Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja pod Wiedźmin 3 coś takiego skladam i spokojnie na wysokich go odpale
Grafika GFORCE GTX 970 2GB 1650 zł
Zasilacz Chieftec 700W 250 zł
Procesor Intel Core I5 4 gen kolo 1000zł
Płyta głowna asus maximus 500zł
Pamiec ram 2x 8gb Kingston DDR 3 1600zł

Co daje razem bez (obudowy dysku HDD i Cd Roma) 3500 zł

Poradzcie jak możecie lepiej w tej cenie do zestawu powyżej wstawic do 4 tys musze sie zmieścić

Intel Core I 5 4 generacji czy Intel Core I 7 na takim jaki grali Redańczycy ........?
Czyli
Intel Core i7-4790, układ graficzny GeForce GTX 980 i 16 GB ?
Co daje Ultra :)
 
Last edited:
Grafika GFORCE GTX 970 2GB 1650 zł

Przyznam się, że nie słyszałem jeszcze o GTX 970 z 2GB VRAM ;D ..

Nowy model od nVidia, czy my jeszcze o czymś od samego początku nie wiedzieliśmy? ;)

Mam podobny sprzęt poza procesorem (i7) i też po cichu liczę na wysokie ustawienia.
 
Przyznam się, że nie słyszałem jeszcze o GTX 970 z 2GB VRAM ;D ..

Nowy model od nVidia, czy my jeszcze o czymś od samego początku nie wiedzieliśmy? ;)

Mam podobny sprzęt poza procesorem (i7) i też po cichu liczę na wysokie ustawienia.

Chodziło mi o Grafika GFORCE GTX 970 4GB 1650 zł Mój bład przepraszam :)

---------- Zaktualizowano 08:09 ----------

@I_w_a_N a w jakiej sumie sie zamknołeś kupujac swój zestaw ?
 
@I_w_a_N a w jakiej sumie sie zamknołeś kupujac swój zestaw ?

Kupuję go od niemal roku więc trudno mi jednoznacznie podać (musiałbym poszperać w fakturach).
Podam co kupiłem z tego roku:
GPU - ZOTAC GeForce GTX970 AMP! Extreme (1699 PLN) kupowany na początku stycznia
RAM - Mushkin DIMM 8 GB DDR3-2400 KIT (408 PLN z przesyłką) kupowane w styczniu
SSD - Crucial MX200 250GB (435 PLN) kupowany kilka dni wstecz
 
Pamiętaj, że do dnia premiery NIC nie jest oczywiste.

No ej. Skoro na podobnym procku i grafice, Far cry 4 na wysokich chodzi dobrze, a Unity które jest strasznie zoptymalizowane również chodzi całkiem niezle, no to z wieskiem musiałoby być naprawdę zle w tej kwestii ;)
 
Będę się cieszył gdy Wiedźmin 3 (przy tych samych ustawieniach, czyli Ultra z "bajerami" od nVidia) będzie chodził na równi z Unity.
 
Jak myślicie, przerzucenie Hairworks i innych PhysX'owych szmerów bajerów na kartę dedykowaną do fizyki spowoduje jakieś odczuwalne zmiany? Do tej pory miałem dedyka w postaci GTX560ti i w wielu przypadkach można było odczuć różnice. W tygodniu, pomiędzy maturami, jak dojedzie GTX970 będę testował wydajnosć z PhysX na dedykowanej GTX670 i osobno na 970, bo boję się bottleneck'a :D
 
Ludzie trochę więcej wiary. Nie będzie aż tak źle jak niektórzy twierdzą. Nie wszystkich stać na nowe maszyny a REDzi na bank nie zawężaliby sobie grona odbiorców. Właśnie na takie sytuacje powstają ustawienia niskie. A wymagania minimalne są zazwyczaj mocno zawyżane aby nie było żadnych wątów, że ktoś je spełnia a gra się tnie. No i podane są najprawdopodobniej dla rozdzielczości 1080p a nie wszyscy na takiej grają. Apeluję! Bądźmy dobrej myśli.
 
Jestem dobrej wiary i mam nadzieję, że będzie chodzić płynnie oraz bez problemów. A z resztą, należę do ludzi starej daty, którzy przedkładają fabułę i klimat nad bajery graficzne. Poza tym jestem przekonany, że nawet na niskich W3 będzie wyglądał pięknie, podobnie jak było z poprzednimi wiedźminami, kiedy można było się delektować obrazem nawet na niższych ustawieniach.
 
Jestem dobrej wiary i mam nadzieję, że będzie chodzić płynnie oraz bez problemów. A z resztą, należę do ludzi starej daty, którzy przedkładają fabułę i klimat nad bajery graficzne. Poza tym jestem przekonany, że nawet na niskich W3 będzie wyglądał pięknie, podobnie jak było z poprzednimi wiedźminami, kiedy można było się delektować obrazem nawet na niższych ustawieniach.

Otóż to !
A nie ból d....y cały czas bo to krzaczek brzydki bo kamień kwadratowy itp.
Osoby które płaczą na grafikę zapominają czym będzie W3 tak naprawdę, to nie fani :smoke:
 
Dzięki za odpowiedź ale w sumie racja zobaczymy jak wyjdzie w praniu :D
19 dni a ja już się trzęsę bo nie mogę się doczekać :D
 
Mi się kończą 14 maja. Cholera, mogłem do liceum iść. Bo zamiast się uczyć, to śledzę niusy, gameplaye oglądam i na forach siedze.
 
Cross Fire z 2x Radeon HD 6950
Witam serdecznie, w chwili obecnej posiadam dwie karty graficzne jak wyżej. Mam pytanie czy taka konfiguracja pozwoli mi odpalić grę Wiedźmin Dziki Gon, czy wyżej wymienione karty kompletnie nie będą obsługiwane i czeka mnie wymiana karty na jedną szybką? Z góry dzięki za odpowiedź
 
@sadybianin Według oficjalnych informacji karty słabsze niż ta z minimalnych (GTX 660) nie są wspierane. W rzeczywistości pewnie będzie inaczej, ale radziłbym wstrzymać się z zakupem do czasu pierwszych testów.
 
Top Bottom