Wiedźmin 3 - grafika

+
Wydaje mi się, że jest to też wina kolorystyki. W W2 trawa była żywo zielona, nasycona barwą, przetykana zróżnicowanym kwieciem, a większość przykładów traw z W3 to wyschnięta, spłowiała słoma, zlewająca się w jeden mało interesujący dywan.
 
Czy ktoś tutaj kupuje Psx Extreme?Jeden z redaktorów spędził 8h z wersją na ps4 i jestem ciekaw czy coś napisał na temat grafiki względem pc oraz jak tam fpsy.Bo na meteriały wideo nie wiem czy chyba jest szansa liczyć szybciej niż kilka dni przed premierą......
 
Czy ktoś tutaj kupuje Psx Extreme?Jeden z redaktorów spędził 8h z wersją na ps4 i jestem ciekaw czy coś napisał na temat grafiki względem pc oraz jak tam fpsy.Bo na meteriały wideo nie wiem czy chyba jest szansa liczyć szybciej niż kilka dni przed premierą......

Roger napisał, że wersja na ps4 trzyma betonowe 30 klatek na sekundę (nawet podczas "zadym" tj. walki) , a jedyne co go raziło to pop-up obiektów w tle (z tego co pisał wygląda to tak jak na pc). Grafika jest naprawdę ładna, a tekstury ostre jak żyleta. Jedyny mankament jaki wskazał, to długie loadingi (40s po śmierci - niczym w bloodborne xD) oraz gorszą mimikę twarzy polskiej wersji w stosunku do angielskiej (pewnie chodziło o lip sync).
 
Last edited:
@raison-d-etre
Kwiatki w trawie były w lesie w Loc Muinne, czyli w dodatkowej zawartości. Przez resztę gry byliśmy raczeni taką trawą.
 
Roger napisał, że wersja na ps4 trzyma betonowe 30 klatek na sekundę, a jedyne co go raziło to pop-up obiektów w tle (z tego co pisał wygląda to tak jak na pc). Grafika jest naprawdę ładna, a tekstury ostre jak żyleta. Jedyny mankament jaki wskazał, to długie loadingi (40s po śmierci - niczym w bloodborne xD) oraz gorszą mimikę twarzy polskiej wersji w stosunku do angielskiej (pewnie chodziło o lip sync).

Na te loadingi jest jeden sposób - nie padać :p
 
Teraz doczytałem, że niestety dotyczy to również zmiany lokacji na mapie.

Ja tam się przyzwyczaiłem do loadingów z W1 bez patchy, więc ten z bloodborne mnie nawet nie bolał :p
Jak ekrany loadingów będą chociaż w połowie tak ładne jak w W1 to ten czas szybko minie.
 
@ Tam1ek

Dzięki za odpowiedź.Nadal bym wolał zobaczyć na własne oczy ale to już jakieś info jest.Loadingi to standard że długie,te 40 sekund przeżywałem w bloodborne czasami i to nie jest jakaś męczarnia jak np. klatkowanie gry w niektórych lokacjach.
 
Czyli tniemy do najsłabszej platformy. Podziękujmy konsolom za skopanie tak ważnego(przynajmniej dla mnie) elementu gry.

W W2 wielu graczy też miało pop in, podziękujmy graczom konsolowym... oh wait... A ten pop in co jest teraz to moim zdaniem umbra. No i pop in nie jest równy pop inowi, bo jednego się prawie nie zauważa, a na drugim ci wielkie obiekty wyrastają przed nosem.
 
Ja tam się przyzwyczaiłem do loadingów z W1 bez patchy, więc ten z bloodborne mnie nawet nie bolał :p
Jak ekrany loadingów będą chociaż w połowie tak ładne jak w W1 to ten czas szybko minie.

e W1 ładował się przy każdym wejściu i wyjściu z pomieszczenia, czy zmianie dzielnicy miasta - dlatego loadingi były wkurzające i ratowały je tylko śliczne obrazki i klimatyczna muzyka. Tu długie ładowanie jest ceną za brak loadingów w samej grze i jest to chyba cena, którą warto zapłacić. Zresztą to, że gra "karze" kilkudziesięcios sekundowym odpoczynkiem za głupią śmierć, a długość oczekiwania na przeniesienie do nowej lokacji jest zależna od jej odległości od nas to akurat dobrze wpisuje się w założenia gry. Nie chcemy chyba, by Geralt posiadł zdolność natychmiastowego teleportu, albo żebyśmy nie ponosili odpowiedzialności za swoją nieuwagę?

To wręcz psułoby klimat.

Pop-upy martwią, mało rzeczy w grach mnie tak wkurza. Niektórym twórcą jeszcze udaje się to jakoś maskować np. efektem "wyłaniania się z mgły", szkoda, że redom się najwyraźniej nie udało:/
Krzaki wyglądają kiepsko, ale cóż...na moim sprzęcie i tak wyglądałyby kiepsko:p Mam nadzieję, że wraz z premierą DX12 dodadzą jakąś wersję "uber" żebyśmy po zakupie nowych, jeszcze niedostępnych kart graficznych mogli wreszcie zobaczyć Wiedźmaka takim, jakim miał być.
 
@''-''MOORWEN''-''

Jakoś nie wierzę, że czego jak czego ale akurat pop-up'ów nie da się łatwo zmienić w wersji PC (zwiększając zakres rysowania obiektów).
Jeśli to zostanie nieruszone (i będzie tak jak na konsolach), wówczas będziemy mieli szczyt lenistwa zespołu, albo jawny sabotaż od RED'ów (aby konsolowcy nie czuli się "pokrzywdzeni" ).
 
W dwójce można było sobie ustawić w pliku zasięg generowania roślinności na taki dystans, że praktycznie trawa była od morza do Tatr. Mam nadzieję, że i trójka to umożliwi, bo jakoś nie chce mi się wierzyć w te prededfiniowane, niezmienialne wartości.
 
@ambr0ktn

Może to tak, żeby było "mniej brutalnie" ;).
W końcu potwory czy zombie można masakrować, a ludzi to już tak nie wypada* :lol:.

*w końcu gra ukazuje się na konsole, a tam pewne obostrzenia są
 
Co wy macie z tym hejtem na konsole i konsolowców... zrozumcie, że tam jest głównie sprzedaż, co pokazała między innymi inna polska produkcja - Dying Light.
Z jednej strony rozumiem wasze narzekania, bo wydaliście nie mało $ na wasze maszynki, ale i tak zagracie na dużo wyższym wizualnie poziomie niż konsolowcy więc dlaczego aż tak mocno marudzicie?

Wersja PC zapewni (zapewne) lepsze wygładzanie krawędzi, możliwość ustawienia większej rozdziałki niż FHD, włączenie włosówod nvidi i pewnie w przyszłości modowanie gierki, ale nie... nadal trzeba narzekać.
 
Last edited:
Roger napisał, że wersja na ps4 trzyma betonowe 30 klatek na sekundę (nawet podczas "zadym" tj. walki) , a jedyne co go raziło to pop-up obiektów w tle (z tego co pisał wygląda to tak jak na pc). Grafika jest naprawdę ładna, a tekstury ostre jak żyleta. Jedyny mankament jaki wskazał, to długie loadingi (40s po śmierci - niczym w bloodborne xD) oraz gorszą mimikę twarzy polskiej wersji w stosunku do angielskiej (pewnie chodziło o lip sync).

Czytałem ten tekst i jak dla mnie nie było nic o ostrych teksturach. Żadnego porównania do wersji pc.
 
Last edited:
Top Bottom