Wiedźmin 3: system walki

+
No tak, ale w sytuacji zagrożenia można się turlać do oporu i nikt nam nic nie zrobi, o ile nie będziemy mu się wturlywać pod nóż. Czyli przebudowali całą mechanikę walki po to tylko, żeby popełnić dokładnie te same błędy... i to te, na które gracze im najbardziej zwracali uwagę (roll-fest). Moje gratulacje.

Miałem nadzieję, że chociaż na poziomie Trudnym będzie trzeba za spam-turlanie płacic w jakiejś wytrzymałości, ale nic co do tej pory widziałem/czytałem na to nie wskazuje. Szkoda.

Zwalnia regenerację wigoru, który zapewne wpływa również na obrażenia.

W zasadzie zabiera wigor..

Poważnie? Możecie zacytować jakieś źródło?
 
Wnioski po oglądania tych samograjów z youtube. Co do obrażeń, nie jestem pewien, jednak prawem kontynuacji podejrzewam, ze tak jest.
 
No tak, ale w sytuacji zagrożenia można się turlać do oporu i nikt nam nic nie zrobi, o ile nie będziemy mu się wturlywać pod nóż. Czyli przebudowali całą mechanikę walki po to tylko, żeby popełnić dokładnie te same błędy... i to te, na które gracze im najbardziej zwracali uwagę (roll-fest). Moje gratulacje.

Miałem nadzieję, że chociaż na poziomie Trudnym będzie trzeba za spam-turlanie płacic w jakiejś wytrzymałości, ale nic co do tej pory widziałem/czytałem na to nie wskazuje. Szkoda.





Poważnie? Możecie zacytować jakieś źródło?

co z tego skoro jest turlanie jest mało użyteczne, predzej czy pozniej ludzie z tego zrezygnuja...
 
Na prezentacjach jutuberów nie zauważyłem, żeby turlanie miało jakiś koszt w wigorze.

co z tego skoro jest turlanie jest mało użyteczne, predzej czy pozniej ludzie z tego zrezygnuja...

Bezużyteczne? Pozwala unikać ataków za darmo. W nieskończoność. O ile nie zapędzisz się w kozi róg.
 
Mam pytanie może ktoś się orientuje. Jak widzieliśmy w wielu fragmentach rozgrywki, miecze srebrne mają dużo większe obrażenia niż miecz stalowy.Pytanie w związku z tym. Czy miecz srebrny zadaje mniejsze obrażenia ludiom ? Jeśli tak to o ile mniejsze? Bo na logikę nic nie stoi na przeszkodzie aby srebrnym mieczem ubijać ludzi. (trzeba tylko zmienić miecz bo domyślnie wyciąga się stalowy)
 
Na prezentacjach jutuberów nie zauważyłem, żeby turlanie miało jakiś koszt w wigorze.



Bezużyteczne? Pozwala unikać ataków za darmo. W nieskończoność. O ile nie zapędzisz się w kozi róg.

Od tego są uniki XDDDDD. poza tym ten szybszy unik jest lepszy wiec w czym problem :D
 
No tak, ale w sytuacji zagrożenia można się turlać do oporu i nikt nam nic nie zrobi, o ile nie będziemy mu się wturlywać pod nóż. Czyli przebudowali całą mechanikę walki po to tylko, żeby popełnić dokładnie te same błędy... i to te, na które gracze im najbardziej zwracali uwagę (roll-fest). Moje gratulacje.

Miałem nadzieję, że chociaż na poziomie Trudnym będzie trzeba za spam-turlanie płacic w jakiejś wytrzymałości, ale nic co do tej pory widziałem/czytałem na to nie wskazuje. Szkoda.

Podzielam twoje zdanie. Geralt znany był z wprost legendarnej szybkości, szczególnie po eliksirach. Dlatego nie rozumiem tej sytuacji tym bardziej ze animacje Ciri owego turlania już nie mają. Czyli można było z tego zrezygnować,
A tyle razy wałkowano ten temat i dalej to samo, smutne to.

Jakoś nie widzę aby NPC-e czy jakikolwiek przeciwnik Gerala się tak turlał. W dwójce chyba nawet Letho tego nie robił o ile pamiętam.
 
Ani nie jest lepszy, ani nie szybszy. Turlanie pozwala odskoczyć na znacznie większą odległość.

Unik jest lepszy. Co z tego że turlanie jest dłuższe skoro nie przybliża cię w żaden sposób do pokonania przeciwnika.. Możesz tak turlać się do usranej śmierci i nic Ci z tego nie przyjdzie. Po odskoku możesz natychmiast skontrować rywala, lepiej można kontrolować pojedynek i można wymieniać i wymieniać.
 
@Nars dzięki, telefon mi się spalił :p
Moderatorzy boją się używać spoilerów. Musieliby wtedy przyznać sobie upomnienie za nadużywanie spoilerów :p

Jesli chodzi o walkę to nadal duże wrażenie robi rozpierducha czyniona przez bomby :D Podoba mi się to ;)
W dzisiejszym trailerze i ostatnim gamplayu z GOGa było widać jak działają bomby (petardy).
 
Wnioskuję, że nie widziałeś końcówki streamu- walki z bazyliszkiem.

Faktycznie nie widziałem, wyłączyłem wcześniej. Mam tak dość domyślnej kamery, że nie zdzierżyłem, ale już w innym temacie na starcie z bazyliszkiem zwrócono mi uwagę i faktycznie daje radę. Jest ciężko i to tak, że aż się spocić można, co mnie cieszy. Nadal jednak nie mam pewności, czy aby z innymi przeciwnikami niż potwory nie będzie tego problemu, że są zbyt pasywni, dlatego chętnie zobaczyłbym jakieś starcie z takowymi na najwyższym poziomie.

traszny jesteś xD

Dzięki, staram się.

Spamowanie ataku fakt, czasem się zdarza, ale w większości wypadków prowadzi do tego, że gracz sam dostaje cios.

Nie w przypadku oponentów nie będących monstrami, na nich spam, to świetna taktyka, są zwyczajnie nazbyt bierni (W2 ma ten sam problem), przynajmniej na normalu. Mam nadzieję, że na wyższych stopniach trudności to się choć trochę zmienia, bo na normalu starcie z takowymi wcale wymagające nie jest, chyba że w sytuacji, gdy znacząco przewyższają Geralta poziomem.
 
@eustachy_23 Wydaje mi się, że ze względu na większe możliwości jakie oferuje system walki bronią, z ludzkimi przeciwnikami powinno być jeszcze lepiej niż z bazyliszkiem. Ale popieram, chętnie zobaczyłbym to w ruchu.
 
Moderatorzy boją się używać spoilerów. Musieliby wtedy przyznać sobie upomnienie za nadużywanie spoilerów :p

Jest różnica między używaniem spoilera do schowania ciężkiego obrazka (lub wielu obrazków) i spoilerów fabularnych, a chowaniem małego obrazka i żartobliwych komentarzy z cyklu "uwaga, powyższy post był żartem".
 
Top Bottom