Wiedźmin 3 - grafika

+
@yoszek
jak zrobie pauze lub screena to wygląda to dziwnie.
Natomiast w ruchu już wręcz obłędnie, też macie takie wrażenie ?

Na screenach czy gameplay'ach dużo łatwiej wychwycić wszelkie niedoskonałości, kiedy samemu jest się zaangazowanym w rozgrywkę to nie ma czasu, aby zwrócić uwagę na każdy szczegół.
 
Ten screen z Leszym pod względem graficznym wygląda absolutnie koszmarnie. Zresztą pozostałe nie są lepsze.

Choć te detale (buty, spodnie) w tym screenie są miłe dla oka. Szkoda, że skupiono się na takich elementach, a nie zadbano o inne :)

 
To na pierwszym zdjęciu to nie noc, a drugie jest łokropniście fotoszopem przerobione.
Mi tam jednak noc w W3 pasuje. Bo wygląda na to, że będzie podobna (jeśli chodzi o jasność) do dwójki, a tam ten element wcale nie przeszkadzał.
 
Ciemno mogłoby być całkowicie np: jak w W1
Gdzie się wchodziło do jakiejś krypty na podgrodziu i trzeba było użyc kota.
Takie coś sobie bym życzył jak najbardziej.
 
A no niestety noc będzie taka jak w w2, gdzie nocą to było ciężko nawet nazwać. A w Vergen np. To czasami wiedziało się ze juz noc, patrząc na znaczek nad mapka, bo inaczej to ciezko..Idealnie było w Wiedźminie 1. Wszystko widać, ale było ciemniej i mroczniej. Widać ze przed cięciami graficznymi noc w 3 byla świetna, szkoda ze zdecydowali się ja tak rozjasnic.
 
Sprawdziłem jak się ma Project Cars na poszczególnych platformach i przyznać trzeba, że różnice na korzyść wersji PC są duże, widać to nawet na wideo z tuby, a przecież kompresja swoje robi. Cienie, AA, tekstury, oświetlenie, odbicia, nawet szczegółowość aut. Wszystko, absolutnie wszystko stoi na wyższym poziomie w przypadku PC. Nie ma się jednak co dziwić, skoro na konsolach mamy mniej więcej odpowiednik blaszakowego medium (choć nawet oglądając porównanie poszczególnych ustawień na PC pewne elementy zdają się prezentować lepiej już na low). Ale pomimo sporych różnic nawet najbrzydsza wersja, na XOne, wygląda dobrze. I co dużo ważniejsze działa. Co mi po tym, że na PC jest o niebo ładniej, jeśli przy tym gra jest po prostu niegrywalna na AMD? W każdym razie na chwilę obecną. Zdecydowanie lepszy tytuł ładny, ale sprawny, od pięknego i zepsutego. Bo ten drugi niby jest, a jakby go nie było. Tak, deweloper wraz z AMD pracują nad rozwiązaniem problemu, ale wiadomo ile to potrwa? Póki co na konsolach grać można bez większych problemów, a na PC z czerwonymi kartami, gnój, dupa i kamieni kupa. Dlatego szalenie istotną sprawą jest optymalizacja. I dlatego też wolę Wiedźmina ładnego, po downgradzie, za to konkretnie zoptymalizowanego niż przepięknego, ale niegrywalnego. Tyle.

Na tych screenach gra wygląda dosyć kiepsko,szczególnie LoD na 3cim.

Jak na moje dwójka i trójka są spoko. Za to jedynka jest szpetna, kiepska szczegółowość, choć zapewne spora w tym zasługa dron-kamery.
 
Ciemno mogłoby być całkowicie np: jak w W1
Gdzie się wchodziło do jakiejś krypty na podgrodziu i trzeba było użyc kota.
Takie coś sobie bym życzył jak najbardziej.

Co Wy macie z tą nocą w jedynce?... Przecież tam nie było tak ciemno. Radzę odświeżyć sobie tę część. Ją ją aktualnie przechodzę, noce nie są wcale ciemniejsze od tych w Dzikim Gonie.
 
Póki co na konsolach grać można bez większych problemów
No nie do końca. Choć nie jest to sprawka optymalizacji, a fatalnego sterowania na padach (czasem nie wykrywa ruchu gałką, wciśnięcia hamulca itp.) oraz kierownicach (kierownica w Project Cars bardzo lubi tracić force feedback).

ED. Ponadto, FPS lubi spadać z 60 do 30-kilku klatek, a tearing to, cytując "klasyka", "wręcz funkcjonalność tej gry".
 
Last edited:
Top Bottom