Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Co do wymagan to ja kosztem AA 8 czy 16 bede wolał właczyc sobie Nvidia Hairworks i ustawic FXAA, ostatecznie TXAA bez MSAA (gdzie w GTA mam FXAA z MSAAx4). Kiedys grałem bez ustawiania tego i jakos przezyłem (Wiedzmin 2). Chyba lepsze rozwiazanie niz obciazac sprzet ustawiajac AA najwyzej jak sie da. Zobaczymy jak to zaowocuje w grze, czy bedzie płynna rozgrywka czy nie. Mi tam przy takich ustawieniach wystarczyłoby stałe 40fps.
 
Last edited:
@Simonwizard niestety, ale gtx 860m jest trochę gorszy od gtx 660. Nastawiałbym się na ustawienia minimalne. Oczywiście wierząc w oficjalne wymagania, bo jeżeli są zawyżone to może być lepiej.
 
Last edited:
Last edited:
to moja karta jest na pewno lepsza niż minimalna geforce gtx 660, ale gorsza niż geforce gtx 770. Czyli celować w średnie chyba mogę?

Jeśli grasz w FullHD, to się tym razem z kolegami zgodzę - stawiam na minimalne. Choć tak naprawdę zależy ile FPS Cię zadowala - na tym forum mało kto zwraca uwagę, że jednych zadowala 30fps, innych dopiero 90 i wszystko jest traktowane jedyną słuszną prawdą bliższą tej drugiej liczby :)
 
Straciłem wiarę co do grania w W3 albo optymalizacji, co prawda to nic nie znaczy ale jak dla mnie trochę świństewko, z instrukcji do W3:

"Performance Note
Running this game on NVIDIA GeForce GPUs will enable the best possible playing experience."

Może chodzi tylko o ficzery ale obawiam się, że gra skończy jak reszta tytułów objętych programem zielonych, nie do zagrania u czerwonych.
 
Interesuje mnie taki fps, żeby gra chodziła płynnie, z tego co się orientuję daje to właśnie 30 fps. Ale nie chcę też włączyć gry i zobaczyć wszędzie rozmazane jak błoto tekstury w towarzystwie kwadratowych drzewek. Dlatego nastawiałem się na kompromis graficzny, ale wygląda na to, że kompromisem będzie włączenie wieśka. Da się anulować opłacony preorder, nie wie ktoś?
 
Może chodzi tylko o ficzery ale obawiam się, że gra skończy jak reszta tytułów objętych programem zielonych, nie do zagrania u czerwonych.

Tego typu marketingowe teksty są słyszalne od czasu do czasu i nie obawiałbym się, że chodzi o coś więcej niż ficzery. No, i może parę fps, dosłownie parę.
 
"Performance Note
Running this game on NVIDIA GeForce GPUs will enable the best possible playing experience."

Może chodzi tylko o ficzery ale obawiam się, że gra skończy jak reszta tytułów objętych programem zielonych, nie do zagrania u czerwonych.

Jak W3 będzie chodzić tak samo słabo na kartach amd jak project cars to się ostro wkurzę. I przy okazji będzie to pierwsza i ostatnia gra jaką kupiłem w dniu premiery. Kurcze ale z drugiej strony w konsolach siedzi sprzęt amd, więc nie powinno być problemów... Ehh zobaczymy. Jeszcze tylko 9 dni...
Mam nadzieję, że się nie rozczaruje optymalizacją a gra zgarnie same 9,9+ i 10 :D
 
Reasumując wszystko to czy GTX980+ i7 k4790k pociągnie W3 na ULTRA z sensowną ilością klatek? Jeden z gameplayów które prezentowało gdzieś CDP RED był na ultra na GTX980 ale w końcu raz powiedziano, że to był jeden GTX980 a później sprostowano, że jednak było w SLI. Jak to w końcu jest?
 
Reasumując wszystko to czy GTX980+ i7 k4790k pociągnie W3 na ULTRA z sensowną ilością klatek? Jeden z gameplayów które prezentowało gdzieś CDP RED był na ultra na GTX980 ale w końcu raz powiedziano, że to był jeden GTX980 a później sprostowano, że jednak było w SLI. Jak to w końcu jest?
To był pojedynczy GTX 980. Skąd wziąłeś informację, że to było SLI?
Wszyscy youtuberzy grali na Ultra, na jednym GTX 980 w stabilnych 60 fps, ale bez Hairworks. Z Hairworks są spadki do 30 w skrajnych wypadkach na pojedynczym GTX 980 (koń + Geralt+ głowa Gryfa).
 
Weźcie też pod uwagę, że mieli włączone nagrywanie, więc bez niego będzie więcej niż 30 klatek z HW.
 
Z tego co wiem to ShadowPlay w połączeniu z hairworksem dawał skutek spadku sporej ilości klatek, samo HW natomiast aż tak dramatycznie nie pożerało wydajności.
 
Gdy używałem Shadowplay'a w Guild Wars 2 (100% wykorzystania CPU i GPU), różnica pomiędzy włączonym a wyłączonym programem to było mniej więcej 10-13 fpsów. Nie mniej, każdy fps się liczy, zwłaszcza gdy oscylujemy na granicy płynności rozgrywki.


@GosuPL grę miałem na 1 SSD a nagrywałem na drugi ; i bez nagrywania fps nie był wysoki. Nagrywając z OBS, spadek był podobny, ale jakość zdecydowanie lepsza.
Z resztą, dawno to było...

sprzęt: i5-4670k @ 4,4 / gtx 770 oc / 8 GB 2133 CL9
 
Last edited:
Gdy używałem Shadowplay'a w Guild Wars 2 (100% wykorzystania CPU i GPU), różnica pomiędzy włączonym a wyłączonym programem to było mniej więcej 10-13 fpsów. Nie mniej, każdy fps się liczy, zwłaszcza gdy oscylujemy na granicy płynności rozgrywki.

Kurde u mnie nie zauważam spadków fps przy nagrywaniu ShadoWPlayem, maks 2 jeżeli już.
Ale to może być kwestia tego że nagrywam na innym dysku a na innym mam grę którą nagrywam.

E:
W taki mrazie wychodzi przy tym różnica między I5 4670K a I7 4790K.
Ja jeszcze zanim miałem obecne GPU to nagrywałem na dwóch 980 i też spadków nie było.
Chociaż w sumie to może być kwestia kart.
 
Last edited:
Może chodzi tylko o ficzery ale obawiam się, że gra skończy jak reszta tytułów objętych programem zielonych, nie do zagrania u czerwonych.

Zobaczymy, jeśli faktycznie będzie licho albo co gorsza dostaniemy kolejne Project Cars, to nie zapomnę podziękować za traktowanie fair graczy PC i prawdopodobnie na W3 moja przygoda z CDP RED się zakończy. Firma trafi do jednego koszyka z EA, Activision i Ubi. Jeśli dany tytuł na AMD działa zdecydowanie gorzej niż na zielonym odpowiedniku, to najwyraźniej deweloper pokpił sprawę, nie potrafił, lub co gorsza nie uznał za konieczne (czytaj olał graczy) dostarczyć produktu odpowiedniej jakości i dlatego wspieranie go jest bezcelowe. Dla mnie w takiej sytuacji CDP RED byłoby spalone i równe Ubisoftowi, jednak nie ma się co martwić na zapas. Ufam, że bedzie dobrze, gra opłacona, czekam.
 
Bardzo mądra wypowiedź, znowu :) CDPRED ma obowiązek dostarczyć produkt najwyższej jakości! Po tylu zapowiedziach itp. gdzie W3 był niemalże wyniesiony w niebiosa pod względem grafiki, gameplayu i ogólnie rozgrywki przyszedł czas na weryfikacje. Za dwa dni się przekonamy, co recenzenci nam o W3 powiedzą ;)
 
Ale RED'zi współpracują z "zielonymi" stąd też logiczne iż wydajność na układach nVidia powinna być nieco lepsza (na GPU o porównywalnej mocy) niż w przypadku kart AMD. Oby tylko nie była to przepaść uniemożliwiająca granie.
 
Czekam chyba na testy sprzętu z W3 bardziej niż na premierę, gra na pewno będzie świetna ale boję się o tą optymalizację jakby to co najmniej moje dziecko było.
 
Ja jednak liczę na spore skalowanie się wersji PC.

Nawet jeśli ustawienia ultra będą niedorzeczne (z tym już niejako się pogodziłem) liczę, że wysokie, średnie oraz niskie będą w zasięgu większości graczy.
 
Top Bottom