Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
NIe, chodzi o to że ASUS tak skręca swoje karty że chłodzenie bardzo często nie jest dobrze dokręcone i po prostu lata.
Ważna wskazówka, o najprostszym znaczeniu twojej wypowiedzi nie pomyślałam ;)
Sciemą jest również GTX 4G. No i jak tu żyć? Na każdym kroku perfidni oszuści.
 
Orientuje się ktoś czy stary Fortis (1225) okiełzna i5 4690 po OC? Ewentualnie polećcie mi dobry cooler CPU do 160mm, żeby zmieścił mi się obudowy. Tylko nie szalejcie z Noctua U12S. Wolałbym coś tańszego. :p
 
Do momentu, w którym gra nie wykorzysta czegoś z tego wolniejszego fragmentu powyższa sytuacja nie ma żadnego znaczenia.

@GosuPL

Właśnie - wszystko zależy w jakiej rozdzielczości grasz.
 
Do momentu, w którym gra nie wykorzysta czegoś z tego wolniejszego fragmentu powyższa sytuacja nie ma żadnego znaczenia.

@GosuPL

Właśnie - wszystko zależy w jakiej rozdzielczości grasz.

Owszem :) Tak swoją drogą, sprawdź batch tego procka którego masz. I na ile się kręci , czy nie sprawdzałeś?
Pytam, ponieważ jeżeli będzie czymś czego szukam. Dostaniesz w zamian nówkę I7 4790K :) Poszukuje odpowiedniego 4770K do azotowania a one wyżej lecą na azocie niż 4790K :)
 


więcej tu
http://wccftech.com/amd-radeon-fiji-xt-r9-390x-pictured-features-small-form-factor-water-cooling/

Dawać dawać, bo od braku konkurencji konsumenci cierpią, coś krótkie te Fiji może być,
 
Last edited:
Pora podjąć w końcu męską decyzję i sfinalizować koszyk. Chyba zdecyduję się na taki zestaw:

1 Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
2 Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)
3 Obudowa Cooler Master Silencio 352 SIL-352M-KKN1
4 Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)
5 Płyta główna Gigabyte GA-Z97M-DS3H, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, mATX (GA-Z97M-DS3H)
6 Karta graficzna Asus GTX970 DC2 Strix 4GB DDR5/256bit 2xDVI/HDMI/DP (STRIX-GTX970-DC2-4GD5)
7 Pamięć Kingston HyperX Beast 8GB (2x 4GB) 1866MHz DDR3 CL9 (HX318C9T3K2/8)
 
@GosuPL

Nie, procesora jeszcze nie kręciłem - czekam z tym na Wiedźmina 3.

Widzę, że jesteś jednym z tych "fanatyków" wierzących w lepsze podkręcanie konkretnych serii procesorów Intel :p ...

Ja w to zupełnie nie wierzę, ale dla zaspokojenia Twojej ciekawości mogę podać numer (batch) mojego CPU:
L401B829
 
@GosuPL

Nie, procesora jeszcze nie kręciłem - czekam z tym na Wiedźmina 3.

Widzę, że jesteś jednym z tych "fanatyków" wierzących w lepsze podkręcanie konkretnych serii procesorów Intel :p ...

Ja w to zupełnie nie wierzę, ale dla zaspokojenia Twojej ciekawości mogę podać numer (batch) mojego CPU:
L401B829

To nie fanatyzm, to fakt :) O ile batche bardzo często się pokrywają (sprawdzane w praktyce) ale są też "cytryny" wśród dobrych batchy ;-)
To I7 4770K jest lepszy pod azot niż I7 4790K. Po prostu lepsze wyniki kręcą te procki pod azotem.
 
Czemu więc nie nabyłeś I7 4770K? :harhar: ...

Ekstremalnie możesz chodzić po sklepach i zagłębiać się w lekturę batchy :ninja:, aby odszukać "tego jedynego".

Powodzenia.
 
Czemu więc nie nabyłeś I7 4770K? :harhar: ...

Ekstremalnie możesz chodzić po sklepach i zagłębiać się w lekturę batchy :ninja:, aby odszukać "tego jedynego".

Powodzenia.

Miałem wcześniej I7 4470K który się TRAGICZNIE kręcił :) Mój I7 4790K się świetnie kręci na powietrzu i wodzie, na azot go nie biorę.
Szkoda proca. A procki po azotowe nieraz się chrzanią, kumplowi padły linie PCI-E :D Jego proc ma ich tylko 8 zamiast 16, takie motywy się dzieją.
 
@W_Wallace a nie masz swojego starego dysku HDD? Mógłbyś w ten sposób zaoszczędzić i
1. albo dokupić*tylko SSD
2. albo dołożyć do lepszego procka

Tak czy inaczej nie rozumiem dziś*osób, które kupują HDD zamiast SSD. Różnica jest kolosalna wręcz, także w grach.
 
Witam wszystkich!
W związku z nadciągającym W3 postanowiłem złożyć nowy komputer. Mój ma już 6 lat, świetnie służył :). Na kompa zacząłem zbierać 3 lata temu, małymi kwotami i zaskórniakami, dzięki którym mój budżet domowy nie ucierpiał.Po raz pierwszy stać mnie na komputer bez kompromisów (tak myślę). Nazbierało się tego 6700zł.
Chciałbym prosić wszystkich sprzętowców/znawców o pomoc w doborze podzespołów. @GosuPL w szczególności:) Obudowę posiadam tą: http://www.morele.net/obudowa-corsa...id-tower-gaming-chassis-cc-9011013-ww-422009/ (prezent od małżonki:), także zostaje reszta.
Sam co nieco poskładałem. Wyszło mi coś takiego:
http://www.morele.net/koszyk/
Co ewentualnie pozamieniać i dlaczego? Czy inne firmy itd.
Z góry dziękuję wszystkim.
 
Last edited:
@GosuPL

Skoro wiesz (a zakładam, że tak inaczej o ten numer byś się nie pytał) z jakimi batch'ami CPU najlepiej się kręci to czemu przy zakupie nie zwracałeś na tą "drobnostkę" uwagi?
Zakupiony (nieuszkodzony) towar zawsze można oddać w przeciągu (bodaj) 5 dni, a przy zakupie przez internet jeszcze dalej. Do sprawdzenia numeru wystarczy spojrzeć na opakowanie :lol: .
 
@GosuPL

Skoro wiesz (a zakładam, że tak inaczej o ten numer byś się nie pytał) z jakimi batch'ami CPU najlepiej się kręci to czemu przy zakupie nie zwracałeś na tą "drobnostkę" uwagi?
Zakupiony (nieuszkodzony) towar zawsze można oddać w przeciągu (bodaj) 5 dni, a przy zakupie przez internet jeszcze dalej. Do sprawdzenia numeru wystarczy spojrzeć na opakowanie :lol: .

Jak brałem 4790K to szukałem batcha odpowiedniego, szukałem L419, znalazłem i kręci się tak jak zakładałem że będzie :)
Przy 4470K nie miałem możliwości wyboru i trafiła mi się straszna kaszana. 4.3 ghz przy napięciu 1.32v ... (z tego CPU nic by nawet pod azotem nie było).
Dla przykładu obecny 4790K do 4.8 potrzebuje jedynie 1.28v.
No ale od kiedy mam obsadzone wszystkie banki pamięci, oraz 3 mocne GPU to go trochę zluzowałem i lata jedynie na 4.7. Mniej potrzebuje napięcia SA :)
 
Top Bottom