Save z W2 do W3/symulacja wyborów

+
Takie coś jest najprawdopodobniej niemożliwe, nawet Bioware wołało stworzyć cały system generowania zapisów zamiast importera.

Hm....

Dla chcącego nic trudnego. Wystarczy, że byłby to osobny program (na PS network czy PC) przekładający wszystkie możliwe stany gry (twórcy przecież je dobrze znają i mają dokładnie spisane z czasów produkcji Wiedźmina 2) na informacje czytelne dla konsolowej wersji Wiedźmina.
Ale widać jednak wybrali inną drogę.
 
Dla chcącego nic trudnego. Wystarczy, że byłby to osobny program (na PS network czy PC) przekładający wszystkie możliwe stany gry (twórcy przecież je dobrze znają i mają dokładnie spisane z czasów produkcji Wiedźmina 2) na informacje czytelne dla konsolowej wersji Wiedźmina.
Ale widać jednak wybrali inną drogę.
To napisz taki. Gdyby to nie było trudne, to nie musieliby wybierać okrężnych i trudniejszych dróg.
 
Nie jestem programistą i nie mam odstępu jasnego dostępu do stanów gry.

Jednak z logistycznego punktu widzenia zagadnienie nie wydaje się skomplikowane (jak tworzyli dwójkę przecież jakoś mieli w planach/głowach kontynuację, czyż nie? ) .
 
No i po raz trzeci muszę napisać, że to nie jest kwestia napisania programiku, a przeskoczenia innej architektury. Plik zapisu W2 jest nie do przekonwertowania na inny niż PC system.
 
Ale jak napiszesz program, który będzie "przekonwertuje" (w tym przypadku stworzy od zera) "stany zapisu" dla konsoli (na podstawie oczywistych danych wejściowych z PC) to wówczas nie będzie żadnego problemu.

Pomyśl o tym w takich kategoriach poniższej metafory:
Masz przepis na piękne czekoladowe babeczki. Książka kucharska okraszona cudownymi zdjęciami finalnego wypieku. Jednak fotografią się nie najesz, a nawet jej nie spróbujesz :)P) . Stąd też bierzesz podane składniki i przygotowujesz wedle przepisu, aby następnie wypiec je w piekarniku i tym sposobem móc skosztować pysznego deseru.
 
Nie jestem programistą i nie mam odstępu jasnego dostępu do stanów gry.

Jednak z logistycznego punktu widzenia zagadnienie nie wydaje się skomplikowane (jak tworzyli dwójkę przecież jakoś mieli w planach/głowach kontynuację, czyż nie? ) .
Problemem na pewno nie jest format pliku ze stanem gry, bardziej prawdopodobne jest to, że konsole po prostu nie umożliwiają wrzucenia od tak sobie pliku, który gra byłaby w stanie przeczytać.
 
Od początku mówię nie o bezpośrednim przeniesieniu pliku z zapisem wersji PC, a o przekonwertowaniu* go na coś czytelnego dla konsol.

*czy nawet stworzeniu od zera - osobny, mały program - na podstawie danych wejściowych z PC

Jest to dyskusja czysto akademicka, bo RED'zi dawno wybrali już inną ścieżkę.
 
Co niby miałaby dać jakakolwiek konwersja, skoro i tak do wynikowego pliku gra nie będzie się w stanie dobrać?
 
Co niby miałaby dać jakakolwiek konwersja, skoro i tak do wynikowego pliku gra nie będzie się w stanie dobrać?

O tym trzeba było pomyśleć na początku tworzenia gry, bo skoro wersja PC może tego dokonać (a jak wiadomo Wiedźmin 3 to jeden build na wszystkie platformy) to w teorii nie byłoby wielkiego wyzwania również dla konsol.
 
O tym trzeba było pomyśleć na początku tworzenia gry, bo skoro wersja PC może tego dokonać (a jak wiadomo Wiedźmin 3 to jeden build na wszystkie platformy) to w teorii nie byłoby wielkiego wyzwania również dla konsol.
Wyzwanie jest, bo konsole nie udostępniają API do otwierania plików spoza katalogów przypisanych grze, ani nie ma na nich możliwości wrzucić coś do tych katalogów przez użytkownika konsoli.
 
O tym trzeba było pomyśleć na początku tworzenia gry, bo skoro wersja PC może tego dokonać (a jak wiadomo Wiedźmin 3 to jeden build na wszystkie platformy) to w teorii nie byłoby wielkiego wyzwania również dla konsol.

Gdyby to było możliwe i łatwe do zrobienia, to by tak zrobili. Najwyraźniej jednak są z tym jakieś problemy - albo jest to nie opłacalne, albo zajmuje zbyt dużo czasu, albo jest zbyt problematyczne, albo zwyczajnie inna ścieżka jest mniej zasobożerna (i nie mówię tutaj o procesorach).

Z innego przykładu: Most Einsteina-Rosena, wehikuł czasu, wormhole, teleportacja, niewidzialność - to wszystko też wygląda bardzo ładnie na papierze, ba, jest to matematycznie możliwe - tylko czemu w takim razie skoro teoria jest tak ładnie rozpisana, to nikt jeszcze tego nie stworzył? Powody różne, wiele osób też powie, że no "Ale przecież można, o tak i tak i tak, co za problem, można to zrobić/napisać/stworzyć/wykreować/spowodować". Przykłady hiperboliczne, ale paralelnie prawidłowe.
 
Poczekajcie na moderów. Przyniosą wam to w zębach. Przykładem jest konwenter save'ów z Mass Effecta 2 na PC do Mass Effecta 3 na x360. Używałem tego i działało bezbłędnie. Na pewno coś takiego się pojawi. Ja bym tu raczej obstawiał, że developerzy nie robią tego dlatego, że pewnie jest to sprzeczne z polityką między platformową lub czymś podobnym, a nie dlatego, że to za trudne, czasochłonne czy nie możliwe. Niektórych rzeczy nie można zrobić oficjalnie. Jestem pewien, że cedep nie będzie jednak utrudniał życia moderom i taka apka prędzej czy później powstanie.
 
To że coś się dało zrobić na x360, nie znaczy, że uda się to samo na PS4 czy XBone, a na x360 dało się to zrobić tylko dlatego, że MS udostępnił możliwość przenoszenia save między konsolami przez pendrive, na nowych konsolach tego raczej nie ma.
 
Miałem nadzieje, że nie będę musiał zaznaczać oczywistych różnic między generacjami konsol...no niestety. Chodzi po prostu o to, że z pewnością znajdzie się ktoś kto to zrobi. Chmura? np.
 
O ile nie powstanie jakaś inicjatywa, która zbierze środki na takie rozwiązania i chmurę, to nie macie na co liczyć. Albo będzie działać to pokracznie, albo powstanie po latach.
 
W Dragon Age Inkwizycji nie da się użyć zapisów nawet w obrębie tej samej platformy, w Wiedźminie 3 będzie taka opcja przynajmniej na jednej z nich. Mimo to, w obu grach można sobie wykreować własny stan świata i wykorzystać go na dowolnej platformie. W Inkwizycji wypadło to średnio (dużo wyborów pominiętych, dużo wyborów totalnie z tyłka, brak kontekstu), liczę że w Dzikim Gonie wypadnie to lepiej, ale opcja jak najbardziej jest.
 
Ogólnie Cedep, zawsze sprawiał wrażenie, że ogarniają co jest dla potencjalnego odbiorcy ważne. Wątpię, że potraktowali to po macoszemu, ale jeśli tak... to na pewno nie ze względu na to, że są ignorantami. Pamiętajmy o tym, że biznes is biznes. Jeżeli coś się nie opłaca to zostanie skasowane. Produkt ma przynieść przede wszystkim zysk. W drugiej kolejności ma uszczęśliwiać fanbojów typu my. Przeciętny Janusz chce sobie pobiegać po otwartym świecie i ponapierniczać we wszystko co stęka i ma w głębokim poważaniu spójność fabularną między częściami, a to on jest głównym odbiorcą.
 
Last edited:
To jest aż taki ból że w grze wypełniamy swojego rodzaju ankietę kształtującą świat w oparciu o nasze odpowiedzi zamiast wgrania pliku? :blink: Plik będzie można wgrać na PC czyli platformie na której były wszystkie odsłony serii. Na Xboxie One i PS4 nie było poprzednich części więc założenie jest takie że duża grupa docelowych odbiorców po prostu nie grała w poprzednie gry, ale nawet na tych platformach będzie wspomniana ankieta.
 
Myślę, że po prostu wszyscy są zaniepokojeni, że system będzie generował niespójności. Pożyjemy zobaczymy, ja raczej jestem spokojny, jak już wspomniałem Redzi nie sprawiaja wrażenia ignorantów, więc na pewno są świadomi, że to jest jednak ważny aspekt dla tych dla których fabułą jest najważniejszą częścią tytułu.
 
Top Bottom