Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Cóż, jak dla mnie do poziomu SoD jednak wyraźnie brakuje. Ciężko tak na oko ocenić, co konkretnie w SoD przedstawia się lepiej, ale gdy porównuję go z tym, co mamy nasuwa mi się tylko jedno "wszystko". Tyle, że jakoś mnie to niespecjalnie rusza. Technikalia technikaliami, ale gry stoją głównie art designem, a pod tym względem moc w W3 jest silna, niezmiernie i niezmiennie, bez względu na build. Byle tylko optymalizacja była na poziomie (Marcin twierdzi, że jest), strona wizualna broni się sama.
 
@Maganus
Ale tu wstawiłeś porównanie nie do obecnej wersji gry tylko do starego buildu. Wiemy, że poprawiono w międzyczasie np. renderowanie wody i jakość trawy. Czy do poziomu z SoD? Nie wiem.
Poza tym strasznie nie lubię tego porównania na bagnach. Jakość tego drugiego obrazka jest tragiczna. Myślę, że w tym miejscu na Ultra będzie się dało osiągnąć poziom graficzny zbliżony do tego z SoD. Tak więc po premierze @GosuPL na swoich czterech GTX 980-tkach będzie mógł porównać :)
 
@Berninio - wiemy jak wygląda teraz renderowanie wody i jakość trawy. Mamy dosłownie godziny materiałów od "jutuberów". Czy jest lepiej niż w pierwszym porównaniu - trochę. Czy jest jak na tym ujęciu z SOD - not even close. A screen z bagien to cóż, zawsze można obejrzeć 35 min gameplay i zobaczyć całe bagna. Nie są złe, ale gorsze od SOD.
(jeżeli uważacie, ze narzekam, to przeczytajcie wcześniejszy post. Odpowiadam tylko na post :) )
 
@Berninio - wiemy jak wygląda teraz renderowanie wody i jakość trawy. Mamy dosłownie godziny materiałów od "jutuberów". Czy jest lepiej niż w pierwszym porównaniu - trochę. Czy jest jak na tym ujęciu z SOD - not even close. A screen z bagien to cóż, zawsze można obejrzeć 35 min gameplay i zobaczyć całe bagna. Nie są złe, ale gorsze od SOD.
(jeżeli uważacie, ze narzekam, to przeczytajcie wcześniejszy post. Odpowiadam tylko na post :) )

Wczesniejszy post, który zawiera porównanie z nieskompresowanego VGX i skompresowanej wersji 35 minutowego gameplay. Zajebiste porównanie, zresztą krązy ona w internecie już ponad dobre pół roku i dawno temu zostało uznane za nierzetelne... XD
 
Ehh.. ile jeszcze tych trailerów chcą Redzi wypuścić.. Znowu masa spoilerów i mniej do odkrywania w grze. To ostatni materiał jaki obejrzę, żadnego gameplaya postaram się juz nie oglądac :p
 
Ehh.. ile jeszcze tych trailerów chcą Redzi wypuścić.. Znowu masa spoilerów i mniej do odkrywania w grze
Story trailerów mieliśmy na razie "tylko" 3, a właściwie to jeden (Krew elderów) w całości skupiony na fabule. I były bardzo ogólnikowe. Nawet Jaskra nie widzieliśmy ani razu, nie licząc tego jednego ujęcia z SoD. O Zoltanie już nie wspominając.

Ja tam spokojnie pochłonę każdy zwiastun przed premierą, bo uwielbiam story trailery :p Miła odmiana po tych miesiącach gadania o technikaliach i questach pobocznych. Chcę w końcu coś konkretnego jak SoD, co zauważalnie podniesie mój poziom hajpu.
 
Panowie, chciałem się zapytać jak się tak trójka cosplayerów (Geralt-Ciri-Triss) nazywa która została zaproszona na ten event który nie dawno się odbył gdzie byli zaproszeniu youtuberzy na wielką imprezę ? W Warowni Jomsborg
 
Wczesniejszy post, który zawiera porównanie z nieskompresowanego VGX i skompresowanej wersji 35 minutowego gameplay. Zajebiste porównanie, zresztą krązy ona w internecie już ponad dobre pół roku i dawno temu zostało uznane za nierzetelne... XD

https://www.youtube.com/watch?v=KczsbBpX1so
1:53 - scena na bagnach
1:17 - góry

Nie wiem, gdzie Ty tu VGX widzisz. A akurat 35 min gameplay mam na dysku, coś mi mówi, że jest mniej skompresowany niż jutubowy SOD :) Ja rozumiem i popieram fakt, ze nadal gra jest piękna, ale ludzie mówiący, że nic (a w szczególności roślinność) nie uległo zmianie, wydają się mieć klapki fanatyzmu na oczach.
 
Story trailerów mieliśmy na razie "tylko" 3, a właściwie to jeden (Krew elderów) w całości skupiony na fabule. I były bardzo ogólnikowe. Nawet Jaskra nie widzieliśmy ani razu, nie licząc tego jednego ujęcia z SoD. O Zoltanie już nie wspominając.

Ja tam spokojnie pochłonę każdy zwiastun przed premierą, bo uwielbiam story trailery :p Miła odmiana po tych miesiącach gadania o technikaliach i questach pobocznych. Chcę w końcu coś konkretnego jak SoD, co zauważalnie podniesie mój poziom hajpu.

No niby tak, ale w takim trailerze zapewne pokażą bardzo dużo z głównej fabuły. Pamiętam że przy W2 i trailery pokazywały bardzo dużo. Myślę że za dużo tego, przecież ostatnio wyszedł ten 4 minutowy trailer, a samą fabułe lepiej zostawić do odkrywania w grze :p
 
Sporo nowego pokażą, ale na pewno tak, by niczego nie spoilerować. Wątek główny jest na tyle długi, że REDzi mają tu komfortową sytuację -Mogą zrobić masę trailerów i przy tym nie zdradzać nawet 5% scenariusza. Z W2 było inaczej, bo gra była króciutka a świat składał się z 5 lokacji.
 
Cóż, jak dla mnie do poziomu SoD jednak wyraźnie brakuje. Ciężko tak na oko ocenić, co konkretnie w SoD przedstawia się lepiej, ale gdy porównuję go z tym, co mamy nasuwa mi się tylko jedno "wszystko".

Kamera.

Trochę się jednak różni.

Jedna klatka z SoD z kamerą przy plecach porównywana do screena z kamerą z drona pińć metrów za Geraltem. Drugie porównanie ciężko skomentować, bo my o rybie(SoD), Ty o grzybie(VGX).
 
https://www.youtube.com/watch?v=KczsbBpX1so
1:53 - scena na bagnach
1:17 - góry

Nie wiem, gdzie Ty tu VGX widzisz. A akurat 35 min gameplay mam na dysku, coś mi mówi, że jest mniej skompresowany niż jutubowy SOD :) Ja rozumiem i popieram fakt, ze nadal gra jest piękna, ale ludzie mówiący, że nic (a w szczególności roślinność) nie uległo zmianie, wydają się mieć klapki fanatyzmu na oczach.

Gdzie ja napisałem, że widzę gdzieś VGX, jak chcesz narzekać na downgrade to się najpierw naucz czytać i używać normalnych. porównań Napiszę Ci jeszcze raz bo widzę chłopok nie ogarniasz życia. Twoje porównanie zawiera skompresowaną scene z bagien z gameplaya 35 min (specjalnie bo jest to copypasta, która krązy po internetach już ponad pół roku w celu pokazania "downgradu"). Ta scena z vgx wygląda lepiej, ale to jest trailer na którym jest milion postproccessow itd. Jak już chcesz hejtować to weź chociaż rób to porządnie.
 
Coś czuję, że zobaczymy Jaskra :)

No najwyższy czas! Najlepszy i najwierniejszy kompan Geralta, a do tej pory zmarginalizowany strasznie w promocji W3. Mamy jedynie render, scenkę w SoD i info o tym, że będzie pisał w dzienniku i opowiadał co się działo wcześniej przy wczytywaniu. Ale chociaż mu dali idealny rok urodzenia. :)
 
VGX > SOD > E3 2013 > build youtuberów. Tak to się przedstawia na chwile obecną.

Nie ma to jak porównywać strzępki rozgrywki widziane na trailerach z nieprzerwanymi nagraniami z rozgrywki, które mają nawet 45 minut. Cały problem z downgradem polega na tym, że ludzie przyjmują zły punkt odniesienia. Ja mogę porównywać gameplay z gameplayem, ewentualnie trailer z trailerem. Porównywanie trailerów z gameplayami jest moim zdaniem bez sensu, ale to moje zdanie. i nie trzeba się z nim zgadzać.
 
Last edited:
Top Bottom