Wiedźmin 3: platformy

+
Ale, ale...

Koń też miał posiadać pełną symulację zarówno na grzywie jak i ogonie.

To coś kiepskie te efekty, których "w ogóle" nie widać :p ...
 
Niby coś tam jest, np. symulacja grzywy Płotki, ale to już nie ta jakość co kiedyś.
Nie ma co patrzeć na te stare filmiki, poszukaj sobie tego nowszego od Nvidii, który był niedawno.

Znalazłem
 
Last edited:
Widziałem, ale tam też pokazują stare mieszane z nowym.

I komu tu ufać?



Dobrze, że premiera już blisko.
 
Absolutnie nie było się czego wstydzić tyle czasu:) Jestem spokojny.
Pewnie zdarzą się sporadycznie spadki fps. Ale oby jak najrzadziej.
 
Gra wygląda bardzo dobrze jak na PS4.Dodatkowo trzyma stałe 30fps.Jakby mój komputer to odpalił to by było święto.(Wiedźmin 2 działał mi z 60fps ale w 640x480 xD)Jeszcze tylko 2 tygodnie :D
 
Last edited:
Muszę też powiedzieć, że włosy Geralta podobają mi się bardziej w tej wersji, tj. bez hairworks.
Trochę gorzej chyba wygląda woda, ale tutaj duże może być wynikiem kompresji.
 
Hehehe, no no, pięknie to wygląda :D
Będzie tak jak myślałem, po kilku dniach grania przejdę się do kumpla obadać wersję na ps4 i tak jak przy innych grach, nie zauważę różnicy. I dobrze. W tym wspólnym mianowniku piękno polega na tym, że wszyscy gracze mogą się cieszyć piękną grą, co uważam za sukces!
Ciekawe jeszcze jak na ps4 wyglądają dialogi i cutscenki. Chyba, że przegapiłem jakiś gameplay dziś :D

I jeszcze jedno - szkoda, że takich strasznych i słabych "kalkulatorów" w postaci ps4 nie było jak miałem naście lat ;)
 
Last edited:
Hm tak patrzę i ciekawe czy woda została w całości tak źle potraktowana - tam gdzie Geralt biega po płytkiej rzece poza rozpryskami woda nie reaguje. Ciekawe, czy jak się wejdzie do głębokiej wody/będzie się pływać czy będzie ruch powodowal jakieś fale.

E: już zauważyłem, że w głębszej wodzie jest OK:)
 
Last edited:
No i stało się...wersja konsolowa pokazana i nie ma znaczących ubytków względem PC. Doświadczenie będzie takie samo a i będzie na czym oko zawiesić, co mnie bardzo cieszy. Tylko teraz jak mają żyć pieniacze sądzący, że wersja inna niż dla kompów będzie obrzydliwa. Toć to skandal i jawne oszustwo. '' Oszukali mnie, banda decydentów!!'' - myśli pewnie wielu. Visual parity? Pewnie tak. Tylko jest jeszcze czynnik ekonomiczny i nikt dziś nie pracuje wyłącznie dla idei. Aby osiągnąć odpowiedni popyt i zwrot nakładów porządne wersje na konsole były niezbędne. PC-exclusive zapewniający maksymalne wykorzystanie hardware'u jest zwyczajnie nieekonomiczny i w sumie nie do zrealizowania. Chyba, że z zamiarem doprowadzenia do upadłości studia. Na pocieszenie - Ultra na PC będzie najładniejsza:) Czekajmy do 19 i niech rozpocznie się zabawa, niezależnie od tego jaki sprzęt ją umożliwi.
 
@Kuboniusz
Jak tam gameplay z PS4 z perspektywy kogoś, kto na tej platformie będzie grał?

Ja mam mieszane uczucia. Kompresja materiału nie pozwala mi wyrobić sobie konkretnej opinii. Uważam, że wszystko okaże się dopiero wtedy, gdy dostanę grę w łapska. Z drugiej strony pierwsze moje wrażenie to takie, że gra nie odstaje znacząco od wersji na PC. Może faktycznie różnica będzie jedynie w (szerokopojętych) detalach.
 
A ja jestem jeszcze ciekaw wersji XO w sumie mam PS4 ale nie pokażą wersji na konsole Microsoftu ?
 
@Kuboniusz
Jak tam gameplay z PS4 z perspektywy kogoś, kto na tej platformie będzie grał?
Nie jestem w stanie ostatecznie tego ocenić (nagrywane pewnie przez share'a, który bardzo kompresuje wideo), ale mimo to podobało mi się. Spodziewałem się, że będzie gorzej.

Co do różnic względem PC - widać je na pierwszy rzut oka. Na PS4 jest większy pop-in, mniejszy zasięg doczytywania cieni oraz dużo mniejsza gęstość roślinności (choć może to i dobrze - mniej roślinności = mniej iglaków :victory:). W materiale bez kompresji pewnie widać będzie jeszcze słabsze tekstury.

Jak pisałem - kompresja okropna, ale tym co zobaczyłem jestem pozytywnie zaskoczony.
 
Jako szczęśliwy posiadacz PS4 dumnie stwierdzam, że odbiorę zamówioną grę w dniu premiery i z miłą chęcią za nią zapłacę. Miałem spore obawy przez to odsuwanie w czasie pokazania jak to wygląda na maszynce Sony, ale oba materiały je rozwiały. Jest świetnie, więcej mi nie trzeba. Oby tylko gejmplej dorównał grafice. I oby obeszło się bez rażących burasów :)
 
Ja mam mieszane uczucia. Kompresja materiału nie pozwala mi wyrobić sobie konkretnej opinii. Uważam, że wszystko okaże się dopiero wtedy, gdy dostanę grę w łapska.
Przezorny zawsze ubezpieczony.
Ja jestem zadowolony, chociaż kompresja jest okropna. To co się spod niej przebija jest moim zdaniem super. Na pewno nie żałuję decyzji o wyborze tej platformy.

Nie jestem w stanie ostatecznie tego ocenić (nagrywane pewnie przez share'a, który bardzo kompresuje wideo), ale mimo to podobało mi się. Spodziewałem się, że będzie gorzej.

Co do różnic względem PC - widać je na pierwszy rzut oka. Na PS4 jest większy pop-in, mniejszy zasięg doczytywania cieni oraz dużo mniejsza gęstość roślinności (choć może to i dobrze - mniej roślinności = mniej iglaków :victory:). W materiale bez kompresji pewnie widać będzie jeszcze słabsze tekstury.

Jak pisałem - kompresja okropna, ale tym co zobaczyłem jestem pozytywnie zaskoczony.
Pytam, bo sam posiadam PS4 i przez jakiś czas zastanawiałem się nad wyborem platformy stricte do Wiedźmina 3.
Ostatecznie padło na PC i z perspektywy kogoś, kto właśnie na blaszaku będzie ogrywał grę jestem bardzo kontent z oprawą.

I mi, oceniając bardzo obiektywnie się podobało, ni mniej, ni więcej.
Pop-in jest widoczny, ale nie aż tak, żeby jakoś strasznie psuł odbiór całości. Ogólnie rzecz biorąc to stosunek cena -> jakość jest w tym wypadku proporcjonalny, albo nawet przechylony na korzyść jakości właśnie.
Trzeba zaczekać na jakiś materiał bez kompresji, żeby ocenić to w pełni - ale imo wygląda to lepiej, niż dobrze.
 
Jest git, naprawdę. A pop-in? Kto nam każe galopem jeździć? :huh:
Aż dziwne, że tak długo czekali. Mam też nadzieję, że gra na XB1 będzie również się broniła.
 
Jeśli chodzi o filmiki to osobiście gdyby ktoś mi je pokazał nie mówiąc, który z pc a który z ps4, to bym nie zgadł.
Pewnie ogrywając u siebie na pc a później u kumpla na ps4 nie zauważę różnicy. Dopiero ekran w ekran pewnie będzie widoczna.
I te włosy....oj jeśli hairworks zje zbyt dużo fps, to bez wahania jako pierwszy wodotrysk pójdzie na odstrzał. Pięknie to wygląda na silniku Redów.
 
Last edited:
Top Bottom