Wiedźmin 3 - grafika

+
A dzieciak niezmordowany nieustannie po tej drodze biega z łukiem. Już chyba pięć godzin. On tak pewnie może od świtu do zmierzchu, później cztery godziny snu i od nowa.

A co ma robić? Gier komputerowych wtedy nie było, a na Gwinta jest jeszcze za młody ;D
 
Dzieciaki bawią się na dworze - źle. Dzieciaki siedzą w domu - też źle. Nie dogodzisz :D

Podoba mi się strasznie animacja i wygląd tego dzieciaka, który puszcza kaczki na którym filmiku. Strasznie dodaje to klimatu i swojskości. Jak dzieci jeszcze będą miały dobre teksty jak np. "Mojej strzały to nie odbijesz", albo "Berek!" (proste, dziecinne), to będę wniebowzięty :)
 
Na szczęście praca "Reda" nie polega na dogadzaniu ludzikom z forum tylko na wykonaniu porządnie swojej roboty ;)

O to właśnie chodzi, że ludzie w studiu wypruwają sobie żyły żeby gra była jak najlepsza, często siedzą po godzinach, a przyjdzie ci taki jeden napisze 3k postów na forum, z czego 90% to narzekanie :x

Niektórzy tu chyba nie wiedzą na jakie kompromisy trzeba często pójść tworząc grę wideo,
 
Zapytałem się ImAnderZel o wersję nieskompresowaną. Odpowiedź "i wish cant find any site that i can uplode it to yet will keep looking raw video is 9gig". Może ktoś poradzi?
 
Marcin właśnie zasmucił mnie i inter, nie wiem jak Was:
Alright guys. Just played the game and checked since, to be honest, I don't pay attention to this when I play.

The blood doesn't splatter on the ground anymore. It splatters on Geralt and comes out of dead enemies when they end up on the ground. Hope this clears it up.

Nie ma śladów krwi na ziemi po cięciach, krew pojawia się tylko na Geralcie oraz wypływa z ciał przeciwników. Jak dla mnie to by mogli system rozczłonkowywania wywalić, a przywrócić krew z 35min gameplaya.
 
Na ostatnich materiałach zauważyłem ze krew z ludzkich przeciwników w ogóle nie chlapie na ziemię, widać wyraźnie że po ataku są zakrwawieni, widać nawet latające wiązki krwi w powietrzu które niestety przy kontakcie z ziemią znikają, w efekcie mamy dziwny fenomen gdzie można szatkować wrogów na różne sposoby, możemy doprowadzić do tego że będą cali ubrudzeni w krwi, ale ziemia pozostaje czysta co ... wygląda bardzo dziwnie.

Na wcześniejszych materiałach juchy na ziemi nie brakowało, ale wersja którą ogrywa IGN i wypuszcza z niej materiały zaczyna mnie mocno martwić pod tym względem, tutaj przykład o czym mówię:


https://youtu.be/McI_PbjqWsg?t=14m14s - walczy z 2, krwi na ziemi jak nie było tak nie ma, dopiero jak truchło bandziora leży chwile to pojawia się kałuża krwi, ale nie o to mi do końca chodzi w tym temacie.

Najnowszy materiał od IGNu: http://www.ign.com/videos/2015/04/1...he-magic-of-the-witcher-3-wild-hunt-ign-first (matko boska za tą muzykę bym kogoś udusił) również utwierdza mnie w przekonaniu że coś jest nie tak.

Najbardziej jednak zaskakuje mnie to że przy walce z dwoma wilkami krew na ziemi się pojawiała po trafieniach, natomiast przy walce z Wyverną we wcześniejszym materiale już nie (przynajmniej nie z potwora, jak Geralt zbierał to się z niego na ziemię lało).

Wiem że to trochę dziwne zmartwienie, ale po splatynowaniu Bloodborne'a zacząłem doceniać dobrze zrobiony system "chlapania" krwi: https://www.youtube.com/watch?v=5e709avUvbg

Gdyby ktos byl jeszcze ciekaw czy w pelnej wersji krew bedzie chlapac na ziemie po uderzeniu jak w starszych buildach to jest juz pewne info od Marcina Momota ktory napisal na angielskiej czesci forum ze niestety nie bedzie: http://forums.cdprojektred.com/threads/34773-Blood-Decals?p=1620407&viewfull=1#post1620407

Edit: Kurcze nie zauwazylem ze @PATROL mnie uprzedzil :p

I zdecydowanie zgadzam sie z tym ze to troche niespojne jest zeby czesci ciala fruwaly a ziemia byla czysciutka.
 
Last edited:
Pojawią się mody i krew na ziemi się znajdzie. Don't worry ;)

Ale czemu mody?? Czemu zawsze widzę słowo mod odnośnie naprawdę podstawowych braków w grze? Kamera, krew na ziemi, która z resztą wcześniej była. Na konsolach nie pojawią się mody, dlaczego gra nie może być pełna na każdej platformie, skoro takie zmiany byłyby tylko na lepsze :(
 
Last edited:
Trochę dziwna sprawa, bo wolałbym nieco więcej krwi na ziemi od dekapitacji. Może wróci do gry w łatce jeśli MM narobi jutro krzyku w studiu.
Tak z innej beczki, całkiem ładnie się prezentują te mokre tekstury w grze.

@Kuboniusz, te plamy pojawiają się zabiciu przeciwnika. Zniknęły te które wcześniej pojawiały się w trakcie walki.
 
Last edited:
Ale po co to w ogóle zostało usunięte? Jest szansa na to, że zostanie to w którymś momencie przywrócone?
 
Zaoszczędzą w ten sposób jedną czy dwie klatki przy większych walkach. Na konsolach to istotne. A samo rozcinanie wygląda bardziej śmiesznie niż efektownie. Jak rozpołowiony arbuz, z którego się soczek wylewa. W jedynce faktycznie po walce z kilkoma przeciwnikami ktoś mógłby pomyśleć, że działał tu szaleniec z kosą.
Ale dla mnie to bez większego znaczenia. Zabijanie i sama śmierć w walce jest bardzo umowna, więc pare kropel czerwonego niewiele by w tym temacie zmieniło.
 
latajace miecho wyglada swietnie, zwlaszcza jak geralt jest dojechany i na jeden strzal, pizd i jak z granata me like

w tym gameplay od brunetki bosko wyglada ta burza w nocy na poczatku, szkoda ze swit jest tak wczesnie


redzi nie spieprzcie redkita i wydajcie go jak najszybciej
 
Top Bottom