Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Dzisaj dzien prawdy dla posiadaczy Ps4 Pierwszy Gameplay na konsole Ps4 od Playstaion Polska po cichu mowie że bedzie dobrze :)
 
Last edited:
Słabo wygląda ponowne zasiedlanie przez mieszkańców po wyczyszczeniu terenu z potworów. Sądziłem, że to trochę potrwa, a tu króciutka scenka i bach, praca wre. Teoretycznie w grze mija dwanaście godzin z tego co widzę, ale efekt dziwaczny.
czy ten moment gameplaya jest z prologu? Nie oglądam już tych filmów, bo spoilerów widziałem już dość, dlatego odpowiem w ciemno.

W jakimś wywiadzie (co ważne - niedawno) była wypowiedź, którą zrozumiałem tak, że w prologu jest ta cutscena żeby pokazać mechanikę, ale już normalnie w grze zasiedlenie będzie miało kilka etapów, więc chyba nie będzie tak od strzału. mam nadzieję, że to się potwierdzi, bo odpalenie cutsceny zawsze po "wyczyszczeniu" wioski pachnie mi trochę AC, w tym gorszym sensie.
 
@MadYarpen podczas tej cutscenki mija ok 12h, więc jakaś szansa na to jest. Aczkolwiek w ostatnim gameplay trailerze mamy dokładnie taką samą cutscenkę, tylko z innymi postaciami, więc odpowiedź poniekąd sama przychodzi...
 
Bardzo fajny ten materiał z twitcha. Przede wszystkim, walka w wykonaniu kogoś kto ogarnia wygląda na bardzo przyjemną w prowadzeniu, ale jednocześnie nie za łatwą. Bezmyślne rolowanie i zaklikiwanie zwykle kończy się źle a dobrze wykonany krótki unik daje dużą kontrolę na polu walki. Wielki plus, bo o to się trochę bałem. Rozwój postaci też interesujący i dający chyba spore możliwości taktyczne. Dla mnie, jak zwykle, będzie to walka na lekko, plus wsparcie znaków. Jedna rzecz, która mnie okropnie irytuje, to konieczność wchodzenia w tą półpauzę i stamtąd wybieranie znaków i bomb. Strasznie to wybija z gry i za to duży minus. Nie wiem czy było to gdzieś mówione (ale skoro nie było na gameplayu, to chyba nie), ale raczej nie będzie można przyporządkować znaków pod klawisze 1,2,3,4? Eh, o ile lepiej by się wtedy grało. A na ten paskudny napierśnik i mocarne rękawice lepiej spuścić zasłonę milczenia.Ogólnie film bardzo udany i dobrze ukazujący to co miał w założeniu. No i dobrze, że za kontrolerem był ktoś ogarniający, bo to od razu powoduje lepszy odbiór całości.
 
Dzisaj dzien prawdy dla posiadaczy Ps4 Pierwszy Gameplay na konsole Ps4 od Playstaion Polska po cichu mowie że bedzie dobrze :)
Posiadacze PS4 przynajmniej nie musza zadawac pytania czy im pojdzie :D Dla mnie w sumie Wiedzmin 3 to głownie rozgrywka a na drugi plan schodzi ustawienie grafiki. Jeszcze nie tak dawno grałem w kazda gre na ustawieniach wysokich i to bez anty x16 i tych wszystkich udogodnien i jakos to było. Teraz juz po update sprzetu wszystkie gry chodza na Ultra nawet ten nieszczesny AC Unity i to z wszystkimi smaczkami właczonymi wiec na pewno troche gdzies tam korci by miec w Wiesku 3 wszystko ustawione na full z hairworxem włacznie (chociaz bez tego jakos przezyje)
 
Bardzo fajny ten materiał z twitcha. Przede wszystkim, walka w wykonaniu kogoś kto ogarnia wygląda na bardzo przyjemną w prowadzeniu, ale jednocześnie nie za łatwą. Bezmyślne rolowanie i zaklikiwanie zwykle kończy się źle a dobrze wykonany krótki unik daje dużą kontrolę na polu walki. Wielki plus, bo o to się trochę bałem. Rozwój postaci też interesujący i dający chyba spore możliwości taktyczne. Dla mnie, jak zwykle, będzie to walka na lekko, plus wsparcie znaków. Jedna rzecz, która mnie okropnie irytuje, to konieczność wchodzenia w tą półpauzę i stamtąd wybieranie znaków i bomb. Strasznie to wybija z gry i za to duży minus. Nie wiem czy było to gdzieś mówione (ale skoro nie było na gameplayu, to chyba nie), ale raczej nie będzie można przyporządkować znaków pod klawisze 1,2,3,4? Eh, o ile lepiej by się wtedy grało. A na ten paskudny napierśnik i mocarne rękawice lepiej spuścić zasłonę milczenia.Ogólnie film bardzo udany i dobrze ukazujący to co miał w założeniu. No i dobrze, że za kontrolerem był ktoś ogarniający, bo to od razu powoduje lepszy odbiór całości.
Jestem pewien, że na PC będziesz mógł sobie przypisać znaki do różnych klawiszy. Na gameplayu grał na padzie, zresztą ja tego kółka używałem w W2 i mi pasowało. No ale to kwestia gustu.

@MadYarpen podczas tej cutscenki mija ok 12h, więc jakaś szansa na to jest. Aczkolwiek w ostatnim gameplay trailerze mamy dokładnie taką samą cutscenkę, tylko z innymi postaciami, więc odpowiedź poniekąd sama przychodzi...
A tego nie widziałem... No to może faktycznie wygląda to słabiej. Miałem nadzieję, że np. przy szybkich podróżach takie miejsca stopniowo się zapełniają.
 
Jestem pewien, że na PC będziesz mógł sobie przypisać znaki do różnych klawiszy. Na gameplayu grał na padzie, zresztą ja tego kółka używałem w W2 i mi pasowało. No ale to kwestia gustu.

Oczywiście, to było moje zdanie. Dla mnie to minus i nie tyle utrudnienie, co wybicie z rozgrywki i ciągłe przerywanie akcji, która według mnie powinna być dynamiczna i płynna. Rozumiem, że komuś innemu to może nie przeszkadzać, jasna sprawa. Fakt, zapomniałem że do tej pory wszyscy grali na kontrolerach i jeszcze nie widzieliśmy osoby, która siedziałaby za klawiaturą. Taka opcja wydaje się być czymś normalnym i logicznym a jednak logika czasem może gdzieś umknąć, stąd moje obawy. Mam nadzieję, że chybione.
 
Tania sensacja, ale trochę racji ma z tym, że nie to nam obiecywali.

Teraz wychodzi na to, iż nie tylko RED'zi kręcą ale również nVidia (chociaż w tym drugim przypadku nie powinno być zaskoczenia :harhar: ).

---------- Zaktualizowano 12:28 ----------

Coś w tym jest, że dwa (z trzech prezentowanych) screenów pochodzą z SoD'a (czyli buildu, którego już dawno nie ma - o ile w ogóle istniał poza celami marketingowymi), a podobna sytuacja jest w materiale wideo od nVidii (jak chociażby ten miś ze starych, rozmazanych ujęć).
 
im chodzi o to abyś klikał w ten news i pozwalał im zarobić na taniej sensacji rodem z FAKTu

Po za tym autorem tego jest ten sam "szpec" od screenów porównawczych

Marcin Kosman świetnie to podsumował na FB:

GWAŁTU RETY DOWNGRADE OSZUKUJĄ NAS! KIEDYŚ WIEDŹMIN WYGLĄDAŁ FOTOREALISTYCZNIE, A TERAZ NIE I MA SZARE TŁO ZAMIAST DRZEWEK Z TYŁU!
Przykre, jak w pogoni za tanią sensacją niektóre serwisy zamieszczają gówno warte pseudoporównania Wiedźmina 3 przed i po downgradzie, dla podkreślenia efektu wrzucając "nowe" screeny zgrywane z YT w rozdziałce 360p, tudzież screeny z... Wiedźmina 2. Żałosne tym bardziej, że mają dostęp do recenzenckiej wersji gry.
Tak, takie porównanie można zrobić, niewykluczone, że faktycznie wygląda dziś gorzej niż rok temu (takie podłe czasy) - ale profesjonalnie i rzeczowo, z użyciem tej samej konfiguracji sprzętowej. Ale to przecież nie klikałoby się tak dobrze i nie zbierało setek komentarzy, no i trzeba by było jakiś wysiłek w to włożyć.

https://www.facebook.com/photo.php?...=a.57292372507.65840.782082507&type=1&theater
 
czy ten moment gameplaya jest z prologu?
Tutaj jest. Po zabiciu ostatniej maszkary włącza się scenka i po trwającej dwanaście godzin chwili wracamy do zasiedlonej wioski, chociaż wcale się z niej nie ruszaliśmy.
https://youtu.be/6aFwE8ZDgKs?t=6m43s

A co do samej walki prezentowanej na twitchu przez zachwalanego nieustannie progamera, to ja spodziewałem się czegoś sprawniej wykonywanego. Ale złożę to na karb trybu prezentacyjnego i potrzeby pokazania różnych technik. Dodatkowo jednoczesne prowadzenie rozmowy w obcym języku też nie ułatwia skoncentrowania się na grze. Plus inteligentnie i dynamicznie somodostosowująca się kamera robiąca wszystko co mogła, by utrudnić prowadzenie walki.
 
Gameplay na PS4 [ENG]
Jezu, ależ marna jakość, oni tak specjalnie czy chcą mnie do szewskej pasji doprowadzić? Już nie wspomnę o marnych 5 min. Po takim czasie czekania.

Mogłem przewidzieć, Ps4 nagrywa filmiki w okropnej jakości a kompresja Youtube jeszcze bardziej pogarsza.
 
Last edited:
Jezu, ależ marna jakość, oni tak specjalnie czy chcą mnie do szewskej pasji doprowadzić? Już nie wspomnę o marnych 5 min. Po takim czasie czekania.

Mogłem przewidzieć, Ps4 nagrywa filmiki w okropnej jakości a kompresja Youtube jeszcze bardziej pogarsza.

Po co Ci więcej, zaprezentowali tylko jak gra wygląda bo o to się rozchodziło wszystkim. Jak widać wygląda świetnie nawet na tym video marnej jakości. Niektórym się dogodzić nie da :p .
 
W sumie to faktycznie nie ma powodów do stwierdzenia, że ktoś mógłby nie chcieć ciemniejszej nocy. No sam pomyśl.

Ciemniejsza noc:
-Jest realistyczniejsza niż to co mamy teraz
-Jest bardziej klimatyczna niż to co mamy teraz
-Jest piękniejsza niż to co mamy teraz, bo m.in. lepiej byłoby widać gwiazdy i tak dalej
-Nadawałaby większego sensu używaniu pochodni i kota
-Zachowałaby nadal dobrą widoczność (bez skrajności w skrajność)

Wad -Brak. Same zalety. Więc osobiście sądzę, że każdy gracz bez wyjątku wybrałby taką ciemniejszą noc, gdyby nagle zrobić ankietę.

To jestem wyjątkiem ;) Jak i 300 ponad osób z grupy, której jestem ;)
 
Mogłem przewidzieć, Ps4 nagrywa filmiki w okropnej jakości a kompresja Youtube jeszcze bardziej pogarsza.

Myślę że oni zgrywali ten materiał za pomocą jakiejś karty np. od Avermedii na kompa. A nie tak że konsola nagrywała i potem publikowali
 
Ale widzę, że na koniec musieli wcisnąć urywek z VGX* :p ...

Oj nieładnie, nieładnie. Tym bardziej jak wcześniej podkreślali, że jest to materiał z PS4.

*który powinien być teraz zabroniony we wszelkich w materiałach promocyjnych - wszyscy wiemy, że to kłamstwo
 
Top Bottom