Wiedźmin 3: system walki

+
Podczas walki na nierównym terenie gdy Geralt jest wyżej od przeciwnika, ma większą szansę na odepchnięcie i ogłuszenie przeciwnika po kontrataku.
Ten młynek jest świetny, kupuję jako pierwszy skill.
 
Nie zorientowałem się że mają włączone kody i na 10 poziomie wszystko odblokowane i 40 punktów do rozdania.
 
Nie zorientowałem się że mają włączone kody i na 10 poziomie wszystko odblokowane i 40 punktów do rozdania.

Celem streamu było pokazanie do jakiego stopnia możesz modyfikować buildy i jak bardzo to wpływa na samą rozgrywkę i koreluje z poziomami trudności.
Stąd Geralt rozwinięty na fulla.
 
Fakt nie widziałem streamu, ale to co do tej pory widziałem na gejmplejach troche mnie przestraszyło bo wszędzie się mowio o cudnych piruetach a co gejmplej to nadziany fikołkami :p zwatpiłem aż
 
Na twichu też był rollfest i zaklikiwanie przeciwników. Tak to jest gdy w grze nie ma staminy. No, niby coś tam jest, ale co z tego skoro wpływ tego czynnika jest znikomy i można sobie spamować przyciskami ataku? Boli też pasywna postawa niemilców, ani toto nie podejdzie do Geralta, człapie w lewo i prawo, czasem da krok naprzód, ale żeby podejść to już nie, tylko czeka, wyprowadza cios raz na ruski rok, a jak przypadkiem znajdzie za plecami wiedźmina, to zamist bić bezproduktywnie drapie się po dupie. Nie wiem jaki to był poziom, ale naprawdę słabo to wyglądało. Gdybym miał oceniać wyłacznie na podstawie gameplay'ów powiedziałby, że jak walka była słabym punktem wiedżminów, tak jest nim nadal.
 
@eustachy_j23 o ile dobrze zrozumiałem, to to był poziom normalny.

Dzięki, to dobrze, że normalny. Nie dałem rady obejrzeć całości i mi to umknęło. Jest więc szansa, że na wyższych poziomach przedstawiciele ras inteligentnych nie będą tak pasywni. Bierna postawa niemilców była sporym problemem w dwójce.
 
@eustachy_j23 Wnioskuję, że nie widziałeś końcówki streamu- walki z bazyliszkiem. Była rozegrana przez LuQa dwa razy na 'Death March' i raz przez Milesa na 'Just the story'. Różnica była znacząca- od obrażeń zadawanych przez bestię (na 'Death March' Geralt padał po około dwóch-trzech uderzeniach, na 'Just the story' po kilku razach spadło ledwo do 1/3), jej HP (analogicznie) aż do zachowania. Na najtrudniejszym poziomie był dużo aktywniejszy, agresywniejszy. Częściej atakował, lepiej unikał, obracał się w stronę Geralta. Jedyne co martwi to to, że nie przejawiał nowych zachowań- to samo tylko bardziej. No i od Gryfa różnił się chyba jedynie swoją oprawą audiowizualną. Mam nadzieję, że z ludzkimi wrogami będzie podobnie, bo w walce pod wieżą wyglądało to licho.
 
Na twichu też był rollfest i zaklikiwanie przeciwników. Tak to jest gdy w grze nie ma staminy. No, niby coś tam jest, ale co z tego skoro wpływ tego czynnika jest znikomy i można sobie spamować przyciskami ataku? Boli też pasywna postawa niemilców, ani toto nie podejdzie do Geralta, człapie w lewo i prawo, czasem da krok naprzód, ale żeby podejść to już nie, tylko czeka, wyprowadza cios raz na ruski rok, a jak przypadkiem znajdzie za plecami wiedźmina, to zamist bić bezproduktywnie drapie się po dupie. Nie wiem jaki to był poziom, ale naprawdę słabo to wyglądało. Gdybym miał oceniać wyłacznie na podstawie gameplay'ów powiedziałby, że jak walka była słabym punktem wiedżminów, tak jest nim nadal.

Straszny jesteś xD Dla mnie wygląda to naprawdę dobrze. Wyszystko wydaje się istotne, przeróżne umiejętności, oleje, petardy, eliksiry, runy - istotne i ważne. Z taką ilością tego wszystkiego aż cud uwierzyć, że każdy przedmiot ma swoją funkcję i to znaczącą funkcję - za to Redom należą się duże brawa.

Walka wydaje się o wiele bardziej responsywna i intuicyjna niż w poprzednich odsłonach. Geralt, mam wrażenie, nie grzęźnie już w animacjach, niemal natychmiast reaguje na polecenia gracza, wszystko odbywa się płynnie i bez niesprawiedliwych akcji ze strony gry.

Stamina to bardzo zły pomysł. Że niby Wiedźmin miałby zadać trzy, cztery ciosy, a potem czekać, aż to to się zregeneruje? Nie ta gra, nie ta seria, nie ten świat. Walka w Wiedźminie powinna być szybka, dynamiczna. Spamowanie ataku fakt, czasem się zdarza, ale w większości wypadków prowadzi do tego, że gracz sam dostaje cios. Strategi i ostrożności jest tam naprawdę dużo, oba elementy są jak najbardziej wymagane. Przypomina mi to system z Batmana, tyle że rozbudowany o ogromną ilość elementów, z których każdy ma swoją rolę. Jak dla mnie bomba!

Jeśli chodzi o inteligencje przeciwników, to weź też poprawkę, że jest to jednak gra. Mimo "pasywnej postawy" bandytów, na normalnym poziomie trudności starcie z nimi wyglądało naprawdę wymagająco, nie mówiąc nawet o wyższych poziomiach.

Zobaczymy, jak sprawdzi się ten system, gdy dostaniemy grę w swoje ręce, ale ja jestem pozytywnej myśli :)
 
Twitch domyślnie zapisuje wszystkie nagrania do historii - jeśli ktoś pamięta z jakiego kanału było to puszczane to być może można pełen filmik gdzieś znaleźć w archiwach twitcha.
 
To jest twitch gog.com.
Nagranie jak najbardziej tam jest.

Jak jest jak nie ma?:) GOG podjeło decyzję ,że obraz był kijowy i skasowali materiał.

Edit:
@hellcaretaker Lipa dla mnie bo nie było mnie w domu i nie miałem jak obejrzeć. Myślałem ,że wróce i sobie obejrze a tu psikus;/ chciałem zobaczyć "marsz śmieci' ;)
 
Last edited by a moderator:
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy gracz ponosi jakieś konsekwencje za bezustanne turlanie się i wyjaśnić dlaczego do cholery nie?!
 
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy gracz ponosi jakieś konsekwencje za bezustanne turlanie się i wyjaśnić dlaczego do cholery nie?!
Turlanie z tego co widzę nie ustawia geralta w pozycji do ataku. Nie wiem czy jest jakaś stamina to ograniczająca (jak nie to szkoda), ale nawet bez niej bardziej ofensywna walka z unikami powinna być bardziej skuteczna.
 
Top Bottom