Wiedźmin 3 - grafika

+
Jak pytałem sie dzisiaj na oficjalnym kanale SCEP na twiterze to odpisali ,że materiał z wizyty Kingi w CDPR jest w produkcji ,więc dzisiaj bym nie liczył na cokolwiek.
 
Kilkadziesiąt minut fenomenalnie wyglądającego, jeszcze niefinalnego gameplayu w 60 FPS się dziś pojawiło, a tymczasem awantura, o ~sekundowe porównanie scenki, gdzie zmienił się rozkład otoczenia (więc i łuna ognia, który swoją drogą zyskał na jakości) co za tym idzie jest inaczej oświetlone. Uwielbiam internety. Jak ktoś chce znaleźne sobie powód do darcia szat, to jak widać znajdzie. :D

E:

I zapominałbym o zabraniu fur, bo to ujęcie ewidentnie pokazuje, że nie będzie go w grze.
 
Jestem po oglądnięciu 4 materiałów. Gra wygląda fenomenalnie, najładniejsza gra z otwartym światem tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Powiedziałbym że ogólnie nie ma ładniejszej gry wliczając w to corridory.

Obczajcie to: https://www.youtube.com/watch?v=ALGJGDRnHT0 Skellige, albo materiał od Gophera.


Juuupii tak mogę skomentować to wszystko!!! Jestem bardziej niż usatyfakcjonowany bo grafika urywa dupę. :D
 
Mnie zastanawia kto wpadł z redów na pomysł żeby stare aksji w którym to ładnie wyglądało jakieś małe cząsteczki latały nad głową przeciwnika bujał sie że "stunned" teraz robisz aksji i łep mu sie świeci na biało jak latarnia te smugi przy mieczu wcześniej tez miały inny kolor nie raziły tak jak teraz;d małe szczegóły ale ciekawe ile takich "babolików" jest z lepszego na gorsze... bo ktoś może nie zauważy , że przecwnik jest zestanowany albo coś innego.
 
Skellige wygląda niesamowicie to niezaprzeczalny fakt. Biały Sad nie jest już tak piękny, głównie z powodu płaskiej roślinności. Mimo to całość robi pioronujące wrażenie wizualne i śmiało można nazwać to najładniejszą grą z otwartym światem, choć powstrzymywałbym się przed stwierdzeniami, że jest to najładniejsza gra, włącznie z grami korytarzowymi.
 
Last edited:
Downgrade był, ale to nie jest żadna nowość. Po kiego grzyba do tego wracać? Był i już, gra wygląda i tak bardzo dobrze, więc co za różnica? Grunt coby W3 działał jak należy (przede wszystkim dobrze skalował), bo wyglądać wygląda.

No to jasne downgrade był. Prawda, tylko czy gra nie wygląda teraz ładniej? Ano, wygląda. Upgrade był. Tak bym właśnie powiedział. Czy ktoś jeszcze zauważył? Gra wygląda bardzo dobrze.
Dodam, że piszę to przed oglądaniem dzisiejszych materiałów, bo jeszcze nie wiem czy jakiś obejrzę.
 
Jestem po oglądnięciu 4 materiałów. Gra wygląda fenomenalnie, najładniejsza gra z otwartym światem tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Powiedziałbym że ogólnie nie ma ładniejszej gry wliczając w to corridory.

Obczajcie to: https://www.youtube.com/watch?v=ALGJGDRnHT0 Skellige, albo materiał od Gophera.


Juuupii tak mogę skomentować to wszystko!!! Jestem bardziej niż usatyfakcjonowany bo grafika urywa dupę. :D

Duże spoilery? Nazwy questów itd?
 
Okej, obejrzałem materiał Rocka, Roja i w kawałkach (omijałem cutsceny i niektóre momenty z początkowej lokacji) Angry Joe.
Gra wygląda wyśmienicie, najbardziej spodobało mi się Skellige w materiale od Angry Joe: https://youtu.be/lJpWBMH9EtQ?t=11m47s (film się rozpocznie [a przynajmniej powinien] od framentu, o którym mówię). Genialnie wygląda śnieg, wiatr, nawet roślinność (choć w Białym Sadzie jest pod tym względzie średnio) i chyba wszystko inne, a moment, w którym AJ znajduje się na morzu to chyba najbardziej ekscytujący fragment gameplay'u z W3.

Jeżeli wersja konsolowa, którą zamierzam kupić będzie wyglądać choć w połowie tak dobrze to będę bardzo zadowolony.

Natomiast co do porównania z VGX - obecna wersja wygląda gorzej, to prawda. I nie mam z tym absolutnie żadnego problemu dopóty, dopóki wygląda to bardzo dobrze i, przede wszystkim, działa dobrze.
Nie oczekujmy od REDów, że się do downgrade'u przyznają. Po to nie pokazują ultra, by mieć wymówkę bo publiczne przyznanie się do downgrade'u byłoby wielką wtopą marketingową.

Choć z drugiej strony, Dark Souls 2 (chyba największy downgrade w historii gier) się upiekło, może Wiedźminowi też gracze wybaczą :D.
 
Jedyny mankament odnośnie grafiki to shader wody, który wg mnie wygląda po prostu słabo w porównaniu do innych produkcji.



Wygląda to jak jakaś galareta, w najlepszym wypadku jak zabarwiona rtęć...

 
Ultra zostało pokazane. Marcin Momot to potwierdził. Napisał, że tylko jedna opcja nie była uruchomiana. Najprawdopodobniej chodzi o hairworks. Tym bardziej, że nawet Rock wspominał, że Nvidia Shadow nie pozwalała im na nagrywanie z hairworks. Tutaj masz filmik, który z pewnością pokazuję te ultra o których pisał Marcin.
Prawdopodobnie cała reszta youtuber`ów nagrywała dokładnie na takich samych ustawieniach, tylko po prostu w tytule filmiku nie moją słowa "ultra".
Moim zdaniem gra wygląda cudowanie. Nie zamierzam jej porównywać do VGX, bo dla mnie VGX miało bardzo kiepskie oświetlenie. Owszem - był ten Wiedźmiński klimat, gdyż wszędzie było szaro i ponuro, ale osobiście uważam, że nic więcej.
Teraz gra wygląda nie gorzej, lecz po prostu inaczej ( moim zdaniem o niebo lepiej).
Ludzie porównują ją do dawnych screenów, mimo że do znudzenia powtarza im się, że stare screeny aż śmierdzą filtrem wyostrzającym. Youtubowi do ostrości bardzo, bardzo daleko, stąd uważam, że w dniu premiery, większości tych osób które porównują, opadnie szczęka, bo zobaczą wszystko po raz pierwszy na ostro, na własnych monitorach. :)

I inna kwestia. Dla osób które uwielbiają VGX. Na pewno zabawa z gammą w W3 pomoże uzyskać podobny efekt kolorystyczny co na VGX. Jeżeli chodzi o samą grafikę- to cała reszta to kwestia filtru wyostrzającego.
https://www.youtube.com/watch?v=F_eRUq1PQPE&index=4&list=PL-eQ-r5zap7KC6cXXFep03Afrpip8OkBi
 
Last edited:
Ty coś widzisz w tej kompresji? Przecież na tym screenie tylko napisy są wyraźne, reszta to papka.
Sporo pozostawia do życzenia jakość wideo, ale nawet kompresja nie ukryje, że woda (ta reprezentująca ocean) wygląda jak nieochłodzona galaretka.
 
Sporo pozostawia do życzenia jakość wideo, ale nawet kompresja nie ukryje, że woda (ta reprezentująca ocean) wygląda jak nieochłodzona galaretka.

Za to woda w jeziorze wygląda kapitalnie. Nie mówiąc już o tym, jak reaguje na Geralta... W materiale Rojo, kiedy Geralt wbiega do wody, to "chlapanie" wygląda przepięknie.
Angry Joe podkreślał, ze nie ogrywali złotego buildu, tak więc myślę, że sporo w kwestii wody mogło zostać jeszcze zmienione.
 
Top Bottom