Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Parę stron wcześniej podałem specyfikację własnego sprzętu i czytając to forum widzę że bardzo duża część z naszej wspaniałej Wiedźmińskiej braci posiada taką samą albo bardzo zbliżoną konfigurację do mojej (i5 4670k/8gb/gtx 770 2gb).

Jest to bardzo mocna konfiguracja która wystarcza mi do właściwie każdej gry do maksymalnych ustawień i stałych 60 fps-ów.
Sprzęt sam w sobie kosztował około 4k zł.
Patrząc na pierwsze testy wydajności wersji PC można być tylko przerażonym.
Tego typu sprzęt nie jest dostępny dla większości graczy PC-towych w polsce, bardzo duża część to jeszcze uczniowie których rodzice nie są w stanie zapłacić za lepszy komputer.
Tak samo tyczy się osób pracujących, gdzie trzeba przeznaczać wypłaty na swoje utrzymanie, a tak duży wydatek jest wręcz nierealny. Pozostają bardzo modne ostatnio raty (czyli to, co ja zrobiłem :p).

Dochodząc do tematu: Jeżeli przy moim sprzęcie, gdzie musiałem pracować na niego półtorej roku, odbierając sobie bardzo dużo innych przyjemności, gra będzie działać "ledwo" na średnich to się lekko zdenerwuję i sądzę że nie tylko ja.

Ale poczekamy zobaczymy. :)
 
Jeżeli mówicie o ultra to macie też na myśli wszystkie ficzery od nvidi co tylko pożera vram a różnica jest marginalna. Myśle, że już GTX 770 wystarczy na miks wysokie- ultra ( bez wodotrysków zielonych) na luzie utrzymując przynajmniej 30 klatek w 1080p.
 
Czyżbyś miał jakieś obiekcje co do GTXów660? ;>

Mam obiekcje co do tych wymagań. PS4 i XONE są dużo słabsze od tych minimalnych wymogów. I gra ma obowiązek uruchomić się na słabszych kartach od GTX 660. Oczywiście z 2GB VRAM
 
Mam obiekcje co do tych wymagań. PS4 i XONE są dużo słabsze od tych minimalnych wymogów. I gra ma obowiązek uruchomić się na słabszych kartach od GTX 660. Oczywiście z 2GB VRAM
Nie ma żadnego obowiązku, a specyfikacja konsol=/=specyfikacji PC.
 
Konsole "next-genowe" to badziewia pod względem mocy i to jest prawda. Nie jest sprawiedliwe dawanie graczom minimum na GTX 660. Karta przewyższająca lepszą z konsol "nowej generacji".
 
Jeżeli mówicie o ultra to macie też na myśli wszystkie ficzery od nvidi co tylko pożera vram a różnica jest marginalna. Myśle, że już GTX 770 wystarczy na miks wysokie- ultra ( bez wodotrysków zielonych) na luzie utrzymując przynajmniej 30 klatek w 1080p.

Osobiście mając gtx 770 i i5 4670k liczę na mieszankę średnich i wysokich plus jeden bajer od nvidii physx. Zawsze w grach bardzo lubię physx fajnie by było jak by to nie zabijało mocno wydajności.
 
Bebechów konsol i PC'ów nie można porównywać ze względu na to, że w przypadku konsol developerzy gier wiedzą na co piszą/na czym tworzą, mogą wszystko zapiąć na ostatni guzik, wykorzystać każdy bit, bajt mocy nie jak w przypadku PC'ta gdzie bebechu są przeróżne, tysiące możliwości konfiguracji, co daje taki sam efekt jak java w programowaniu - "jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego", a aby PC dorównał optymalizacji konsolowej to developerzy muszą się mocno nagimnastykować i tak wątpię, aby optymalizacja była możliwa 1:1 w przypadku zawsze takich samych konsol i chybił trafił PC'ów.
A poza tym konsole mają dopasowany, zgrany system i procesy w tle, nie to co PC.
 
Witam kolegów

Posiadam następujący sprzęt:

Cpu: AMD FX 8120 8 x 3.1 Ghz (po OC 4 Ghz)

Cpu Cooler: SilentiumPC Fera 2

Thermal Compound: Arctic Silver 5

Motherboard: Gigabyte 990XA-UD3

RAM: 12 Gb Kingston HyperX Blu DDR 3 1600 Mhz

GPU: Asus Strix GTX 970 DirectCU II 4 GB OC

Sound Card: Sound Blaster X-Fi 5.1

HDD: Western Digital 2TB + Seagate Barracuda 1TB

PSU: Seasonic S12 550W HT 80 PLUS Certified

Case: Gelid Darkforce + 5 x 120 mm fans

Wiem że ten procesor chociaż po podkręceniu radzi sobie całkiem nieźle to nie jest raczej przeznaczony do gier. Na jaki poziom detali według Was będę mógł sobie pozwolić ?
 
Witam kolegów

Posiadam następujący sprzęt:

Cpu: AMD FX 8120 8 x 3.1 Ghz (po OC 4 Ghz)

Cpu Cooler: SilentiumPC Fera 2

Thermal Compound: Arctic Silver 5

Motherboard: Gigabyte 990XA-UD3

RAM: 12 Gb Kingston HyperX Blu DDR 3 1600 Mhz

GPU: Asus Strix GTX 970 DirectCU II 4 GB OC

Sound Card: Sound Blaster X-Fi 5.1

HDD: Western Digital 2TB + Seagate Barracuda 1TB

PSU: Seasonic S12 550W HT 80 PLUS Certified

Case: Gelid Darkforce + 5 x 120 mm fans

Wiem że ten procesor chociaż po podkręceniu radzi sobie całkiem nieźle to nie jest raczej przeznaczony do gier. Na jaki poziom detali według Was będę mógł sobie pozwolić ?

Obstawiam że na low - wszystko przez tą pastę Arctic Silver 5 ;)
 
Jak potrafiłem odpalić Shadow of Mordor na wysokich/ultra na HD5670 (1GB) w 30-60fps to i Wieśka 3 odpalę, nawet jakby to miało znów sprowadzać się do grania w rozdzielczości 320x240 :D
 
Grzecznie apeluję, by nie robić ludziom wody z mózgu. OFICJALNE stanowisko jest takie, że minimum to 2gb pamięci na karcie. Wiem, że często producenci mogą wprowadzać użytkowników w błąd, ale do ciężkiej cholery nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Rozumiem, że zdaniem niektórych wymagania są zawyżone (sam jestem tego zdania), ale dopóki nie będzie oficjalnych testów nie mieszajcie ludziom w głowach:) Jeśli np. okaże się, że gra przed uruchomieniem będzie weryfikować np. ilość fizycznych rdzeni (jak w jednym z Call of Duty) i takie i3 odpadnie (2 rdzenie fizyczne, 4 wirtualne), to ciekaw jest reakcji wszystkich piszących "na i3 pójdzie na 100%" itp. Apeluję: czekać do pierwszych testów i recenzji, gra z półek sklepowych nie ucieknie:)

Edit; mea culpa, to nie było Call of Duty, ale w jakimś tytule taka sytuacja miała miejsce:) Zaraz sprawdzę:)
 
Last edited:
@AronB
Oficjalne stanowiska są po to, żeby nikt nie miał potem pretensji. Jak będzie na prawdę do zupełnie inna historia.

@I_w_a_N
Nie twierdzę, że to solidna dawka mocy ale nie zdarzyło mi się nie móc zagrać w jaki kolwiek tytuł przez kartę a właściwie jej pamięć.
 
Last edited:
@zimny123z

Rozumiem to doskonale, gram na pc od ponad 20 lat i różne rzeczy widziałem:) Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, by z opiniami typu "pójdzie ci na 100%" mimo, iż dany sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań dać sobie na wstrzymanie. Różnie może być, dlatego zalecam spokój i czekanie do premiery. Koniec tematu z mojej strony;)
 
Top Bottom