Grand Theft Auto

+
Da się w ogóle coś zrobić, żeby auto, którym przyjechałeś/kupiłeś było domyślnym dla postaci? Bo ciągle muszę odbierać samochody albo od policji, albo na nowo w garażu. Irytujące, potwierdzam.
 
@froget67 kolejna aktualizacja, znaczy się*która? Mam grę podpiętą pod Social Club i nic mi się nie ściąga. Jedynie te 5 GB aktualizacji po wgraniu zawartości z płyt.
 
Da się w ogóle coś zrobić, żeby auto, którym przyjechałeś/kupiłeś było domyślnym dla postaci? Bo ciągle muszę odbierać samochody albo od policji, albo na nowo w garażu. Irytujące, potwierdzam.
Niestety, nie da się. Rockstar dał nam w końcu możliwość kupowania własnych pojazdów, ale pożytek z nich jest niewielki. Dało się to dobrze zrobić w Online, ale w singlu już nie.
:huh:
Irytuje mnie również pewna kwestia dotycząca ubrań. Wracam po dłuższej przerwie na Franklina, a ten wystrojony jak Jaskier na wielkie otwarcie. Ubieram Michaela w garnitur, a ten chwilę później zakłada klapki i spodenki. Być może system zmiany ubrań bez ingerencji gracza dodaje trochę realizmu, ale mnie osobiście bardzo denerwuje.
 
Last edited:
Po zainstalowaniu trzeba było pobrać te 5 giga, a potem jeszcze ok 300 mega. Od tamtej pory wyszły jeszcze dwie łatki, ostatnia ważyła też ok 300 mega i właśnie o tym pisał Froget. Jeśli nic wam nie pobrało to trochę dziwnie :hmmm:
 
Da się w ogóle coś zrobić, żeby auto, którym przyjechałeś/kupiłeś było domyślnym dla postaci? Bo ciągle muszę odbierać samochody albo od policji, albo na nowo w garażu. Irytujące, potwierdzam.
To znaczy jak przypisane, samochód jest odholowany albo masz go na garażu
Ja kto ? samochód miałby się teleportowac za tobą ?
 
To znaczy jak przypisane, samochód jest odholowany albo masz go na garażu
Ja kto ? samochód miałby się teleportowac za tobą ?

nie, ale postać mogłaby jeździć samochodem, który JEJ KUPIŁEM, a nie ciągle tym samym wózkiem. Szczególnie Trevor, którego terenówki nienawidzę. Wtedy już bym się pogodził z holowaniem, ale że te holowania nie są z mojej winy, tylko dlatego, że postać nagle musi się przesiąść do wózka, który, uwaga, TELEPORTOWAŁ SIĘ za mną, to ubolewam.
 
Last edited:
Widać nie tylko mnie ta sprawa aut strasznie irytuje, nie można czymś dłużej pojezdzić bo R^ dał tu plamę, żeby jeszcze nasze auto używane zostawało tam gdzie zaparkowaliśmy, to nie ulatnia sie cudownie, a zostajemy z autem "startowym" że tak powiem.
 
Każda z postaci ma przypisany wózek i tam dokupione bajery zostają. Resztę trzeba wrzucić do garażu. Ale przyznam, że system jest czasami nieudolny, bo sam straciłem trochę kasy nie mając w nim miejsca - kupiony motor zniknął mi po misji.

Jeśli chodzi o Trevora to nie wyobrażam sobie jeżdżenia czym innym, niż jego odrapana ciężarówka podczas grania tą postacią. Franklin ma fajny samochód - po tuningu nie miałem absolutnie zadnych zastrzeżeń i jeździło się bardzo przyjemnie. Zastrzeżenia można mieć do Michaela i jego wózka - ale nie da się zaprzeczyć, że do każdego z bohaterów dane auto zwyczajnie pasuje. Dla mnie to jest drugorzędna sprawa, więc kustomizowałem przypisane auta i nie miałem problemu.
 
Last edited:
37 tysięcy Polaków kupiło GTA V na Steam'ie.
Sądzę, że jak doda się do tego (tańsze) pudełka, to będzie jeszcze lepsza liczba (oscylująca pewnie w granicach 40-45 tysięcy).

A tak swoją drogą - co poprawiała wczorajsza łatka do GTA V?
 
W sumie to chyba pogorszyła bo teraz nie można strzelać biegać i skakać postaciami w ich domach... Ehh a tak cieszyło mnie rozwalenie z kałacha telewizora tego gnoja synka Michaela :p
 
37 tysięcy Polaków kupiło GTA V na Steam'ie.

Sprzedaż jest tak dobra, że tu i ówdzie gry brakuje. Pierwotnie planowałem odczekać trochę aż cena spadnie do tych 130 góra 150 złotych, ale potem pomyślałem, jak często właściwie ukazuje się tytuł takiego formatu? Raz na kilka lat? No właśnie. W dodatku optymalizacja jest spoko, co wcale nie jest zjawiskiem powszechnym. Zamówiłem więc egzemplarz na muve za 179.99. Na tę chwilę wersja pudełkowa zamiast tanieć drożeje, na muve cena podskoczyła już dwukrotnie i obecnie kosztuje 194.99.

Jeszcze słówko odnośnie optymalizacji. Gra ma spory apetyt na mocnego proca. W trakcie testów w mieście zaobserwowałem sytuację, gdzie mój i5-2500K (4.0Ghz) ciągnął w zasadzie na 100%, gdzie karta miała jeszcze nieco zapasu, poza miastem sytuacja odwrotna. Jednak na wydajność nie mam co narzekać. W ustawieniach wysokich, w 1080p z m. in. lepszym draw distance i filtrowaniem anizotropowym niż w przypadku PS4 średnia klatek wyniosła 78 (karta to HD7950). Utrzymanie 60 klatek nie stanowiło problemu.

*Choć i tak wyjąwszy testy standardowo gram w 720p i locku na 30 klatkach (taki konsolowy standard), w miksie ustawień wysokich i bardzo wysokich. Oczywiście w takich "warunkach" mam jeszcze duży zapas mocy.
 
Jeszcze słówko odnośnie optymalizacji. Gra ma spory apetyt na mocnego proca. W trakcie testów w mieście zaobserwowałem sytuację, gdzie mój i5-2500K (4.0Ghz) ciągnął w zasadzie na 100%, gdzie karta miała jeszcze nieco zapasu, poza miastem sytuacja odwrotna. Jednak na wydajność nie mam co narzekać. W ustawieniach wysokich, w 1080p z m. in. lepszym draw distance i filtrowaniem anizotropowym niż w przypadku PS4 średnia klatek wyniosła 78 (karta to HD7950). Utrzymanie 60 klatek nie stanowiło problemu.

*Choć i tak wyjąwszy testy standardowo gram w 720p i locku na 30 klatkach (taki konsolowy standard), w miksie ustawień wysokich i bardzo wysokich. Oczywiście w takich "warunkach" mam jeszcze duży zapas mocy.

Też zauważyłem te duże zużycie procka, u kolegi na 290X z i7 4790 praktycznie wszystko na max, masełko w granicach 60fps przy MSAAx4
U minie wszystko high + teselacja, post proces v.high, cienie b. miękkie to średnio klatek w granicacach 50 (45-48fps najniższe 30 parę)

Za to żuzycie GPU potrafi spaść i poniżej 60% czasem, do poprawy.
 
Last edited:
Wybrałem wersją A w drugim napadzie w kampanii. Która jest lepsza wg Was? W sensie łatwiejsza. Nie chciałem latać helikopterem :p
 
@I_w_a_N tak, w dokach, ze statkiem. Dziś się pewnie okaże, czy była to dobra opcja, mam wolne popołudnie, trochę nadrobię :)

Wie ktoś może, czemu na Xfire nie ma już aktualizacji biblioteki gier?
 
@Karesh

To ja powiem, że poza tymi lądowaniami/startami oraz odczepianiem/zaczepianiem była to prościzna.
Nawet gdy pilotowałem Michaelem bez odbycia szkolenia to dało się wykonać sprawnie, acz kilka podejść miałem :p .
 
Pezejeżdzam wczoraj koło tuning shopu a tu nowiuśkie Turismo stoi i się pasie.

 
Top Bottom