Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Nie. W recenzji podejmuje się próbę oceny całości, a nie wrażeń z kilku wybranych początkowych fragmentów. Nie wiem, czy czytałeś ten artykuł, ale jeśli nie, to możesz mi wierzyć - nie ma w nim nic z recenzji. W CDA zawsze przed recenzjami dzielą się wrażeniami ze zbliżających się gier, na których już zdążyli położyć swoje łapska i nie ma w tym nic zdrożnego.
Jeśli dla Ciebie recenzja to podsumowanie i końcowa ocena to oczywiście masz rację. Jednakże, nie mogą się z tym zgodzić. Jak ktoś opisuje poszczególne elementy gry oceniając je jednocześnie, a nie tylko opisując sposób działania, to jest to recenzja. Zresztą odchodzi się od numerków. Kluczem jest to czy podejmiesz się oceny przedstawionych elementów i czy oceniasz fragment na podstawie wersji finalnej gry. Nie śledzę CD Action, więc nie wiem w jakich okolicznościach piszą "preview" i na podstawie jakich materiałów. Jednakże, jeśli zależy im na przejrzystości, to wystarczy ograniczyć się do faktów. Z informacji podanych na tym forum wynika, że przekroczyli tę granicę.
 
Tu chodzi o to, że gra jest AŻ TAK obszerna i ma tyle motywów, aspektów, możliwości, fabuły itd., że po prostu nie może być idealna właśnie ze względu na jej obszerność.Zrobienie wszystkiego na cacy mogłoby zająć nawet kolejne 2 lata,a póki co to co nam przedstawili jest naprawdę bardzo dobrą grą z ogromnym potencjałem, no ale więcej dowiemy się 19 maja :D
 
Powiększony i trochę przerobiony skrin :p



BTW. Godzina 3:53... Noc będzie oficjalnie trwać dwie godziny, WTF
 
Stream na Twitchu szczerze mówiąc mocno taki sobie, mnóstwo dłubania nie wiadomo po co, mało konkretów - najlepiej zapamiętałam wykładanie nóg w butach na kanapę _^_ No i angielski pana Łukasza niestety jest kiepski, pomijam że ciągle pufa do mikrofonu, ale po prostu mówi niewyraźnie i chwilami po prostu źle. Nie jestem purystką żadną językową, ale do międzynarodowego streamu przydałby się ktoś z naprawdę tip-top angielskim, albo po prostu ktoś, kto się mniej stresuje, bo może to przez nerwy :)

EDIT: Przy Q&A trochę lepiej z tym mówieniem ;)
 
Last edited:
Stream na Twitchu szczerze mówiąc mocno taki sobie, mnóstwo dłubania nie wiadomo po co, mało konkretów - najlepiej zapamiętałam wykładanie nóg w butach na kanapę _^_ No i angielski pana Łukasza niestety jest kiepski, pomijam że ciągle pufa do mikrofonu, ale po prostu mówi niewyraźnie i chwilami po prostu źle. Nie jestem purystką żadną językową, ale do międzynarodowego streamu przydałby się ktoś z naprawdę tip-top angielskim, albo po prostu ktoś, kto się mniej stresuje, bo może to przez nerwy :)

EDIT: Przy Q&A trochę lepiej z tym mówieniem ;)

To gracz, nie musi być tłumaczem ;)
 
Chciałabym jeszcze dodać, że czat nadaje się tam tylko i wyłącznie do wyłączenia, bo się człowiekowi ciśnienie podnosi od takiej ilości głupoty :wat:
 
Do 4? Jak o 4 już jest jasno jak w południe. Od 2:30 zaczyna wschodzić słońce. A o 22 jest ciemno, ale nie najciemniej. Stopniowo się ściemnia, mniej więcej do północy i od razu się rozjaśnia. Ta część nocy która jest najciemniejsza pewnie trwa max pół godziny.

Kpina jakaś z tymi nocami.
 
Bo oczywiście liczy się tylko 10/10, 9 to już shit. :D A tak na poważnie to ma sporą szansę, bo recenzję pewnie będzie pisał Smuggler, który dał dychę Mass Effect 3 (LOL). Osobiście, mimo, iż nie grałem uważam, że W3 w pełni się ta dycha należy, bo takie gry nie wychodzą często i prędko się action erpega zrealizowanego z takim rozmachem nie doczekamy.
9/10 to też świetna ocena, ale RED`om na zwieńczenie przygód Białego Wilka przydałoby się to 10/10. Nie mówiąc już o tym, że ani jedynka, ani dwójka nie dostała tej najwyższej oceny. Zawsze ciążyły na nich te 9+/10, które oczywiście są bardzo wysokimi ocenami, ale 10/10 wchodzi w pamięć.
Nie mówiąc już o tym, że szlak mnie trafia, że 10/10 dostało odnowione po raz trzeci ( najpierw PS3/X360 potem PS4/XONE, a dopiero później PC) GTA V. Niedługo każdy producent zacznie najpierw wypuszczać gry na konsole, potem analizować co się podoba, a co nie i tworzyć grę perfekcyjną i idealną w każdym calu. Ja właśnie za to dałbym GTA 9+ a nie 10. Ale to tylko taka moja dygresja. Tymczasem boję się, że przez (może) nieumiejętność radzenia sobie w walce Papkina ( dla osób, które nie wiedzą - recenzent CD- Action), tudzież przez kusze, która zdawała mu się bezużyteczna ( co dla mnie jest na plus) ocena zostanie obniżona do 9/10 lub 9+/10.
Liczę, że ambicja z jaką gra została tworzona, skala świata i inne pozytywy przykryją te nieznaczące błędy i pozwolą dać grze to 10/10.
 
Mnie ciekawi tłumaczenie nazwy tego potwora (Shrieker! Jest za niego osiągnięcie.) , bo nie był to Bazyliszek, ani Kuroliszek... Najbardziej trafny jest Oszluzg, których pozostało bardzo mało ;)
 
Tak. Przynajmniej tak to wygląda na filmikach od YouTuberów i IGN. Jak o 4 ma być już dzień, to nic dziwnego, że o 3:50 jest już widno. W końcu zmiany mają być dynamiczne, a nie na zasadzie włącznika - pstryk i już widno, pstryk - ciemno.
 
Tak. Przynajmniej tak to wygląda na filmikach od YouTuberów i IGN. Jak o 4 ma być już dzień, to nic dziwnego, że o 3:50 jest już widno. W końcu zmiany mają być dynamiczne, a nie na zasadzie włącznika - pstryk i już widno, pstryk - ciemno.

O 3 jest już jasno.
 
Top Bottom