Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Ależ zaległości.
Mnóstwo materiałów do nadrobienia, dziwie się, że przez forum dałem radę przebrnąć. Obejrzałem dwa polskie materiały, od Rocka i Roja, przewijając je oczywiście, lub wyciszając - obaj panowie bywają szalenie irytujący.

Materiał w 60 klatkach ze Skellige też zaliczony i, cóż, wystarczy mi.
Serio, znudziło mi się słuchanie gadania innych ludzi o tej grze, chcę już sam się za nią zabrać. Mam nadzieję, że na pre-download z goga będzie więcej czasu, niż jeden dzień - jeśli tak, to 19 maja o północy nalewam sobie dobrej whisky i wsiąkam.

Wizualnie zmiażdżyło mi suty, klimat jest niesamowity, przerywniki i dialogi są po prostu zachwycające, nawet polski dubbing mi się podobał. Hyped.

A, no i ogrom świata przytłacza, z tego co widzę.
 
Last edited:
A jest coś pod ziemią? Jaskinia, w sensie, tam gdzie jest ciemno?

Owszem- możesz obejrzeć od 9:48 do 11:45. Brak spoilerów, jedynie quest, w którego tytule pada nazwa wspomnianego potwora. Aczkolwiek jest to nazwa zwyczajowa nadana przez wieśniaków.

Nawiasem- pamiętacie ten pasek z nazwą i ikoną symbolizującą potwora pod godziną i pogodą? Co z nim się stało?
 
Last edited:
Ten materiał Rocka o rozwoju postaci jest już lepszy (pierwszy to szkoda gadać).

Zdecydowanie lepszy i to od większości tego, co się od wczoraj pojawiło. Skupia się na tym, co istotne, rozwoju postaci, skillach, a nie bezproduktywnym lataniu po mapie. Sakwa redpointów dla Rocka. Jeśli chodzi o inny materiał, który mi się podobał, to zdecydowanie był to ten autorstwa Gophera* (dotąd nawet o nim nie słyszałem).

*Co ciekawe tam kamera w większości przypadków znajduje się stosunkowo blisko Geralta, szkoda że tylko tam, a nie w samej grze, ech... Gdyby tak tylko dało się "rzecz" zalockować w tej pozycji i jeszcze odrobinę przybliżyć
 
Po obejrzeniu wiekszosci youtuberów nadawały sie może z 3 relacje były z sesnsem i do rzeczy tak z polskich przebrnąłem przez
Rocka (fajny materiał o levelowaniu bohatera) (omawia najwazniejsze czesci mechaniczne składowe gry bez questów bez spoilerowania Troszke pokazując lokacje podobno ma duzo tych filmów zmontowanych bardzo dobra koncepcja oby tak dalej

U Roja fajna zapowiedz i materiał o Evencie a potem chyba miało byc cos mega mega a mam wrazenie ze gra go przerosła poki co swym ogormem i nie ogarnął chciał pokazac duzo jak najwiecej a mial tyle czasu ile mial kazdy czyli 45 min i wyszlo jak wyszło zapamiatałem tylko dubbing polski i to mi wystarczyło :)

Wnioski krótko :

Na plus
Ogrom świata niewyobrażalnie wielki i śliczny tetniąca życiem słowiańszczyzna żywcem wyjeta z prozy Sapkowskiego nie mozna tego absolutnie do niczego porównać i bedzie długo wzorem w gatunku RPG w mojej skromnej opinii :)

Na minus a raczej obawa :
Obysmy tylko nie utoneli w tym świecie przez jego ogrom i ilość zadan jakie beda na nas czekac z tego co widzac i co sie zapowiada :)

I Czekam jeszcze na Kinge z Ps 4 Polska zeby zobaczyc jak gra bedzie wyglądałana PS 4 bo to jedyna póki co zapowiadajaca sie realcja z konsol :)

Teraz mozna jeszcze pare trailerów dla podkrecenia kamapni - reklamowo marketingowej :)
Jakies dzienniki developerskie do 19 maja moze sie pojawią a od 19 startwowac i zaczyac przygodę

I na koniec jak dla mnie gra na dobre pół roku jak nie lepiej ogarniajac oczywiscie różne aspekty rozgrywki :)
A co do oceniania całosci przyjdzie jeszcze czas i na pweno nie od razu po premierze jak piałem tylko duzo duzo pozniej :)
 
Last edited by a moderator:
NIe wiem czy na jakiekolwiek dzienniki możemy jeszcze liczyć. Z prawdziwego zdarzenia nie było ani jednego, a do premiery 3 tygodnie pozostały.
 
A ja obejrzałem materiał od tej Pani z youtube, ktory niedawno był wstawiony do linkowni i muszę stwierdzić, że był to jedyny gameplay, którego nie przeklikałem. Podobała mi się burza z początku i fajnie ukazany ogrom świata, a walka również była niczego sobie, bo nie było syndromu części drugiej - rollowania. Tutaj chyba faktycznie nie będzie nudy, na mapie co chwilę coś wyskakuje, można wskakiwać do wody i płynąć gdzie się chce, non stop jakieś potyczki. Mówiąc krótko: zatwierdzam.
 
Burza u Melonie, atak syren na AngryJoe na morzu podczas żeglowania, klimat walki z południcą, 2-3 polskie dialogi u Roja, Skellige u jakiegoś niemieckiego youtubera - te rzeczy na razie zrobiły na mnie największe wrażenie, w wymieszanej kolejności.

Aha no i piękny Biały Sad.
 

Attachments

  • story-romance-2.jpg
    story-romance-2.jpg
    206.4 KB · Views: 32
Last edited:
Top Bottom