Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Temat długi że ojej, więc bardzo możliwe że ktoś już pytał o podobną konfigurację:
AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
8 GB RAM
GeForce GTX 650Ti BOOST 2GB

Pogram czy nie pogram? A jeśli pogram to na jakich mniej więcej ustawieniach?

Pograsz prawie bankowo, ale jakie ustawienia to nikt teraz nie powie :) Dopiero po premierze.
 
Temat długi że ojej, więc bardzo możliwe że ktoś już pytał o podobną konfigurację:
AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
8 GB RAM
GeForce GTX 650Ti BOOST 2GB

Pogram czy nie pogram? A jeśli pogram to na jakich mniej więcej ustawieniach?
Karta jest ciut słabsza od minimalnej, ale ma 2 GB VRAM - w rozdzielczości niższej niż 1080p powinna sobie poradzić raczej na pewno.
Procesor jest powyżej minimalnych - aczkolwiek z procesorem jest dziwna sprawa, bo twój jest ciut powyżej minimalnego procesora od AMD, natomiast znacznie, znacznie poniżej minimalnego procesora intela, czyli i5-2500k. Stąd ciężko jest do końca ufać tym zaleceniom co do CPU.

Niemniej powinno pójść, aczkolwiek jest możliwe, że będziesz musiał nieco zmniejszyć rozdzielczość żeby cieszyć się płynna rozgrywką.
 
Procesor jest powyżej minimalnych - aczkolwiek z procesorem jest dziwna sprawa, bo twój jest ciut powyżej minimalnego procesora od AMD, natomiast znacznie, znacznie poniżej minimalnego procesora intela, czyli i5-2500k. Stąd ciężko jest do końca ufać tym zaleceniom co do CPU.
Bo wymagania ostatnimi czasy podawane są z dupy. i5 2500k znalazł się w minimalnych tylko dlatego, że jest już dość starą konstrukcją bo wydajnościowo bije phenoma na głowę. Podkręcony depcze po piętach najnowszym Haswellom, a konkurencję zostawia w tyle. Z resztą bardzo ładnie zilustrował to @eustachy.
 
Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa z tej grafiki to taki że gra ma skopaną wielowątkowość stąd wynik pomiędzy i3 a i7 czwartej generacji to 10 klatek.

Wyciągasz mylne wnioski. Bardzo wielu z was daje się oszukiwać marketingowej propagandzie, która chce was napuścić na zakup wydajniejszych procesorów. Na czym polega haczyk ? Różnica między I3, I5, a I7 zauważalna jest dopiero w aplikacjach opartych na szybkim liczeniu bazy danych. Czyli grając sobie w szachy za pomocą silnika typu Fritz czy Rybka na Intel Core 7 wydajność procesora względem I 3 będzie o około 300% lepsza. Natomiast przy aplikacjach wideo to już jest różnica typu 20-30%. Dlaczego ? Bo Fritz nie potrzebuje procesora GPU. Wiedźmin III potrzebuje tego procesora o wiele bardziej aniżeli CPU i tak jest w każdej grze czy aplikacji wideo. I właśnie te wszystkie teorie o tym, że I3 ograniczy takiego GTX 960 można o kant d... potłuc. Intel Core 3 do gier wystarczy jeszcze na długi czas.
 
@zamiatam

Tyle, że z tego co słyszałem PhysX jest dość wymagający jeśli chodzi o moc obliczeniową.
Stąd też mając szybszy procesor można (przynajmniej teoretycznie) odciążyć GPU (które i tak będzie miało wiele do roboty).
 
Chcesz przykład czegoś, co bardzo dobrze z owej wielowątkowości korzystata? Proszę bardzo.

No i właśnie - widać dokładnie na czym polega szwindel. Wszystko to co w grach powyżej 55-60 fps nie powinno nas w ogóle interesować, ale mimo to oni podają wartości 60+ FPS, których ludzkim okiem nie wychwycisz. Według tych obliczeń każdy procesor powyżej I5 2500K to już dmucha parą w gwizdek. Różnica w wydajności w aplikacjach 3D między I5 2500k, a I3 4330 wynosi 15%-17% na przykładzie tej konkretnej gry. A jaka jest różnica w cenie ? Jedna strona podaje, że jest to kwota 170$ jaką trzeba dopłacić do I5. https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html A więc za co gracz płaci ? Ano gracz płaci za wydajność tego procesora w aplikacjach 2D lub bazach danych, a jak rozumiem na ogół takie aplikacje go nie interesują.

Jak ktoś chce mieć komfortową rozgrywkę to niech się skupi przede wszystkim na GPU bo to jest procesor odpowiedzialny za grafikę.
 
Wyciągasz mylne wnioski. Bardzo wielu z was daje się oszukiwać marketingowej propagandzie, która chce was napuścić na zakup wydajniejszych procesorów. Na czym polega haczyk ? Różnica między I3, I5, a I7 zauważalna jest dopiero w aplikacjach opartych na szybkim liczeniu bazy danych. Czyli grając sobie w szachy za pomocą silnika typu Fritz czy Rybka na Intel Core 7 wydajność procesora względem I 3 będzie o około 300% lepsza. Natomiast przy aplikacjach wideo to już jest różnica typu 20-30%.

Rozumiem, daleki jestem od teorii na temat ograniczania sprzętu. Te 20-30% procent dla entuzjasty to może być sporo, zwłaszcza w kontekście minimalnych fps'ów. Jednak wiem z autopsji że o ile mamy solidny procesor, a i3 się do takich zalicza, to pierwsza karta graficzna w grach wyzionie ducha.
Kupiłem sobie i5 właśnie po to żeby sobie wymianą długo głowy nie zaprzątać.
 
Last edited:
No i właśnie - widać dokładnie na czym polega szwindel. Wszystko to co w grach powyżej 55-60 fps nie powinno nas w ogóle interesować, ale mimo to oni podają wartości 60+ FPS, których ludzkim okiem nie wychwycisz. Według tych obliczeń każdy procesor powyżej I5 2500K to już dmucha parą w gwizdek. Różnica w wydajności w aplikacjach 3D między I5 2500k, a I3 4330 wynosi 15%-17% na przykładzie tej konkretnej gry. A jaka jest różnica w cenie ? Jedna strona podaje, że jest to kwota 170$ jaką trzeba dopłacić do I5. https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html A więc za co gracz płaci ? Ano gracz płaci za wydajność tego procesora w aplikacjach 2D lub bazach danych, a jak rozumiem na ogół takie aplikacje go nie interesują.

Jak ktoś chce mieć komfortową rozgrywkę to niech się skupi przede wszystkim na GPU bo to jest procesor odpowiedzialny za grafikę.

No i temu panu już podziękujemy. Ludzkie oko nie wychwytuje powyżej 60 FPS? Powiedz to reszcie graczy z monitorami 120/144Hz, bo zdaje się, że w takim razie przepłacili sporo za sprzęt. Chociaż i tak gratulacje, bo widzę, że postęp jest. Wcześniej było to 'cinematic' 30 FPS.
Jeżeli masz zamiar siać dezinformację, to proszę wstrzymaj się z wypowiedzią.
 
i5-2500K 3,3Ghz jest podany w wymaganiach minimalnych. Nie rozumiem więc dlaczego gra nie miałaby ruszyć chociażby na słabszych procesorach pokroju i5-2300/2320/2400 o i5-750 nie wspominając? Tym bardziej, że od strony AMD jest wyraźnie słabszy Phenom II x4 940.
 
Z tego co widziałem na cpu-z phenom II x4 940 jest nawet słabszy od mojego i3 3220, z tą różnicą, że phenom ma 4 rdzenie.
 
wymagania- karta graficzna

Witam.
Mam pytanie, czy na karcie GeForce GTX 650Ti uda mi się uruchomić Wiedźmina 3?
Resztę wymagań moja skrzynka spełni, nie mam tylko pewności co do karty.
Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam
Marcin
 
Ludzkie oko nie wychwytuje powyżej 60 FPS? Powiedz to reszcie graczy z monitorami 120/144Hz, bo zdaje się, że w takim razie przepłacili sporo za sprzęt.

No jeżeli ktoś myśli, że gdy kupi monitor 120/144Hz to rzeczywiście będzie widział obraz ponad dwa razy szybciej aniżeli w przypadku tego co ma monitor 60Hz to co ja mam powiedzieć. Owce się strzyże, a gospodarkę trzeba napędzać. Niech kupują dla dobru ogółu.
 
A za 10 lat będą mówić, że ludzkie oko nie widzi więcej niż 200 fps :p Przestańcie gadać głupoty, jak sami nie mieliście okazji grać na 120 fps.
 
@szuler76, zanim założysz nowy temat, rozejrzyj się czy nie ma już takiego, który by pasował. W większości przypadków już jest.

@zimny123z, zamiast się poczuwać, skorzystaj z opcji raportu ;)
 
Skoro już wszyscy tu są tacy mili i rozwiązują problemy, to powie ktoś, czy zagram na takim sprzęcie, i na jakich teoretycznie ustawieniach?

- AMD FX-6300 sześciordzeniowy, 3.50 GHz
- GTX 750 Ti
- 8 GB RAM-u
- Windows 8.1, 64 bit
 
Skoro już wszyscy tu są tacy mili i rozwiązują problemy, to powie ktoś, czy zagram na takim sprzęcie, i na jakich teoretycznie ustawieniach?

- AMD FX-6300 sześciordzeniowy, 3.50 GHz
- GTX 750 Ti
- 8 GB RAM-u
- Windows 8.1, 64 bit
Jedynym problemem jest karta. Jest nieco słabsza niż minimalna GTX 660. Niemniej grę powinna uruchomić, zwłaszcza w rozdzielczości mniejszej niż 1080p. Natomiast 100% pewności przed testami wydajności mieć nie można. Ale powinno być ok.

Witam.
Mam pytanie, czy na karcie GeForce GTX 650Ti uda mi się uruchomić Wiedźmina 3?
Resztę wymagań moja skrzynka spełni, nie mam tylko pewności co do karty.
Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam
Marcin
Napisałbym, że to samo co u kolegi wyżej (tylko możliwe, że z jeszcze większą redukcją rozdzielczości), ale najpierw potrzebuję wiedzieć, czy masz wersję tej karty, która ma 2 GB VRAM? Bo jeśli to podstawowa wersja z 1GB, to może być ciężko.
 
Ta karta nigdy nie będzie problemem, ale jest słabsza od tego zasranego 660 to już trzeba teoretyzować, że może nie pójść :p
 
Top Bottom