na co cierpi MGS V i parę innych, nowych gier - starą generację. Takie se budynki, gdzie niegdzie tekstury w żałośnie małej rozdzielczości, mało roślinności przez co widać słabe tekstury podłoża. Nie zrozumcie mnie źle - oba tytuły są naprawdę bardzo ładne (MGS ma nawet, IMO, lepsze modele postaci od W3) i oba są wyborne (drugi jeszcze nie wyszedł, ale to Kojima, on nie robi gier, które nie są świetne), ale te mankamenty widać (oczywiście jeśli się skupić, podczas zwyczajnej rozgrywki się tego nie zauważa [przynajmniej ja nie zauważam]).

tak to jest jak się robi cross-platformowe gierki ,nie ma co porównywać do Wieśka gry(GTA) sprzed paru lat ,MGS to zupenie inna bajka .
 
Po materiale bez kompresji z panem Dancem, nieco podzielam niepokój @adventusa . Pomimo, że wdzianko cysorza jest ostre jak brzytwa i nawet mi na mój mały monitor wysypuje ziarno, tak twarz jest mglista. Dało się to zauważyć po raz pierwszy na styczniowym gameplayu, na PAX było widoczne, na kilku scenach nowego trailera również, no i teraz na Emhyrze. Na SoD wszystko jest ostre jak brzytewka. Wydaje mi się, że pomajstrowali nieco nad reakcją skóry na światło, być może po to, by zmarszczki wywołane mimiką były bardziej widoczne. Jak by nie patrzeć i nie myśleć, tekstura wygląda na mniej szczegółową niż na SoD, a wątpię by faktycznie taka była, skoro reszta jest identyczna(tzn. w identycznej jakości, bo kilka szczegółów we wdzianku się zmieniło). Może to jakiś nieprzyjemny efekt jak Chromatic Aberration i będzie się go dało wyłączyć.

Na pozostałych ujęciach, w zaciemnionym pokoju tylko z kilkoma świeczkami jest świetnie, brak tego efektu i twarz wygląda jak na SoD.
 
Last edited:
Top Bottom