Wiedźmin 3: postacie

+
Zmarszczki na czole pojawiają się dopiero przy ruchu brwi w górę. Widocznie w SoD jeszcze to nie działało. A nie tylko twarz Emhyra ma "inną" teksturę, bo jego strój, biżuteria też wyglądają na mniej szczegółowe, co mogę podsumować tylko jednym: kwestia kompresji. Ale jak taka rozmyta kupa będzie w 1440p to widły i na Warszawę.
 
Niby twarz jest bardziej "plastyczna", ale sami powiedzcie -Czy nie wygląda to dziwnie? W niektórych momentach Emhyr wygląda trochę śmiesznie :p
 
Last edited:
Bo mu światło bardziej w ryło daje i się skóra bardziej błyszczy. Bolączka gier od dawna. Choć postaci męskie w W2 tego w dużej mierze uniknęły.
 
Bo mu światło bardziej w ryło daje i się skóra bardziej błyszczy. Bolączka gier od dawna. Choć postaci męskie w W2 tego w dużej mierze uniknęły.
Faktycznie, w W2 twarze błyszczały się jakby mniej. Czyżby dlatego, że światło to było niewidoczne we własnej poświecie, którą te twarze emitowały? :p
 
Bez kompresji vs bez kompresji.



Cóż...
 
Identyczny rezultat jak przy porównaniu Geralta z SoD a Geralta z PAX.
Geralta z PAX ktoś potem zphotoshopował tak, że jego twarz (w sensie szczegółowość) wyglądała dokładnie tak, jak w scenie na statku z SoD. Nic nie przeklejał, po prostu pozmieniał coś w kolorach.

Sławetna kwestia oświetlenia. W tym przypadku jej dość niedawno odkryty rodzaj - twarzus pogorszaczus
 
No i teraz wiemy, czemu Ciri ma czarne brwi, zarąbała tatusiowi jak spał i pożyczyła mu swoje. Geralt zrobił tak samo z Vesemirem, takiego psikusa razem wykombinowali.

Nie pokazujcie mi dziś więcej urywków, bo teraz znowu widzę doczytującego się cysorza.
 
Last edited:
Nawet najpiękniejsza osoba będzie wyglądać dziwnie, jeśli w trakcie filmu zrobisz stop-klatkę w odpowiednim momencie.
Tia, ciągle to ktoś powtarza. Ale z W1 i W2 jakoś sobie nie przypominam by jakakolwiek postać miała takie momenty (a jak już, to max raz na całą grę).

Chociaż... Dobra, te przykłady się nie liczą, bo tam prawie w ogóle nie było mimiki :p

A tak na poważnie, to Emhyr wygląda dziwnie prawie przez cały czas. To nie jest kwestia niekorzystnego ujęcia czy wyciągania pojedynczych klatek ze skomplikowanej animacji. Na szczęście nie jest to nic tragicznego, mogę się przyzwyczaić. Od strony charakteru, dialogów, mowy ciała itd. widzę, że REDzi wykonali wzorową robotę.
 
Last edited:
Ciekawe zjawisko.. Na interze wszyscy jednym głosem mówią że Emhyr na tym nowym materiale wygląda lepiej, tutaj jest odwrotnie :p . Ja osobiście jestem gdzieś pośrodku bo obie wersje są dla mnie ok. :)
 
Na tym obrazku jak dla mnie wygląda prawie identycznie, jak na filmie z Charlesem, tylko po prostu w ładnym świetle, pozie i w bezruchu, też jest wyraźnie odmłodzony w stosunku do wersji z SoD. Jedyne właściwie, co mi nie pasuje w tym modelu i okropnie razi w oczy to te jasne brwi, co zaburza proporcje i odbiór całej twarzy i kompletnie nie powinno mieć racji bytu, chyba, że Emhyr naturalnie jest blondynem i tylko farbuje się na czarno ;)
 
Last edited:
Dla mnie Emhyr wygląda dobrze - wyraźna, acz stonowana mimika, wyważony i spokojny, czuć respekt. Foltest budził u mnie uśmiech, czasem politowania, Henselt obrzydzenie i nieufność, Radowid wydawał mi się szczeniakiem z przerostem ambicji i kompleksem małego fiuta. Z kolei jakby Emhyr powiedział, bym zamiatał, to bym nawet nie pisnął i zamiatał tak, że nawet Wiedźmin by stwierdził, że "Melitele, jak czysto". Czuć od postaci respekt, bije od niego aura władzy - właśnie przez twarz, głos, mimikę i postawę.

Nie powiem jednak, że przydałoby się jej trochę szorstkości, ale to zobaczę w grze - tutaj wydaje mi się, że oświetlenie nieco natłuszczyło twarz Emhyra. .
 
Last edited:
Top Bottom