Wiedźmin 3 - grafika

+
Dlaczego waszym zdaniem jest aż taka różnica jakościowa? Pierwszy screen, dość słabo.
Drugi natomiast mi odpowiada zupełnie. Jest bardzo ładnie. W sam raz, można powiedzieć.
Bo w pierwszym uchwycono praktycznie wszystko co jest słabo zrobione - roślinność, duża cześć efektów cząsteczkowych (to zielone coś, co chyba ma reprezentować krew), jak i nierówne tekstury (ultra szczegółowe postaci na tle przeciętnego otoczenia). Na drugim tego nie uświadczysz.
 
Dlaczego waszym zdaniem jest aż taka różnica jakościowa? Pierwszy screen, dość słabo.
Drugi natomiast mi odpowiada zupełnie. Jest bardzo ładnie. W sam raz, można powiedzieć.

Bo gra właśnie bardzo często jest nierówna, i jak dla mnie jest to na tą chwile jej największa bolączka.
Są momenty, kiedy otwieram gębę z wrażenia a są takie, które wolałbym wymazać z pamięci. Generalnie REDom według mnie bardzo fajnie wyszły otwarte przestrzenie, gdzie nie mamy wielu rzeczy na pierwszym planie (szczególnie niektórych typów roślinności). Natomiast często zbliżenia na niektóre szczegóły, bądź takie krzaczki jak na pierwszym screenie, są naprawdę nierówne graficznie w stosunku do reszty.
Jak koledzy mówią, to pewnie cena, jaką trzeba płacić za tak ogromny świat. Chociaż część z tych odstających cudów może będzie szło podmienić dzięki modom...
 
Prawda jest taka -W3 na czystym gameplay'u wygląda dużo lepiej niż na ostatnim trailerze i niektórych cut-scenkach. Także robienie porównań z tych niekorzystnych, trailerowych shotów jest mało sensowne.

Nawet na filmikach z PS4 gra praktycznie bez przerwy wygląda pięknie. To powinno nam wystarczyć.
 
Last edited:
ma rację.

Dlaczego wstawiasz screeny z grafiką ustawioną na najniższym poziomie ?

GTA wygląda bardzo dobrze, a co najważniejsze poziom grafiki jest bardzo spójny w całej grze.
I była to gra robiona z myślą o konsolach poprzedniej generacji. Jestem pewien, że kolejna część robiona z myślą o konsolach nowej generacji wprowadzi małą rewolucję w kwestiach grafiki i tworzenia sandboxów.



Ja gram na PS4.

Takiej jakości w wersji na PS4 z pewnością nie uświadczysz.
GTA na Ultra + downsampling z 4K wygląda naprawdę nieskazitelnie i spójnie.
 
Last edited:
No co jak co, grałem w Dragon Age Inkwizycja i totalnie nie rozumiem tych porówniań. Dla mnie grafika w DA to totalne dno. Wszystko wygląda jak jakieś MMO od azjatów. Może to tylko moje odczucie ale już GW2 wygląda lepiej. Totalnie mi to przeszkadzało w imersji więc sobie darowałem tą grę. Z tego co widzę Wiedźmin nie wygląda jak MMO i ogólnie jest dużo ładniejszy od DA stąd nie rozumiem czasem komentarzy, że gry prezentują podobny poziom graficzny.
 
@selethen To najniższe ustawienia grafiki? Nie wiedziałem :p
Natomiast co do spójności grafiki w GTA V się nie zgodzę. Czasem (różnego rodzaju klify, wzgórza, polany) gra prezentuje się brzydko, a innym razem (miasto, odpowiednia pora dnia) jest olśniewająca.

---------- Zaktualizowano 13:08 ----------

A takiego widoku jak na drugim screenie wrzuconym przez ciebie nigdy nie uświadczyłem. Ale może to być wina downsamplingu i ustawień ultra na PC.
Ja gram na PS4.
 
Gra jest piękna. Spokojnie może stawać w szranki z największymi tuzami open-worlda na rynku. Można się o tym przekonać sprawdzając materiały przygotowane przez zaproszonych do studia youtuberów (w sumie kilka godzin!). Ba, przyzna to większość osób od dłuższego czasu skupiających się na downgrad'zie. Gra się zmienia. Ciężko oczekiwać by całość stała w miejscu na przestrzeni roku pracy nad grą (pierwszy gameplay). Gdzieś się ujmie, gdzieś się doda, a gdzieś się coś całkiem wymieni. Wiecie, gdyby zmiany nie zachodziły nikt produkcji gry nie nazywałby dewelopingiem.

Możemy zgodzić się, że się nie zgadzamy? Bo chyba zarówno tzw. zwolennicy downgrade'u jak i tzw. przeciwnicy dwongrade'u się zgodzą, że cała dyskusja już od dłuższego czasu sprowadza się wyłącznie do:



Do napisania posta zainspirował mnie fakt, że coś testowałem, cofnąłem się w temacie o ponad 200 stron (mam ustawione 20 postów na stronę), początek 2015 roku i toczyła się dokładnie ta sama dyskusja i używane były dokładnie takie same argumenty.
 
Na grafikeee narzekajooo, narzekajooo a nie zagrajooo i tak na ultra :D

Taki "Wiedźmin 2" w 1400p + ubersampling i wszystko na ultra, wygląda REWELAYCJNIE

Ale nieee....Musi być narzekanie na DOŁNGREJD przy "W3" :D

No to same GTXy 980 w konfigach jak nic ;-) A do powyższych ustawień "W2" to SLI z 970/780Ti czy 980 - Jest niezbędne...
 
Jakby zachowali grafikę z pierwszych trailerów to nikt by tej gry nie odpalił. Może kilka procent graczy. Ale gra przede wszystkim musi się sprzedać. Na NeoGAFie piszą, że Wiedźmin 2 wyglądał lepiej niż trójka obecnie. Nawet jeśli to prawda to i tak dwójka ma korytarzowe lokacje, mały świat i pełno filtrów. Wiedźmin 3 będzie posiadał prawdopodobnie największy świat w historii fantasy RPG (nie liczę tutaj takiego Daggerfalla, bo tam wszystko było losowo generowane), wypełniony po brzegi contentem. Ostatnio wypuszczane są dema technologiczne takie jak np. Ryse - son of Rome. Gra wygląda przepięknie, ale co z tego, skoro jest całkowicie sterylna? Nawet jak znajdziemy jakąś "znajdźkę" do "podniesienia" to po akcji ona nie znika, tylko dalej stoi gdzie stała.

Prawda, smutno patrzeć na dawne trailery i na obecny wygląd gry (sam nieco marudzę), ale nie dajmy się ponieść, bo dobrze wiemy że raczej nikogo tutaj (albo bardzo małą ilość) nie byłoby stać na sprzęt, który udźwignąłby grę w pierwszych fazach produkcji.
 
Jakby zachowali grafikę z pierwszych trailerów to nikt by tej gry nie odpalił. Może kilka procent graczy. Ale gra przede wszystkim musi się sprzedać. Na NeoGAFie piszą, że Wiedźmin 2 wyglądał lepiej niż trójka obecnie. Nawet jeśli to prawda to i tak dwójka ma korytarzowe lokacje, mały świat i pełno filtrów. Wiedźmin 3 będzie posiadał prawdopodobnie największy świat w historii fantasy RPG (nie liczę tutaj takiego Daggerfalla, bo tam wszystko było losowo generowane), wypełniony po brzegi contentem. Ostatnio wypuszczane są dema technologiczne takie jak np. Ryse - son of Rome. Gra wygląda przepięknie, ale co z tego, skoro jest całkowicie sterylna? Nawet jak znajdziemy jakąś "znajdźkę" do "podniesienia" to po akcji ona nie znika, tylko dalej stoi gdzie stała.

Prawda, smutno patrzeć na dawne trailery i na obecny wygląd gry (sam nieco marudzę), ale nie dajmy się ponieść, bo dobrze wiemy że raczej nikogo tutaj (albo bardzo małą ilość) nie byłoby stać na sprzęt, który udźwignąłby grę w pierwszych fazach produkcji.


Nie przesadzaj, demonizowanie takie. No i że niby "W2" lepiej od "W3" wygląda? MEGA bzdura...
 
Czyli skoro ktoś nie ma komputera zdolnego odpalić grę w takiej jakości to ma milczeć? Przecież za pół roku taka osoba może złożyć nowy sprzęt... a co z tymi którzy stosowny sprzęt posiadają, mają być poszkodowani, bo ktoś nie odpali w takich detalach? To teraz jakieś 50% społeczeństwa PCtowego zapewne nie odpali wyższych niż średnie, więc może niech usuną ultra z gry, bo po co one i tak mało kto odpali... świetna logika, nie powiem, świetna. To nie jest tak że "gra musi się sprzedać", więc z automatu trzeba ją pociąć (przykład, pierwszy Crysis, którego mało kto, o ile ktoś w ogóle odpalił na ultra w dzień premiery), czemu by nie zastosować ustawień ultra+, które można by pobrać po premierze, tak jak w Mordeorze? Przynajmniej ten % by sobie odpalił, a tak nie odpali sobie nikt... chyba że poczeka na mody.
 
Prawda, smutno patrzeć na dawne trailery i na obecny wygląd gry (sam nieco marudzę), ale nie dajmy się ponieść, bo dobrze wiemy że raczej nikogo tutaj (albo bardzo małą ilość) nie byłoby stać na sprzęt, który udźwignąłby grę w pierwszych fazach produkcji.
Jakoś dźwigał rok temu i to na wersji, której daleko było do optymalizacji. Mam na myśli optymalizację kodu, a nie "optymalizację" grafiki. Według niektórych wypowiedzi pomykało to całkiem ładnie na kartach, które obecnie traktowane są jako przeciętne. Dziwnym trafem po pojawieniu się na rynku nowych konsol wszystko oklapło i nagle potrzebne są potwory z taczką gigabajtów na pokładzie, by osiągnąć efekt, który się ledwo zbliża do tego, co było.
 
Gra zapowiada się na bardzo dobrą pod względem grafiki, ale po przejrzeniu komentarzy na różnych serwisach czy na przykład tematu na NeoGafie można jednak odnieść wrażenie, że nawet najżyczliwsi w końcu przyznają, że był downgrade, niektórzy, że mniejszy, niektórzy, że większy, są tacy, którzy, zgodnie z prawdą, zaznaczają, że pewne aspekty zostały upgradeowane (modele postaci), pojawiają się tłumaczenia, usprawiedliwienia, standardowe "dajcie sobie spokój" czy "i don't give a fuck", ale jednak coraz mniej osób zamyka oczy, zatyka uszy i krzyczy powtarzając za REDami, że żadnego downgradu nie było. Co ciekawe na tym forum uchowało się wyjątkowo dużo zahipnotyzowanych.
 
Top Bottom