Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Nie zaprzeczysz, że mimo wszystko gry są coraz bardziej procesożerne. Ale gry są coraz bardziej wymagające coraz bardziej wspierają wielowątkowość. Coraz więcej rdzeni potrafią wykorzystać. I3 byłaby dobra jeszcze z dwa lata, może trzy. Za to i5 przy dobrych wiatrach pociągnie jakieś 5-6lat.

Jeżeli Intel 3 nie da rady to i również OBECNY Intel 5 się skicha. Za kilka miechów Intel wypuszcza 6 wersję Core na kompy stacjonarne. http://pclab.pl/news63559.html Czyli w tym roku będą wypuszczać "nowe" procesory mimo iż posiadają już nowszą architekturę.
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...ory-10-nm-technologia-2017-rok-zapowiedz.html Oni to robią specjalnie bo skoro AMD wącha dymy to oni mogą sobie pozwolić na to by rok rocznie wydawać tego typu procesory mimo, że posiadają technologię na kilka lat wprzód. Innymi słowy nie dzieje się tak, że co 2-3 lata następuje rewolucja w grach, która wymagałaby corocznej wymiany CPU, jak to posłusznie inni "uzasadniają". Tak działa biznes i to jest w dużej mierze wina graczy. Ja o swojego I3 jestem spokojny.

O wiele się bardziej martwię o kartę, ale skoro Nvidia również planuje niedługo wydanie nowej karty to sobie jeszcze poczekam. Nie uśmiecha mi się w tej sytuacji płacić 1 klocka by wymieniać GTX750 Ti. 1 rok to wcale nie tak długo i ceny musowo spadną. Poza tym GTX960-980 to już są naprawdę jedne z najlepszych kart obecnie, ale już nie w 2016.

http://www.extremetech.com/gaming/2...mance-gains-from-upcoming-pascal-architecture
 
Możliwe, że tak, nikt Ci nie da tej gwarancji, ale obcięcie rozdziałki może Ci pomóc, optymistycznie - pograsz (masz fajny procesor), ale patrząc na wymagania - teoretycznie nie. Myślę, że jednak mimo tych wymagań to 750TI czy 650TI Boost dadzą radę ogarnąć tę grę poniżej FHD, ale to tylko takie sobie gdybania.

@Blashix , możesz poczekać na testy, albo zaryzykować.
 
@zamiatam z tymi cenami to nie byłbym taki pewien, jak kryzys jest to ceny lecą w górę. Kończy się, ceny wszędzie w dół, a w Polsce zostają. Podobnie jak są wprowadzane nowe modele, to te starsze albo minimalnie tanieją albo są wyprowadzane z obiegu. Taki kraj :p
 
Witam :)
i5 4460 + radeon r9 280 + 8gb ram, jak będzie w moim przypadku sytuacja wyglądała ?
dodam, że gta v, far cry 4 i ac unity na wysokich w 60 fps śmigają
 
Witam :)
i5 4460 + radeon r9 280 + 8gb ram, jak będzie w moim przypadku sytuacja wyglądała ?
dodam, że gta v, far cry 4 i ac unity na wysokich w 60 fps śmigają

Wg mnie pograsz w wysokich, ktoś inny może powiedzieć, że w średnich.
 
Witajcie!

Ktoś poratuje?

Chciałbym wiedzieć czy na procku:

athlon x4 631 2,6 ghz W3

gra pójdzie na minimalnych ustawieniach. Grafę i tak chciałem kupić ale jeśli będę musiał wymienić też procesor to chyba sobie odpuszczę.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Witajcie!

Ktoś poratuje?

Chciałbym wiedzieć czy na procku:

athlon x4 631 2,6 ghz W3

gra pójdzie na minimalnych ustawieniach. Grafę i tak chciałem kupić ale jeśli będę musiał wymienić też procesor to chyba sobie odpuszczę.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Czeka Cię wymiana również procka, jeżeli jedziesz po budżecie to możesz chyba zaopatrzyć się w jakiegoś używanego Phenoma II na tą płytę główną co masz i kręcić go, na minimum by wystarczyło.
 
Dobra... nienawidzę takich pytań, ale w desperacji sam zadam, może ktoś podpowie coś.
Mam lapka dell xps l702x, sądzę, że wszystkie podzespoły oprócz karty graficznej spełnią wymagania Wiedźmina 3.
Moja karta to: NVIDIA GeForce GT 555M z chyba 2GB 144 cores 590MHz (GF106), 192Bit DDR3, (3 klasa kart graficznych)
Obcy Izolacja śmigał na niej na ultra, Wiedźmin 2 też śmigał, ale na jakiś średnich z tego co pamiętam. Myślicie, że jest opcja by dało się na tym grać w W3?
Sorry, za głupie pytanie, ale może ktoś coś podpowie, to przestanę marzyć, albo się ucieszę? :p
 
Last edited:
@xhuxixan.847 Wątpię przez bardzo duże W. W minimalnych mamy GTX 660, gdzie GT 555M nie ma do niego startu. Może w absolutnym minimum, ale i tak wstrzymaj się i poczekaj na testy.
 
Czeka Cię wymiana również procka, jeżeli jedziesz po budżecie to możesz chyba zaopatrzyć się w jakiegoś używanego Phenoma II na tą płytę główną co masz i kręcić go, na minimum by wystarczyło.
Nie wiem czy sprawdziłeś co to za procesor Athlon x4 631, ale to procesor na socket FM1, a Phenomy były na AM2+/3/3+.
Ludzie rzucali się swego czasu na FM1 bo tam był np. procesor Athlon x4 651k czyli APU z zablokowanym GPU i podkręcali ten procesor.
 
Last edited:
Nie wiem czy sprawdziłeś co to za procesor Athlon x4 631, ale to procesor na socket FM1, a Phenomy były na AM2+/3/3+.
Ludzie rzucali się swego czasu na FM1 bo tam był np. procesor Athlon x4 651k czyli APU z zablokowanym GPU i podkręcali ten procesor.
A nie sprawdziłem, wybacz, czyli kolegę czekają jeszcze bardziej nieprzyjemne wieści jak zakładam.
 
Swoim postem udowodniłeś tylko, że najnowsze tytuły odpali się nawet na Intel Pentium G. A skoro odpali się nawet na Pentium G, którego kupisz za 100-200 PLN no to jednak teoria o wielkim zastosowaniu CPU w grach jest dosyć słaba.

Między odpalić, a grać jest zasadnicza różnica. I co z tego, że się uruchamiają, skoro na Pentiumie tytuły takie jak Ryse czy Unity są zwyczajnie niegrywalne?

Co więcej – gdyby zamiast GTX750 Ti wrzucić do tego procka GTX 960 to FPS też miał byś wyższe. Ale jeżeli zrobiono by odwrotnie i postawiłbyś Intel Core 7 przy GTX 750 Ti to takiej wydajności byś już nie miał. Dlaczego ? Bo po to Nvidia czy AMD inwestują w procesor graficzny by zadowolić graczy.

Ale wymyślasz. Cpu ma swoje zadania, gpu swoje i jeśli masz wyraźnie lepszą kartę od proca ten będzie ją ograniczał i odwrotnie. Choćbyś do Pentium G dorzucił cztery Titany X, to i tak co kilka sekund będziesz miał freezy obrazu w Ryse i grubo poniżej grywalnego minimum, czyli 30 klatek w Unity. Nawet i3, mimo że posiada HT i do grania zasadniczo wystarcza nie pozwoli w wielu wypadkach rozwinąć skrzydeł mocnym gpu.


W końcowej fazie testu, gdzie to właśnie proc ma największe znaczenie framerate na i3 jest wyraźnie niższy niż w przypadku i7. Średnia różnica to nie trzy, cztery, czy nawet dziesięć klatek tylko dwadzieścia kilka (chwilami przeszło trzydzieści), a to już sporo, kilkadziesiąt procent.
O ile jednak szanse, że na i3 W3 będzie się spisywał dobrze są spore, tak dwurdzeniowe cpu, bez HT, są bez szans.

Dlatego przestańcie wciskać kit ludziom, że do gier potrzebują Intel Core5 minimum i jeżeli nie kupią Intel Core 7 to się zadowolą średnimi detalami co najwyższej.

I ja niby coś podobnego twierdziłem? Aha, dobrze wiedzieć.

Jak to jest z tymi 3 rdzeniami fizycznymi FX-6300? Może to być przeszkoda, jeśli wątków 6?

Przecież ten procesor ma sześć rdzeni nie trzy. Nie jest szybki, ale grać się na nim da, wprawdzie nie w 60 klatkach, ale się da. Chociaż w takim Dying Light przed upatchowaniem była bieda straszna z cpu AMD jako takimi.

Śmieję się :p

Przeca wiem.

Mam pytanie odnośnie tego czy Wiedźmin 3 ruszy na moim komputerze na minimalnych wymaganiach.

No niestety, ogólnie rzecz biorąc zestaw nie jest zły, ale ta karta.

Gdyby chodziło o 650Ti z 2GB VRamu to bym powiedział, że jeśli optymalizacja faktycznie, jak twierdzi Marcin, jest na poziomie, to na luzie i to w całkiem przyzwoitych ustawieniach, a tak… Zobacz jaki dystans dzieli w GTA V te dwie karty (650 1 GB VRam\650Ti 2GB VRam).
 
Przecież ten procesor ma sześć rdzeni nie trzy. Nie jest szybki, ale grać się na nim da, wprawdzie nie w 60 klatkach, ale się da. Chociaż w takim Dying Light przed upatchowaniem była bieda straszna z cpu AMD jako takimi.

W takim razie zmyliły mnie jakieś informacje z netu, bo gdzieś pisano, że to w zasadzie 3 rdzenie, a w niektórych operacjach 6. Takie nie do końca prawdziwe 6 rdzeni.
 
@eustachy_j23

Zaraz Ci pomogę czymś bardzo, bardzo nietypowem :D

Tak swoją drogą, ludzie skończcie pisać te bzdury o tym że CPU ma małe znaczenie w grach.
Ma OLBRZYMIE !!! Skąd się tacy teoretycy biorą co nie mają pojęcia o temacie i wypisują bzdety, wprowadzając innych w błąd?
 
Last edited:
Tak swoją drogą, ludzie skończcie pisać te bzdury o tym że CPU ma małe znaczenie w grach.

Dlaczego używasz liczby mnogiej, skoro w zasadzie jedna osoba twierdzi coś takiego? Myślę, że większość z nas zdaje sobie doskonale sprawę, że cpu ma spory wpływ na framerate. Wszak gdyby było inaczej do teraz siedzielibyśmy na jednordzeniowych układach. Nie ma się co przejmować.

Takie nie do końca prawdziwe 6 rdzeni.

6, trzy moduły po dwa rdzenie, nie jest to zbyt udane, wydajne rozwiązania, ale tak czy inaczej jest ich sześć.
 
Last edited:
Last edited:
@xhuxixan.847 Wątpię przez bardzo duże W. W minimalnych mamy GTX 660, gdzie GT 555M nie ma do niego startu. Może w absolutnym minimum, ale i tak wstrzymaj się i poczekaj na testy.
To c**j, dupa i kamieni kupa :(. Po co robią taką grafę... W Wiedźminie 1 była ok, po co zmieniać to co jest dobre. Z resztą nie liczy się grafa, a fabuła no nieeeeeee?!
 
Top Bottom