Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Szybka piłka :p Gigabyte GeForce GTX 970 OC czy Palit GeForce GTX 970 JetStream?
Gigabyte ma świetne chłodzenie i fajnie się kręci, ale za to jest strasznie długi i (podobno) słyszalny nawet kiedy nie jest obciążony.
Palit ma za to tryb półpasywny (wiatraki się w ogóle nie kręcą kiedy karta nie jest obciążona) i sympatyczne temperatury, ale gorsze niż w Gigabyte, no i nie ma normalnych wyjść HDMI czy DisplayPort, tylko ich wersje mini.

---------- Zaktualizowano 07:52 ----------

Mam pytanie do znawców ;) Nie znam się na sprzęcie kompletnie, ale pomyślałam ostatnio, że może dałoby się coś jeszcze wykrzesać z mojego laptopa, jakoś go podkręcić, polepszyć wydajność, specjalnie pod Wieśka, bo z chodzenia reszty gier jestem bardzo zadowolona. Nie wiem czy w ogóle powinnam się w tym paprać, skoro się na tym nie znam, ale jak jest coś relatywnie prostego, co mogę zrobić to napiszcie :) Jest to seria gamingowa, więc coś się powinno dać zrobić.
Z laptopami jest taki problem, że ich chłodzenie jest po prostu za słabe na podkręcanie. Poza tym chyba żadnego procesora laptopowego nie można podkręcić, takie opcje są po prostu zablokowane. Jak już, to możesz spróbować wycisnąć parę megaherców z karty graficznej, ale musiałabyś uważać na temperatury, albo kupić po prostu podkładkę chłodzącą.
 
Nowa wersja zajawki 1 oraz 2.
Przed tym aż wypuścimy cały materiał.
Co o tym myślicie ? Sugestie mile widziane :)


https://www.youtube.com/watch?v=wLI6jW8mr4Y

https://www.youtube.com/watch?v=sm-6NXrxwRU

Tu info na forum Nvidii.

https://forums.geforce.com/default/...tan-x-and-i7-5960x-cpu-on-ln2-oc-sneak-peak-/

Gosu tak się chwalisz a na filmiku w pełnej wersji bo jak zrozumiałem takowa będzie uświadczymy twoją osobę czy tam Cię fizycznie po prostu nie było :)?
 
Szybka piłka :p Gigabyte GeForce GTX 970 OC czy Palit GeForce GTX 970 JetStream?
Gigabyte GTX 970
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming wyceniono na kwotę 1529 złotych, czyli wyższą od sugerowanej przez NVIDIA, chociaż w przypadku tego producenta jesteśmy przyzwyczajeni do odwrotnych manewrów. Niestety w porównaniu do konkurentów producent chyba lekko zaszalał, więc klient końcowy zapewne będzie kaprysił i wybierze jedną z licznych alternatyw. Sama karta wypadła bardzo dobrze i chętnie się podkręca osiągając stabilne taktowanie 1546 MHz w GPU Boost. System chłodzenia spisuje się nienagannie, aczkolwiek MSI lepiej rozegrało tę rundę, wprowadzając świetne półpasywne rozwiązanie. Pozostaje czekać na zmianę polityki cenowej ze strony Gigabyte, ponieważ na chwilę obecną G1 Gaming wcale nie góruje nad konkurencją.

+
4GB GDDR5 wystarczy do nowych gier
Wysoka kultura pracy systemu chłodzenia
Duży potencjał podkręcania ~1546 MHz
Pobór mocy w stosunku do wydajności
Duża ilość autorskich technologii i innowacji
Niskie temperatury rdzenia pod obciążeniem

-
Węższa szyna czasami podcina mu skrzydła
Cena startowa trochę za wysoka
Może nie wejść do małych obudów

Palit GeForce GTX 970 JetStream
Palit GTX 970 JetStream jest kolejną kartą graficzną posiadającą półpasywny system chłodzenia, podobnie jak ASUS GTX 970 StriX i MSI GTX 970 Gaming, co oczywiście pochwalamy. Temperatura rdzenia w stanie spoczynku wynosi nieco ponad 40 stopni, oscylując w granicach modelu ASUS, natomiast ich wybudzenie okazuje się bardzo dyskretne. Skuteczność coolera JetStream jest jednak trochę niższa od rozwiązań konkurencji, co widać przed wszystkim po podkręceniu. Pomimo, iż Palit osiągnął wynik o przeszło 100 MHz gorszy od pozostałych kart graficznych, zanotował jednocześnie najwyższe temperatury pod obciążeniem. Trzeba również zaznaczyć, że producent zapewnia na GTX 970 JetStream tylko dwuletnią gwarancję w przeciwieństwie do trzyletniej Gigabyte, MSI i ASUS, dlatego nawet przy cenie sugerowanej 1429 złotych nie wydaje się faworytem zestawienia.

+
Rewelacyjny stosunek ceny do wydajności
4GB GDDR5 wystarczy do nowych gier
Niezły półpasywny system chłodzenia
Pobór mocy w stosunku do wydajności
Duża ilość autorskich technologii i innowacji

-
Węższa szyna czasami podcina mu skrzydła
Wysoka temperatura pod obciążeniem
Tylko dwa lata gwarancji producenta
Overclocking rdzenia na tle konkurencji

ASUS GTX 970 StriX
ASUS GTX 970 StriX jest godnym konkurentem MSI GTX 970 Gaming, który również otrzymał półpasywny system chłodzenia, czyli rozwiązanie niemalże idealne dla zwolenników ciszy. Wprawdzie podczas spoczynku temperatury notuje trochę wyższe od głównego przeciwnika, ale kiedy wentylatory zaczynają pracować wszystko wraca do normy, zaś przejście z trybu uśpienia trudno wychwycić gołym uchem - cooler jest bardzo cichy. Co ciekawe, ASUS zastosował w modelu StriX pojedynczą wtyczkę zasilania 8-pin, zamiast podwójnego 6-pin albo nawet 6+8-pin, niemniej poziom podkręcania jest zbliżony do pozostałych konstrukcji. Sugerowana cena ASUS GTX 970 StriX powinna wynosić 1429 złotych, ale wątpliwe było żeby sprzedawcy przestrzegali wytycznych producenta, dlatego stanęło na 1499 złotych. Suma summarum to obecnie jeden z najlepszych GeForce GTX 970 dostępnych na rynku.

+ Rewelacyjny stosunek ceny do wydajności
4GB GDDR5 wystarczy do nowych gier
Świetny półpasywny system chłodzenia
Duży potencjał podkręcania ~1526 MHz
Pobór mocy w stosunku do wydajności
Duża ilość autorskich technologii i innowacji
Niskie temperatury rdzenia pod obciążeniem

-
Węższa szyna czasami podcina mu skrzydła

A ja tam polecam od MSI
MSI GeForce GTX 970 Gaming powinien kosztować około 1499 złotych, zatem to znacznie ciekawsza opcja niż Gigabyte, ponieważ w standardzie otrzymujemy wyborny półpasywny system chłodzenia. Podczas spoczynku lub niewielkiego obciążenia wentylatory na TwinFrozr V zostają zatrzymane, więc urządzenie jest absolutnie bezgłośne (cewki nie piszczą). Poza tym, wszystkie zalety dla przetestowanych GeForce GTX 970 są identyczne - wysoki potencjał podkręcania (~1536 MHz), szokująco niski pobór mocy i akceptowalne temperatury pracy. MSI stworzyło też znacznie krótszą kartę graficzną od Gigabyte, która wejdzie do praktycznie każdej obudowy komputerowej mieszczącej płytę główną ATX. Suma summarum jest to świetny sprzęt, którego cena zapewne rychło spadnie o kilkadziesiąt złotych, znając zamiłowanie menadżerów tego producenta do skutecznej konkurencji.

+
Rewelacyjny stosunek ceny do wydajności
4GB GDDR5 wystarczy do nowych gier
Świetny półpasywny system chłodzenia
Duży potencjał podkręcania ~1536 MHz
Pobór mocy w stosunku do wydajności
Duża ilość autorskich technologii i innowacji
Niskie temperatury rdzenia pod obciążeniem

-
Węższa szyna czasami podcina mu skrzydła (czyli jak u wszystkich).
 
Last edited:
Dobra, Palit już nie jest dostępny, więc w wyścigu do bycia moją kartą staje ASUS GTX 970 StriX.
To bierz Strixa, też ma tryb półpasywny, niskie temperatury, normalne wyjścia wideo, i jeszcze backplate z tyłu karty. Ew. możesz jeszcze rozważyć EVGA 970 w wersji FTW, która ma wszystkie zalety Asusa oprócz backplate'u i dodatkowo świetny serwis z możliwością przedłużenia gwarancji z 3 do 5 czy nawet 10 lat (za dopłatą).
 
Zotac też oferuje przedłużoną gwarancję do 5 lat. Też (jak Gigabyte) ma 3 wiatraki oraz komplet wyjść.




Cenowo wypada około 1600 PLN z transportem.

Z doświadczenia wiem, że mój Zotac (AMP! Extreme Edition) zbytnio się nie grzeje (zwykle 63-65 C w dłuższym działaniu na sporym stresie i kolo 36 stopni pod Windowsem ).
 
Szybka piłka :p Gigabyte GeForce GTX 970 OC czy Palit GeForce GTX 970 JetStream?

Gigabyte G1 970, zdecydowanie najlepsza z 970 :)

---------- Zaktualizowano 10:53 ----------

Gosu tak się chwalisz a na filmiku w pełnej wersji bo jak zrozumiałem takowa będzie uświadczymy twoją osobę czy tam Cię fizycznie po prostu nie było :)?

Niczym się nie chwalę kolego. Pytałem o opinię .

Na tym filmiku mnie nie będzie, MIchał (XA) sprzęty kręcił. Ja pomagałem przy składaniu platformy, dostarczyłem Titany oraz byłem wraz z dwoma wspólnikami po za kamerą. Wiesz ustawianie oświetlenia, lanie azotu itd.
Pełen materiał będzie niebawem :)

Zbędny tłok, jest zbędny :)
 
Last edited:
Własnie jedna z osob odradziła mi zasilacz Modecom Feel 620W, ze moze mi rozpieprzyc kompa. Mozecie potwierdzic? Uzywam go od roku, przeszedł przez niego Watch Dogs, przeszedł AC Unity na ultra ustawieniach z wszystkimi nowinkami właczonymi, koncze na nim GTA V, nie jest wcale goracy, nie wiem czemu znalazł sie na czarnej liscie, moze trafiały sie wadliwe egzemplarze? gdyby był taki zły to po tych wszystkich obciazeniach chyba juz dawno by mi wszystko rozpierniczył czyz nie? prosze o opinie, wolałbym nie kupowac nowego a pieniadze przeznaczyc np na wymiane płyty głownej badz dokupienie pamieci
 
Last edited:
Miałem w starym PC zasilacz od tej firmy, a konkretnie Modecom Feel 2 500W z tego co pamiętam. Zasilał on Core 2 Quada i Radeona R7 260, oba sprzęty lekko podkręcone. Pewnego cudownego letniego poranka przy uruchamianiu komputera coś głośno pykło, zaśmierdziało i tak dokonał żywota mój stary komputer. Na Twoim miejscu nigdy nie trzymałbym tak solidnego sprzętu na takim dziadostwie. Jak nie chcesz przepłacać, to tu masz kilka niezłych propozycji - http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/, http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-2-lata-door-to-door-vl1-500-622218/ , http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/ . Jak chcesz coś solidniejszego to doinwestuj na przykład to tego modelu - http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ siedzę na nim od pół roku i jestem bardzo zadowolony.
 
Onarion, mam stolik pod laptopa z chłodzeniem, wiatraczkiem znaczy się, czy to jest wystarczające?
Powinno wystarczyć. Jednak lepiej na wszelki wypadek monitorować temperatury dopóki nie będziesz pewna, że wszystko jest OK.

---------- Zaktualizowano 15:25 ----------

nie jest wcale goracy, nie wiem czemu znalazł sie na czarnej liscie, moze trafiały sie wadliwe egzemplarze? gdyby był taki zły to po tych wszystkich obciazeniach chyba juz dawno by mi wszystko rozpierniczył czyz nie? prosze o opinie, wolałbym nie kupowac nowego a pieniadze przeznaczyc np na wymiane płyty głownej badz dokupienie pamieci
Wszystkie egzemplarze były wadliwe. :) Ciesz się, że masz GTX-a 970, który pobiera mało prądu, bo ten zasilacz z 620W nie ma nic wspólnego, na linii 12V ma 450W, poza tym jest poskładany ze słabej jakości komponentów i nie ma dobrze działających zabezpieczeń przeciwzwarciowych, przeciwnapięciowych itd. Jak któregoś dnia mu coś odbije i się spali, to pociągnie ze sobą całą resztę kompa. Zdecydowanie warto go wymienić.
 
Last edited:
Wszystkie egzemplarze były wadliwe. :) Ciesz się, że masz GTX-a 970, który pobiera mało prądu, bo ten zasilacz z 620W nie ma nic wspólnego, na linii 12V ma 450W, poza tym jest poskładany ze słabej jakości komponentów i nie ma dobrze działających zabezpieczeń przeciwzwarciowych, przeciwnapięciowych itd. Jak któregoś dnia mu coś odbije i się spali, to pociągnie ze sobą całą resztę kompa. Zdecydowanie warto go wymienić.
Zabije kumpla z komputronika, ktory mi składał komputer i dopierał ten zasilacz. Ciekawe, ze nie wiedział o czarnej liscie zasilaczy w ktorej znajduje sie Modecom Feel 620W. Pytałem go czy do wymiany z Radeona R9 270 na GTX 970 zasilacz bedzie wystarczajacy czy lepiej zostawic to nic o wymianie nie powiedział.
 
Last edited:
A gdzie można zobaczyć*taką*czarną*listę?

Ja na swój nie narzekam, mam go od premiery Wiedźmina 1 i dalej daje radę. Aż dziw bierze, że jeszcze dycha. Mam nadzieję, że nie przestanie, bo obecnie jestem spłukany.
 
@GosuPL dziwne bo jakbym ja takie cuda działał to bym się jednak pochwalił. Kolego :).

Wiesz , ja już przywykłem do takiego sprzętu ;-) No ale z racji tego że tworzę coś co mnie pasjonuje to się cieszę :)
Z tym że tutaj nie wrzucałem tego żeby się pochwalić tylko szczerze, feedback się zawsze przyda.

Trzymaj się pozytywnie, kolego ;)

Tak swoją drogą, właśnie układam propozycję 5u zestawów.

1. 3500 zł

2. 5000 zł

3. 8000 zł

4.16 000 zł

5. 42 000 zł :D

Jak ktoś chce jakiś to pisać, podlinkuje ;-) Jeszcze ulegną za pewne zmianom bo to zestawy wyjściowe .
 
Last edited:
Last edited:
To od razu mam pytanie czy te zasilacze do mojej konfiguracji beda wystarczajace? te firmy sie na czarnej liscie nie znajduje wiec chyba wszystkie zasilacze od niej powinny byc dobre?

http://www.komputronik.pl/product/2...omputerowy/Corsair_VS_650W_CP_9020098_EU.html
http://www.komputronik.pl/product/1..._ATX_80_Plus_Bronze_Certified_EU_Version.html
http://www.komputronik.pl/product/1...odzespoly/XFX_Core_550W_120mm_80_SLI_PSU.html

Niechciałbym wydawac wiecej niz 300zł

Stykną :) Z tym że bierz XFX, te Corsairy są słabiutkie. Budżetowe komponenty itd.

Jak miałem Corsaira AX850 to mi ciągnął 3 Titany X , gorący był mega , wył ale ciągnął :D
Dopiero po OC do 1400/7600. Wyłączył się po około godzinie ciągłego grania. Parzył aż :D
Mega zasilacz, niby tylko 850W ale moc szczytowa ponad 1000W. Z tym że to dokładnie to samo co Seasonic X850 - Bebechy Seasonica.
Obecny Enermax jest nad wyrost bo ma moc szczytową 1650W i nawet się nie grzeje przy 4 TX po OC :D
 
Top Bottom