Wiedźmin 3 - HUD

+

Wiedźmin 3 - HUD


  • Total voters
    94
@rafal12322
Akurat z interfejsem na upartego się można spiąć i przycrunchować tak, żeby zrobić go w miesiąc od nowa. Tylko trzeba być do tego naprawdę zmotywowanym.

Tylko po co crunchować z powodu czegoś co jest przyzwoite, nie zapominajmy że jednak REDzi to nie nicki na forum tylko ludzie którzy mają rodziny.
 
@Warszyczykowski
Z jednej strony czuję, że za mocno jadę po redach ostatnio i jest mi z tym nie za dobrze. A z drugiej strony nie mogę ci nie przyznać racji.

Polska rzeczywistość. Trochę się REDzi pogubili w tych systemach alchemii i rozwoju postaci, trochę przekombinowali z wyverną, trochę grafikę popsuli ale dalej ich kochamy ;). Ekwipunku nie będą pewnie poprawiać, bo mają ważniejsze rzeczy na głowie. Zresztą Marcin mówił, że to wersja ostateczna. Nie ma czasu teraz na pierdoły.

Swoją drogą ekwipunek jest przyzwoity. Ja się pytam co z tymi poziomami broni, poziomami potworów, co z kamerą, co z wspomnianą już alchemią i rozwojem postaci?
:hai:
 
Swoją drogą ekwipunek jest przyzwoity. Ja się pytam co z tymi poziomami broni, poziomami potworów, co z kamerą, co z wspomnianą już alchemią i rozwojem postaci?

Marcin Momot mówił, że cały bądź prawie cały UI będzie do wyłącznia, levele, paski, ikonki itd.
 
Ankieta jest trochę nieadekwatna brakuje opcji MIX bo ja bym zrobił na czerwonym tle ale ta wersja minimalistyczna mi się podoba ale czarne tło jest przegnębiające no i ułożenie itemów było lepsze w tej pierwszej wersji chociaż i tak jeśli mam wybierać to czarna jest dużo lepsza od tej pierwszej.

---------- Zaktualizowano 09:09 ----------

To wiem tylko o co chodzi z tymi poziomami i tym co napisałem wcześniej :).

- Bronie będą blokowane w zalezności od poziomu żebyś na 1 lev nie grał mieczem lev 70. A poziomy potworów mają ci mówić o tym na mniej więcej jakim poziomie możesz do nich podejść bez większych krucjat.

-Kamera troche lipna dynamiczna - bo za daleka.

-Alchemia jest wg mnie spoko - co byś chciał wiedzieć dokładnie? musiałbym się rozpisać bardzo obszernie gdyby wszystko opisać.

- A rozwój postaci jest wg. mnie bardzo dobry. Odblokowujesz umiejętności i każda umiejka ma 4 poziomy jednak nie możesz używać wszystkich tylko tworzysz buildy z danej liczby umiejętności. Zapobiega to jednocześnie przepakowaniu postaci i bardziej urozmaica grę bo inaczej przygotujesz się na przeprawę z ludźmi (odbijanie strzał, palenie pancerzy igni i inne pierdoły) a inaczej na potwory ( yrden - spowolnienie czasu, dmg dla upiorów, może jakieś inne aktywne/passywne umiejki itd )
 
Last edited:
Część ustawień.


Dalej są jeszcze Enemy Health Bar, Boat Durability i Companion Portrait.
Wygląda ok.
 
Polska rzeczywistość. Trochę się REDzi pogubili w tych systemach alchemii i rozwoju postaci, trochę przekombinowali z wyverną, trochę grafikę popsuli ale dalej ich kochamy ;). Ekwipunku nie będą pewnie poprawiać, bo mają ważniejsze rzeczy na głowie.
Raczej rzeczywistość korporacyjna, gdzie narzuca się zadania pojedyńczym osobom i daje małą elastyczność. O ile w IT to jeszcze może działać, to przy projektowaniu mechanik ma katastrofalne skutki. Systemy mechanik to są naczynia połączone i trzeba je projektować jako całość a nie jako rozseparowane elementy. Jakoś dwa tygodnie temu gadałem z dziewczyną kumpla, która przez jakiś czas pracowała jako game designer w studiu robiącym gry facebookowe(nazwy studia podawać nie będę, bo nie wypada obrabiać komuś tyłka na podstawie wieści nieoficjalnych). Dali jej za zadanie zrobienie systemu sojuszy. Gdy chciała się dowiedzieć kontekstu w jakim będzie pracować, czyli innych podsystemów w grze to usłyszała od szefa/innych designerów coś w stylu "po co ci to wiedzieć? Masz robić sojusze". W redzie chyba aż tak tragicznie nie jest, żeby cały team tworzący grę nie miał absolutnego pojęcia ani pasji do tworzenia gier. Ale tak to czasem może wyglądać i to może być przyczyną kiepsko zaprojektowanych systemów. Moim zdaniem team gameplay designerów powinien pracować jak jeden organizm.
 
świetnie że da się usunąć paski zdrowia i poziomy przeciwników bo wygląda to jak tanie china mmo ! - mam nadzieję że da się jeszcze usunąć znaczniki questów i w wiele innych zbędnych opcji które kojarzą się z mmo (np. radar z mini mapą)
 
świetnie że da się usunąć paski zdrowia i poziomy przeciwników bo wygląda to jak tanie china mmo ! - mam nadzieję że da się jeszcze usunąć znaczniki questów i w wiele innych zbędnych opcji które kojarzą się z mmo (np. radar z mini mapą)

Da się.
 
mam nadzieję że da się jeszcze usunąć znaczniki questów i w wiele innych zbędnych opcji które kojarzą się z mmo (np. radar z mini mapą)

Skąd będziesz wiedział gdzie iść, jeśli miejsce nie zostanie opisane?

A skąd wiesz, że nie zostanie?
Wątpię by każdy zlecający NPC czy wpis w dzienniku podawał, opisywał miejsce.
Będzie na pewno podane to wybiórczo albo bardziej szczegółowo, wtedy przyjemność może przynieść poszukiwanie destynacji.
 
Last edited:
Na mapie może być znacznik, aby nie było tylko radaru, bo fatalnie to wygląda i kojarzy mi się głównie z 2004 rokiem i premierą WoWa. W Dragon Age Inkwizycja też mnie to strasznie denerwowało. Ja rozumiem że w grę będą grali i weterani i casuale, ale o jakości dewelopera świadczy danie wyboru. CDPR słynie z tego, że słucha głosu forum, mam nadzieję że było tak i tym razem.
 
Absolutnie wszystko da się wyłączyć, każdy element osobno, można grać nawet całkowicie bez HUDa.

Fakt, tylko pytanie, czy taka gra będzie miała sens, jak wskazali słusznie przedmówcy, że jeżeli npc nie opisze gdzie szukać danego miejsca, albo wpis w dzienniku będzie nieprecyzyjny, to niestety bez znaczników na mapie się nie obejdzie. I pod tym względem W3 może bardziej przypominać Skyrim niż Gothic'a.
 
Fakt, tylko pytanie, czy taka gra będzie miała sens, jak wskazali słusznie przedmówcy, że jeżeli npc nie opisze gdzie szukać danego miejsca, albo wpis w dzienniku będzie nieprecyzyjny, to niestety bez znaczników na mapie się nie obejdzie. I pod tym względem W3 może bardziej przypominać Skyrim niż Gothic'a.
Ale na mapie pod "M" będzie znacznik. Więc to nawet bardziej realistyczne, że trzeba się zatrzymać, wyjąć mapę i zobaczyć, czy dobrze się jedzie. Chociaż też wolałbym opisy miejsc.
 
Ale na mapie pod "M" będzie znacznik. Więc to nawet bardziej realistyczne, że trzeba się zatrzymać, wyjąć mapę i zobaczyć, czy dobrze się jedzie. Chociaż też wolałbym opisy miejsc.

Ewentualnie z mapą "edytowalną" - na której sami będziemy mogli coś dopisać, zaznaczyć.
 
Ale na mapie pod "M" będzie znacznik. Więc to nawet bardziej realistyczne, że trzeba się zatrzymać, wyjąć mapę i zobaczyć, czy dobrze się jedzie. Chociaż też wolałbym opisy miejsc.

i to właśnie jest to na co liczyłem, od tego jest mapa, a nie radar jak z F16 !
 
Top Bottom