Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
A mi się właśnie podoba. Nie jest to taki chaotyczny zlepek urywków z gameplayu, lecz ukazująca sedno wiedźmińskiej profesji scena. Geralt za pomocą nadludzkich zdolności ratuje dziewoję przed krwiożerczym gryfem, w dodatku w tle jakaś tam fajna melodia. Mnie by to raczej zaciekawiło, gdybym nie znał tego uniwersum.
 
No i właśnie o to chodzi, że spot przedstawia wojownika ratującego biedną dziewoję przed brzydkim potworem. Nawala z ręki czarami, strzela z kuszy jak Van Helsing. I to wszystko. Pomyślałbym że to jakiś kolejny wyrób a'la Dragon Age albo slasher.

No, ale na początek kampanii w TV jest okej. Później mogliby pokazać coś z gry, co prezentuje ogrom świata i jego szczegółowość, głębokość opowiadanej historii itd. Czyli najważniejsze rzeczy, które sprawiają, ze gra będzie genialna.
 
Last edited:
Mi się kojarzy ten spot z tymi krótkimi filmikami z Kate Upton, która swoimi cyckami nabiła grze ogromne dochody i publikę. Jest krótki, atrakcyjny i zachęcający.
 
adwentus. I co z tego? Hardkorowi gracze znają W3 z Internetu. Spot jest przeznaczony do telewizji, która rządzi się własnymi prawami. Im bardziej sugestywnie, tym lepiej. Geralt jest badassem swoich czasów? Raczej tak. Może strzelać z kuszy i używać Igni prawie jak miotacza ognia? Może. Zabija potwory? Zabija. Pokazano to w najbardziej spektakularnej formie, która przyciągnie miłośnika epickich scen. Coś ci się włączył ostatnio tryb malkontenta...
 
A byłbyś w stanie wyczerpująco przekazać, czym i kim jest Wiedźmin w 20 sekund? :)
Pasjonuję się kinem, trailerami, spotami, oglądam ich mnóstwo. 20 sekund wystarczy by pokazać coś innego niż zwykle, jakieś krótkie fragmenty z gry, które co prawda nie przekażą wszystkiego, ale zaintrygują widza. Także od strony fabuły. Czasem wystarczy jeden krótki dialog w tle, by pokazać, że przyłożono się do scenariusza.

Coś ci się włączył ostatnio tryb malkontenta...
Przyzwyczaj się, bo do krótkich spotów i trailerów podchodzę zwykle bardzo krytycznym okiem :p Ten spot mi się podoba, ale jak pisałem, dla mnie IMO to nieco za słabe uderzenie jak na telewizję.
 
Last edited:
Pomyślałbym że to jakiś kolejny wyrób a'la Dragon Age albo slasher.
.

Podejrzewam, że komuś, kto zna "Dragon Age", "Wiedźmina" nie trzeba przedstawiać :p A nawet jeśli, to podtrzymuję zdanie, że po takim spocie, aż tak wiele niewyjaśniającym, warto byłoby zobaczyć coś więcej z tej produkcji. A gdyby leciała w tv wiele razy, to już w ogóle.
Jedyne, co dla mnie troszkę psuje tutaj odbiór, to Igni - wygląda to tak, jakby Gryf prawie nic sobie z niego nie robił, a wiedźmin atakował go jakimś podmuchem wiatru.
 
Last edited:
Czasem wystarczy jeden krótki dialog w tle, by pokazać, że przyłożono się do scenariusza.
Masz monolog, nie dialog. I to ciekawy, zaskakujący monolog, idealnie wstrzelający się w Twoje wymagania.


Wg mnie spot nie ma wyjaśniać, tylko wstępnie zaciekawić i przyciągnąć uwagę jakąś spektakularną sceną, a ten spot robi to świetnie. Jak ktoś chce wyjaśnienia, to sobie odpali gameplay.
 
Last edited:
No tak. Bardzo wcześnie go emitują, więc na pewno będzie więcej spotów. REDzi (Kiciński?) kiedyś mówili o jakimś "projekcie TV"... To by znaczyło, że szykują coś naprawdę na wielką skalę.
 
Spot bardzo porządny, CGI przepiękne, walka (a właściwie jej początek) fajna. Mogę nawet przymknąć oko na kuszę i miotacz ognia. Ma jednak jedną wadę - kompletnie nijaki, cichy i typowy kawałek grający w tle. Jak to jest, że mając do dyspozycji tyle świetnych, bitewnych utworów wybrano akurat ten? Dotychczasowy soundtrack W3 jest niesamowicie oryginalny, niestandardowy (zwłaszcza muzyka Percivala) i, moim zdaniem, jest ogromnym plusem W3.
Ten spot byłby tak bardzo lepszy(wiem, że "bardzo lepszy" to błąd, proszę mnie nie bić :p), gdyby w tle puszczono lekko przerobione "Lazare" bądź nawet kawałek grający podczas walki z utopcami w "Precious Cargo".

---------- Zaktualizowano 17:35 ----------

BTW. Dopiero teraz to zauważyłem. "Precious Cargo" pojawiło się na kanale Xboxa jako gameplay "z X1". A jaki jest skrót od nazwy questa? P.C.!!! Wszystko było od początku spiskiem REDów!!11!!
 
No i właśnie o to chodzi, że spot przedstawia wojownika ratującego biedną dziewoję przed brzydkim potworem. Nawala z ręki czarami, strzela z kuszy jak Van Helsing. I to wszystko. Pomyślałbym że to jakiś kolejny wyrób a'la Dragon Age.

W Dragon Age to dziewoja ratowałaby biednego wojownika. Ewentualnie ratowałoby się razem dwóch wojowników. Obaj biedni.
 
Albo rzucać jak frisbee ;)
A co do kwestii tego miotacza ognia, to o ile mi wiadomo Igni na wyższym poziomie pozwala na kierunkowe, ciągłe przypiekanie przeciwnika.
 
Last edited:
REDzi (Kiciński?) kiedyś mówili o jakimś "projekcie TV"... To by znaczyło, że szykują coś naprawdę na wielką skalę.
Projekt tv to filmy na gog.com i reklamy Wiedźmina nie mają z tym nic wspólnego.
Kampania na pewno będzie huczna, przecież ponad 100 milionów złotych (ostatnio słyszałem o 130 mln) zaplanowanych na reklamę nie można ot tak zmarnować na głupoty. CDP RED to poważna firma, a nie jakiś urząd ;)

A ta reklama podoba mi się bardziej niż wszystko co leciało w tv przy okazji premiery Wiedźmina 2. Tamte reklamy (reklama?) były słabe i w ogóle mi nie robiły.
 
@Marcin Momot Możesz powiedzieć, kto jest autorem tego spota? Wydaje mi się, że Platige Image, ale oni są ostatnio tak zawaleni robotą, że sam nie wiem. Trailer do Total War: Warhammer i Halo 5: Guardians a dodatkowo spot tv do W3? Jeśli to oni, to czapki z głów za organizację.
 
@Marcin Momot Możesz powiedzieć, kto jest autorem tego spota? Wydaje mi się, że Platige Image, ale oni są ostatnio tak zawaleni robotą, że sam nie wiem. Trailer do Total War: Warhammer i Halo 5: Guardians a dodatkowo spot tv do W3? Jeśli to oni, to czapki z głów za organizację.

A Platige Image nadal chce stworzyć film o Wiedźminie ? Bo akurat nigdzie nie słyszałem, ze się wycofują z tego :)
 
Top Bottom