“GNIEW I STAL” - nowy, brutalny zwiastun Wiedźmina - jest już dostępny!

+

Tares

Forum veteran
 

Attachments

  • trailer.jpg
    trailer.jpg
    83.9 KB · Views: 79
Last edited:
Bardzo słaby zwiastun. Słabszy nawet niż Elder Blood. Typowo pod niezbyt inteligentną amerykańską część graczy zrobione.

Jednak zwiastun to zwiastun, a gra to gra. A ta na 99% będzie świetna. Ja zagram dopiero za rok niestety ale wszyscy, którzy będą grali już teraz to się dobrze bawcie póki jeszcze jest w Polsce jako taki spokój i możliwość posiedzenia na kompie. Już niebawem się to może zmienić i ogarnięci ludzie dobrze wiedzą o czym mówię.

Peace joł
 
Końcówka z Ciri fajna, muzyka też świetna ale niestety tutaj kończą się pozytywy. Cała reszta w moim odczuciu słabo, jeden z gorszych zwiastunów W3 o ile nie najgorszy...
 

siwy9

Forum veteran
Gdybym nie wiedział, że Wiedźmin fabułą stoi i wyborami, to nie wiem, czy ten trailer zachęciłby mnie do kupna - miałbym raczej w głowie obraz gry prostej, niewymagającej większego myślenia, ot zwykła rozwalanka. A takich gier unikam. A przecież seria słynie z trudnych wyborów, które mają skłonić gracza do przemyśleń, do zastanowienia się nad różnymi kwestiami. Wydaje mi się, że można było wymyślić coś lepszego. Ale za to plus za pokazanie Ciri - jej model jest naprawdę bardzo dobry.
 
@zi3lona

Rozumiem nadgorliwość, ale ONI ( w sensie Amerykanie) tego i tak tego nie przeczytają (a już na pewno nie wyłapią i nie zrozumieją - w znaczeniu, że nie mówią po polsku).
 
Last edited:
Według mnie największym mankamentem jest brak jakiegokolwiek powiewu świeżości, który towarzyszył SoD i w dużej mierze Elder Blood. Siekaninę, jakkolwiek fajna by nie była, oglądałem do znudzenia na ostatnim wylewie gameplayów. Potworki są fajne, lecz już także przewinęły się parokrotnie na screenach. Podobał mi się jedynie fragment z Ciri, ze względu właśnie na jego nowość.
 
@I_w_a_N
Jak ktoś czegoś nie przeczyta to można go bezkarnie obrażać/zaszufladkować?
Ciekawe.

"Czego oko nie widzi, tego sercu nie żal" ;)

A tak na poważnie to zagalopowałeś się interpretacją (albo ja się nie do końca jasno wyraziłem).

Oby tylko RED'zi nie zrobili nam podobnego zaskoczenia z samą grą i nie wydali tytułu przeciętnego, bo przecież tego po nich też się nikt nie spodziewa.
 
Swoją drogą, zwiastuny zwiastunami ale już za 12 dni sami zagramy w Wiesława i żaden słabszy trailer tego nie zepsuje :p
 
Zwiastun jak zwiastun, nic specjalnego, ot, rzeźnia, ale przynajmniej bez dron kamery. Niestety, to co można w zwiastunie w samej grze już nie, tam rzut izometryczny jest obowiązkowy. Jupi!
 
Chyba takiego żartu by nam nie zrobili i na niespełna dwa tygodnie przed premierą zmienili jej date :p
 
@Mario666

No, w 2017 byłoby tak ładnie - dekadę po premierze jedynki :p ...

Mnie niepokoi tylko pewna tendencja - mianowicie RED'zi chyba wierzą w zanik naszych oczekiwań, biorąc pod uwagę jak mocno ten trailer otrąbili.
 
Zwiastun średni. Miał fajne momenty, na przykład to ujęcie na Geralta stojącego przed płonącą chatą czy końcówka z Ciri. Sceny walk widowiskowe itp. Muzyka akurat dla mnie spoko, nieźle buduje napięcie, trochę epickości jest.
No cóż, widać, że materiał nastawiony na pokazanie brutalności. Rozumiem, że to taki mały wybryk, taka swego rodzaju odskocznia, by skupić się na tym aspekcie. Ale mam nadzieję, że potem dostaniemy jeszcze jakieś głębsze, wzruszające, ciekawsze materiały, na przykład story trailer lub na przykład film wprowadzający do gry, opisujący przeszłość, relacje z postaciami, sytuację polityczną, zadanie stojące przed Geraltem i pokazujący jaka piękna przygoda nas czeka. Wbrew pozorom takie mogą być bardziej hajpogenne (?) niż pokazanie wprost rzezi.
Walka mi się oczywiście podoba (jeśli można tak powiedzieć), jest dla mnie jednym z bardzo ważnych elementów, no ale wiecie... pokazaliście jej już dużo, bez przesady. Przydałoby się też pokazać ją miejscami bardziej subtelnie.

Ok, no to teraz mniej łagodna część krytyki.
REDzi!
Ja rozumiem, że celujecie w szersze grono.
Ja rozumiem, że niektórym to się może podobać.
Ja rozumiem, że otwarty świat, dowolność, możliwość wyboru itp.
Ja rozumiem, że możecie różnie rzeczy interpretować na swój sposób i brać lore tylko za źródło.

Ale no karwasz twarz, Geralt w płytówkach? Nie czujecie, że to tak jakoś słabo współgra? Wiem, że mogę wybrać inne rynsztunki, ale proszę Was. Pokażcie nam w końcu więcej tych typowych dla wiedźminów pancerzy. Trochę już jest lekkich ubrań, które pasują do Wiedźmina, ale dajcie jeszcze, one powinny być jednak w większej ilości niż te cięższe, a na tę chwilę to nie wiadomo jak z tym jest. Pokażcie nam w końcu legendarną Czarną Skórzaną Ćwiekowaną Lekką Kurtkę w pełnej świetności, cobym miał w co ubrać Geralta z czystym sumieniem.
Rozumiem oczywiście, że te ciężkie zbroje będą dawały o sobie odpowiednio znać i będą znacznie wpływały na zakres i szybkość ruchów naszej postaci, a różnica między ciężkimi a lekkimi była zauważalna.
No i, żeby te lekkie czy średnie kurtki nie miały bardzo niskich statystyk, coby dało się w nich przejść grę, nawet na wyższych poziomach trudności.
Nie to, żebym straszył czy coś, ale jak nie będziemy tych prawdziwych wiedźmińskich ciuszków, to Gniew i Stal będzie, ale na Jagiellońskiej, jak tam wpadnę z widłami.
To tyle ode mnie :p.
 
Last edited:
Top Bottom