Wiedźmin 3 - grafika

+
Dokładnie, ja już od jakiegoś czasu doszedłem do wniosku, że nie ma co się denerwować i psuć sobie nastroju obecnymi zgrzytami w oprawie. Byle tylko gra pozwalała na dość dogłębną i łatwą ingerencję w piliki, a wszyscy zawiedzeni downgradem zmianą niektórych aspektów będą mogli dostosować grę do swoich wymagań. Przykre, że musi się to odbywać na takiej drodze, ale co zrobić...
 
Te porównania na gafie są z dupy... wkleja się screen z VGX podrasowany i każdy wie, że użyto tam w ch... efektu wyostrzającego krawędzie, a potem porównuje się go ze screenem cykniętym z ytba i jego kompresji. Jestem na 100% pewny, że to http://imgur.com/a/K3uFC zostało stworzone przez jakiegoś krzykacza z forum. Dobrą reklamę ktoś robi grze, nie ma co.

Zamiast się cieszyć, że pogramy w Wieśka już za 10 dni - gierkę, której próżno szukać w ówczesnych czasach, bo nie jest to tasiemiec vel AC, BF, Cod czy inne gówno, dzięki któremu twórcy odcinają kupony i nabijają graczy w bambuko to lepiej cisnąc po Wieśku i tworzyć antyreklamę.
Idę stąd, bo krew zalewa.
 
Last edited:
Byle tylko gra pozwalała na dość dogłębną i łatwą ingerencję w piliki, a wszyscy zawiedzeni downgradem zmianą niektórych aspektów będą mogli dostosować grę do swoich wymagań. Przykre, że musi się to odbywać na takiej drodze, ale co zrobić

W pewnym sensie przykre. Ja już mam bardziej konsolowe podejście - instaluję grę i nic w niej nie grzebię, biorę pada i gram. Nie chce mi się już nic kombinować, w sumie od bardzo dawna. Pewnie dlatego mamy tak odmienne zdania. To, co zrobią Redzi będzie dla mnie Wiedźminem 3. Zanim wyjdą mody i tak pewnie będzie po ograniu i zabawą z grą. A lepsza grafika....przy swojej 970 mogę pewnie liczyć na ultra w 30-40fps bez MSAA - mody na lepszą grafikę - nie dziękuję, nie przywykłem do płacenia 5000zł za sam segment graficzny - jestem graczem, nie hardcorowym pecetowcem cieszącym się z każdego kolejnego źdźbła trawy....po prostu.
 
W pewnym sensie przykre. Ja już mam bardziej konsolowe podejście - instaluję grę i nic w niej nie grzebię, biorę pada i gram. Nie chce mi się już nic kombinować, w sumie od bardzo dawna. Pewnie dlatego mamy tak odmienne zdania. To, co zrobią Redzi będzie dla mnie Wiedźminem 3. Zanim wyjdą mody i tak pewnie będzie po ograniu i zabawą z grą. A lepsza grafika....przy swojej 970 mogę pewnie liczyć na ultra w 30-40fps bez MSAA - mody na lepszą grafikę - nie dziękuję, nie przywykłem do płacenia 5000zł za sam segment graficzny - jestem graczem, nie hardcorowym pecetowcem cieszącym się z każdego kolejnego źdźbła trawy....po prostu.

Ja w zupełności rozumiem Twoje podejście, naprawdę :) Po prostu uważam, że skoro w grze są opcje "minimum", które zadowolą graczy z dość słabym sprzętem, to dlaczego kastrować i usuwać z ustawień "ultra" rzeczy, które przecież już istniały. I wydaje mi się, że nie doceniasz 970 :p Też mam tę kartę i spokojnie liczę na 50 FPS na ultra po podkręceniu, szczególnie biorąc pod uwagę obecną oprawę. A jeśli wyjdą mody np. modyfikujące roślinność, to chętnie poświecę to 20 FPS i parę suwaków w dół, by tego doświadczyć. I będzie to po prostu dla mnie następna opcja graficzna. Tyle, ze musimy czekać na interwencje ludzi z zewnątrz i właśnie to uważam za przykre :)
 
@Maganus , podejrzewam iż chodziło o to, by nie było za dużych różnic między PC, a konsolami. Dodam, że nie atakuję w tym momencie konsol :) Sam jestem posiadaczem kilku ;)
 
Ja w zupełności rozumiem Twoje podejście, naprawdę :) Po prostu uważam, że skoro w grze są opcje "minimum", które zadowolą graczy z dość słabym sprzętem, to dlaczego kastrować i usuwać z ustawień "ultra" rzeczy, które przecież już istniały. I wydaje mi się, że nie doceniasz 970 :p Też mam tę kartę i spokojnie liczę na 50 FPS na ultra po podkręceniu, szczególnie biorąc pod uwagę obecną oprawę. A jeśli wyjdą mody np. modyfikujące roślinność, to chętnie poświecę to 20 FPS i parę suwaków w dół, by tego doświadczyć. I będzie to po prostu dla mnie następna opcja graficzna. Tyle, ze musimy czekać na interwencje ludzi z zewnątrz i właśnie to uważam za przykre :)

Rozumiem.
A równość graficzna...więcej się na niej zarabia. Każda implementacja opcji kosztuje, to pewne. A tak robią jeden Build i już, po temacie. A gracze konsolowi nie będą czuli się gorsi i nie wypną się tyłkiem - a z pewnością jest ich więcej aniżeli ludzi z kartami 970+ na pokładzie.

A 970 doceniam, tylko mam do niej i5-2500k 4.3 i tu mam też spadki w fps.

Nie chcę wywołać głębszej dyskusji, ale chyba kolejny sprzęt do grania będzie u mnie konsolą os sony lub ms.
A obecny sprzęcik jeszcze 10 lat będzie uciągał izometryczne erpegi :D
 
@raf230885
Cieszę się, że mimo zgoła odmiennego podejścia tak dobrze się rozumiemy :)
Ja te argumenty o których piszesz w zupełności znam. I pod kątem stricte biznesowym - rozumiem. Uważam natomiast, że producenci nie doceniają trochę dojrzałości graczy konsolowych. Sam posiadam PS3, ale kupiłem je dla fajnych gier i zabawy, nie z powodu grafiki. Nie wydaje mi się, że ludzie kupując konsolę oczekują graficznych cudów. Dla takich ludzi istnieje PC, i jest to chyba fakt powszechnie znany.
Ale cóż, może to jakaś moja naiwność i macie wszyscy rację pod względem tolerancji na visual "nie-parity" ^^

Swoją drogą, nawet jeśli pobudki zrozumiem, to nadal ich nie poprę. Że tak przytoczę opowiastkę z dziecięcym zacięciem - będąc małym, mamusia mówiła mi, że zazdrość jest emocją złą i należy się jej wstydzić.Co zresztą popieram. Teraz widzimy, że branża gier jest dostosowywana pod takich właśnie zazdrośników. Trudno nazwać to sytuacją zasługująca na pochwalę.

No cóż, nie narzekam więcej i po raz wtóry podkreślam, że gra pod pewnymi względami nadal wygląda oszałamiająco. A grafika nie gra w tej produkcji pierwszych skrzypiec :)
 
Last edited:

Chciałeś potwierdzenie? Z tego co zdążyłem przeczytać..

You're right Warbaby2! I think it is absolutely the time to panic. Sure, it appears that only a very few copies have been sold but it could have been hundreds! Or thousands! Why, it is far better to overreact now with only our imaginations to base judgement on than sensibly ignore things and wait for launch date.

Join me in a spot of panic!

Because it is not yet in all stores. While some people may be able to play it if we released it now, not everyone could. And, since you (and many) are upset that they can't play while others can, imagine how those who would not be able to play would feel if you were part of the group who couldn't play yet.

Good enough?
 
Last edited:
@Chino_EKSEL - skąd to? Wygląda prześwietnie, można liczyć na źródło, bo widocznie nie obejrzałem jednak wszystkich materiałów ^^

edit: I wreszcie porządna mgła na zboczach gór, na to czekałem!
 
podejrzewam iż chodziło o to, by nie było za dużych różnic między PC, a konsolami.
A równość graficzna...więcej się na niej zarabia.
A tak robią jeden Build i już, po temacie.
Tak. O to chodziło. Wierzę, że Redzi jeszcze podrasują jakość grafiki po premierze. Może mają już ,,coś'' przygotowane nawet.

Uważam natomiast, że producenci nie doceniają trochę dojrzałości graczy konsolowych.
A istnieje w ogóle coś takiego? ;)

***link do materiału z wycieku***
skąd to? Wygląda prześwietnie
Tak właśnie! :) O to chodzi. Super to wygląda. Jak pięknie musi to wyglądać na Fullscreenie już na monitorze.
 
Last edited by a moderator:
A istnieje w ogóle coś takiego? ;)

Haha, to zależy jak dla mnie :p Gdy rozmawiam z moimi znajomymi posiadającymi konsole, to jakoś wszyscy są normalnymi ludźmi, którzy od konsoli wymagają (co zrozumiałe) wygody, spokoju, exlcusivów, mniejszych kosztów. I jednocześnie zdają sobie sprawę, że nie da się tego wszystkiego mieć za darmo, jakąś cenę za te wygody trzeba zapłacić. Potem czytam internety i zastanawiam się w jakim świecie ja żyję, i czy to na pewno ten sam świat, co za oknem xD

Tak właśnie! :) O to chodzi. Super to wygląda. Jak pięknie musi to wyglądać na Fullscreenie już na monitorze.

Mmm to będzie dopiero coś :) Może i gra pod względem graficznym bywa nierówna, ale trzeba przyznać, że takie widoczki często rekompensują to choć w pewnym stopniu :)
 
Wczoraj wszystkie subreddity powiązane z gamingiem na Reddicie pisały o downgradzie Wiedźmina, dzisiaj jest temat na Neogafie, który w ciągu 1 doby zobaczyło ponad 100 tyś. ludzi... na wykopie jest temat o downgradzie, na IGN/Gamespot w artykułach o Wiedźminie większość komentarzy to dyskusja o downgradzie.

Większość osób jest zawiedziona i to bardzo. Nic tak nie porusza tłumów jak downgrade, a to mocno uderza w samą grę. Setki osób rezygnuje z zakupu gry... bo niestety trzeba zrozumieć, że w obecnych czasach, szczególnie na zachodzie to grafika sprzedaję gry.

Jestem ciekaw, czy CDPR w jakikolwiek sposób odniesie się do tej sytuacji.

takie coś mnie śmieszy

Mnie również, ale takie są realia :)
 
Last edited:
Pisząc w ten sposób mogąc wywołać kolejną wojenkę potwierdziłeś, iż sam nie jesteś zbyt dojrzały No chyba, że jesteś owym konsolowcem, to przepraszam i zwracam honor.

Ani jedno, ani drugie. W moim zdaniu: ,,A istnieje w ogóle coś takiego?'' Nie bez powodu, na końcu, występuje ów znaczek - ;)
 
takie coś mnie śmieszy :D bo nie dla grafiki gra się w gry, od grafiki są dema technologiczne

---------- Zaktualizowano 08:29 ----------

Kolory są dobre
 
Top Bottom