Wiedźmin 3 - grafika

+
Podstawka + Cinematic Tools, aby lepiej zarządzać kamerą/wyłączyć HUD/zatrzymać czas w grze.

Z ciekawości pobrałem ten program, jest też sporo opcji graficznych, pewnie można uzyskać całkiem ładne efekty co widać na screenshotach. Nie mam DA: I bo opyliłem konto origin, więc sam się nie pobawię.
Może coś takiego wyjdzie też do Wiedźmina i będzie można odblokować kilka możliwości silnika gry.
 
Wrzuciłeś takie screeny, które były robione nawet nie najwyższych ustawieniach graficznych, bo Dragon Age może wyglądać tak :)






W grę nie grałem, ale to wygląda pięknie
 
Może coś takiego wyjdzie też do Wiedźmina i będzie można odblokować kilka możliwości silnika gry.

Będziemy musieli prawdopodobnie poczekać na nową wersję REDKita, bo np. wartości LOD są przypisane do assetów, a w DA:I czegoś takiego nie ma. Poza tym to gry oparte na zupełnie innym silniku, a Wiedźmin nie jest szczególnie przyjazny moderom.
 
Może coś w tym temacie poprawili, W2 był oparty na pierwszej wersji silnika Redów więc może jakieś wnioski z tego wyciągnęli i mam nadzieję że jest dużo lepiej w tej kwestii.
Niestety o REDKicie na razie cicho.
 
No właśnie jest bo są zwierzęta ludzie nie stoją jak kołki mają cykl dobowy, pogoda nie jest ustawiona na sztywno, potwory itd. Nie ma porównania
Dokładnie. DA:I jest bardzo ładne i jednocześnie niezwykle statyczne. Zawsze to samo oświetlenie, brak cyklu dobowego, brak dynamicznej pogody (pogoda zmienia się w jednej lokacji pod wpływem wykonania zadania, to cała zmiana), każdy NPC stoi zawsze w tym samym miejscu niemal bez ruchu...

Nie wspominam już o tym, że o ile roślinność i ogólne tekstury krajobrazu można porównywać z Wiedźminem, o tyle modele postaci, zwłaszcza mimika i modele włosów to już przepaść. Nawet na najwyższych ustawieniach. I to porównując zwykłych pobocznych wieśniaków z Białego Sadu z głównymi bohaterami DA:I.
 
Nie wspominam już o tym, że o ile roślinność i ogólne tekstury krajobrazu można porównywać z Wiedźminem, o tyle modele postaci, zwłaszcza mimika i modele włosów to już przepaść. Nawet na najwyższych ustawieniach. I to porównując zwykłych pobocznych wieśniaków z Białego Sadu z głównymi bohaterami DA:I.

Dokładnie W DA:I czułem się jak w muzeum figur woskowych, te nienaturalnie świecące facjaty w porównaniu do modeli z Wiesława które są prawdziwiej odwzorowane.
Zresztą ogólnie w DA miałem wrażenie że wszystko jest jakby z plastiku, jak bym przemieszczał sie z drużyną po jakiejś makiecie a po filmikach z Wiesława takich odczuć nie mam ale to też trzeba poczekać do premiery i samemu się przekonać, to tylko 9 dni!!! i nie będzie już domysłów i oby płaczów w tym temacie :p
 
W ogóle mimika i twarze w Wieśku są mistrzostwem. Chyba nie było jeszcze gry, w której widziałbym tyle emocji i szczegółów na twarzach. Miodnie!

Mimika jest bardzo dobra, choć były lepsze gry pod tym względem ale one korzystały z motion capture a w Wiesławie to by nie przeszło przy tej ilości postaci.
 
Dlaczego waszym zdaniem jest aż taka różnica jakościowa? Pierwszy screen, dość słabo.
Drugi natomiast mi odpowiada zupełnie. Jest bardzo ładnie. W sam raz, można powiedzieć.

 
To zielone coś co wylatuje z tego potwora wygląda jak domalowane w Paincie. Poza tym na pierwszym obrazku kolory są bardziej nasycone.
 
@froget67 ma rację.

Ugh...

A co to?


BTW. Widziałem jeden z dzisiejszych "zakazanych sztrimów" i opadła mi szczęka. Wcale nie była to scenka z prologu.
 
Last edited:
Top Bottom