Wiedźmin 3 - grafika

+
Chyba mylisz ich z Nintendo. Odnośnie Hatred żadnego oświadczenia nie wystosowali, bo nie są idiotami. Jeśli gra okaże się hitem, wyjdzie i na konsole.

Nie, nie myle ich z Nintendo. Sprawdz sobie jak mi nie wierzysz. Ani na Playstation ani na Xbox'a nie ukazuja sie gry Adult Only wedlug ESRB. A gra nie wyjdzie na konsole nawet jezeli okaze sie hitem. Chyba ze w bardzo okrojonej i ocenzurowanej wersji tak zeby ESRB zmienilo jej ocene na Mature.
 
A propos PhysX... kilka postów wcześniej wspomniałeś o tej technologii w kontekście włosów. Za te efekty odpowiada chyba technologia HairWorks, która jest alternatywą dla TressFX od AMD, a nie PhysX.

Kiedy nie było hejr łerks za fizykę włosów odpowiadał też psix. w zasadzie dalej jest to to samo tylko że jest rozbite na części.

@Falandar
No i jeszcze zasięg rysowania

Sam mam o to ból jak patrzę i widzę że nagle odległe góry zamieniają się w niebo...
 
Nie, nie myle ich z Nintendo. Sprawdz sobie jak mi nie wierzysz. Ani na Playstation ani na Xbox'a nie ukazuja sie gry Adult Only wedlug ESRB. A gra nie wyjdzie na konsole nawet jezeli okaze sie hitem. Chyba ze w bardzo okrojonej i ocenzurowanej wersji tak zeby ESRB zmienilo jej ocene na Mature.

Co rozumiesz przez adult only? Europejski System Oceniania Gier Komputerowych to PEGI i ta instytucja określa, która gra jest dla dzieciaków i 18 + czyli adult only. Adult Only to również GTA, Bloodborne i masa innych gier dla dorosłych.
 
Wiem, że rychło w czas (przy pierwszym oglądaniu jakoś mi umknęło), ale znalazłem następną graficzną perełkę (przynajmniej w moim odczuciu):



Dla lepszego efektu polecam obejrzeć w dobrej jakości dev dairy: monsters, między 2:09 a 2:14. Według mnie gra pod względem graficznym często jest strasznie nierówna, ale przyznać muszę, że takie momenty naprawdę drobią wrażenie (szczególnie, że to jednak zrzutka z youtubeowego gameplayu, a nie porządny screen) :)
 
Last edited:
Wymaga angielskiego na jakimś poziomie, ale to chyba jego najlepszy odcinek :D


Wcale tak źle ta gra na XO nie wygląda . Ale chyba widać błędy kamery w ciasnych pomieszczeniach.
 
Wymaga angielskiego na jakimś poziomie, ale to chyba jego najlepszy odcinek :D


Wcale tak źle ta gra na XO nie wygląda . Ale chyba widać błędy kamery w ciasnych pomieszczeniach.

Chodzą ploty, ze to nie leci z Xone a z PC. Zwróć uwagę, że Conan gra na przewodowym padzie. Pad od Xone nie współpracuje bezprzewodowo z PC, a wcześniejsze gry na ps4 jak i na xone Conan ogrywał bezprzewodowo. Trochę teoria spiskowa, ale znając MS to wszystko jest możliwe ;)
 
@ambr0ktn

Też mnie to zaciekawiło aczkolwiek zasugerowałem się tym że starsze pady od x360 też można było mimo tego że są bezprzewodowe podłączyć przewodem pod konsole, ale jednak to się kupy nie trzyma. Ciekawe.
 
Ilość ramu w grach (skok z 8 do 16) nie robi żadnej różnicy, szybkość już tak, ale nie jest to jakiś duży boost.
Na moim sprzęcie: AC:U Ultra - 45 fps, Cień Mordoru - 60 fps,też na ultra, Gta V 45 fps też ultra.
Co do kwestii monitora to jest to normalne IPS, monitor został mi polecany na pclabie, czy benchmarku nie pamiętam już. Osobiście przy cenie powyżej 1000zł i dla twojego sprzętu oczekiwał bym albo większej rozdzielczości, albo 144hz (dla gier onlinowych), no i miłym było by mieć mniejszy lag, powiedzmy 2ms.
Ale tak jak napisałeś każdy kupuje co mu pasuje, tylko nie siej herezji że do wieśka na Ultra trzeba wywalić 8 tysięcy na komputer, bo to jawne kłamstwo. Z mojej strony tyle, bo to nie temat na takie dyskusje.
Jeszcze edit: nie kręcąc procka, płyta za 5 stów jest wywaleniem jakichś 200 zł w błoto.

W kwestii RAMu to proponowano mi nie tylko 16 ale też 32 GB, nie tylko do samego grania, ale i do lepszego, szybszego działania systemu.
W teście mojego monitora z lutego tego roku piszą, że bezpośrednia konkurencja tegoż modelu nie oferuje nic ciekawszego, jedynie można się rozejrzeć za modelami, które oferują 120- i 144-hercowe odświeżanie, ale ja nie gram w multi, więc dla mnie jest to bez znaczenia.
Procka nie trzeba jeszcze kręcić skoro w turbo ma on aż 4,5 GHz.
Nie twierdzę, że taki sprzęt jak mój jest potrzebny do wiedźmina 3, ale gdy go kupowałem to nie było jeszcze mowy o downgrade i wszyscy liczyli na to, że W3 będzie graficznym killerem, którym, niestety, nie jest.

http://i.imgur.com/0X2sgWt.jpg

Jeżeli już porównujemy oba screeny, to na pierwszym jest lepsze oświetlenie, jak i kolorystyka. Ogólnie, widać tam więcej szczegółów - na tym drugim screenie wygląda to tak, jakby każdy element został pomalowany jednym kolorem, bez szczegółów, bez detali, itp.
 
Last edited:
Jak jednym kolorem? Jak bez szczegółów i detali?
O czym ty mówisz w ogóle?

Ja rozumiem jeszcze te porównania z wioską z VGX, gdzie można uznać, że teraz nie wygląda to tak dobrze, ale na tych screenach to naprawdę różnicy nie ma.
A jeśli jakaś jest, to na korzyść tego dolnego prędzej.
 
Co rozumiesz przez adult only? Europejski System Oceniania Gier Komputerowych to PEGI i ta instytucja określa, która gra jest dla dzieciaków i 18 + czyli adult only. Adult Only to również GTA, Bloodborne i masa innych gier dla dorosłych.

No przeciez pisze wyraznie ESRB. Wystarczy uzyc google. Adult only wedlug ESRB to 18+ a Mature to 17+. Na zadnej konsolce nigdy nie bylo gry AO wedlug ESRB. A Hatred jest AO wedlug ESRB. To nie jest takie skomplikowane. Microsoft i sony maja w dupie PEGI i zawsze pierwsze patrza na ESRB bo to amerykanski system oceniania.
 
Jak jednym kolorem? Jak bez szczegółów i detali?
O czym ty mówisz w ogóle?

Ja rozumiem jeszcze te porównania z wioską z VGX, gdzie można uznać, że teraz nie wygląda to tak dobrze, ale na tych screenach to naprawdę różnicy nie ma.
A jeśli jakaś jest, to na korzyść tego dolnego prędzej.

Na drugiej fotce, dla mnie, nie ma żadnej gry światła i cieni, wszystko jest jednakowego koloru. Może to inna pora dnia, ale mnie bardziej się podoba pierwsza fotka.
 
Mi również podoba się bardziej pierwszy screen, kolory są bardziej naturalne, drugi wygląda trochę jak malowany, kolory są takie pastelowe, chociaż w tym ujęciu nie jest jeszcze tak źle. Niektóre rzeczy w świetle (np. trawa, kopyta konie w scence z gryfem z początku prologu) wyglądają jak z plastiku.
Ogólnie też pierwszy screen sprawia wrażenie jakby posiadał dużo więcej detali.
 
Downgrade dotknął nie tylko murów otaczających Novigrad. Pamiętam jakie wrażenie na wielu (w tym na mnie) zrobił ten efekt widoczny na 35 minutowym gameplayu.


A to nie ma już tego? Fajnie jakby ktoś przybliżył jakieś zmiany graficzne na plus i minus w ostatnim tygodniu?
 
Możesz pokazać ? Bo powątpiewam...

Sam bym chętnie zobaczył :) bo na chwile obecną to można się wszystkiego spodziewać ...

Na bliskim wschodzie zaczęto sprzedawać grę przed premierą i teraz trwają live streamy z wersji konsolowych - stąd oglądający przekazują wam informację, których sam potwierdzić nie mogę, bo rzeczonych streamów już nie oglądam, a tych elementów nie udało mi się zaobserwować.
Z rozmowami na ten temat bym się wstrzymał, bo stanowisko moderatorów jest takie jak zawsze w przypadku jakichkolwiek wycieków - czyli cisza w eterze.

To tak w skrócie.
 
Widząc jak świetnie Wiedźmin wygląda na konsolach... czuję rozczarowanie. Oczywiście ogromne oklaski dla CDPR za optymalizację, ale widać, że priorytetem była wersja na sprzęty oparte już na przestarzałej architekturze.

"Visual parity" w tym przypadku osiąga swój prawdziwy wydźwięk, a szkoda, bo z pewnością gra mogłaby wyglądać zdecydowanie lepiej na PC.
 
Top Bottom