Wiedźmin 3 - grafika

+
Cóż my możemy teraz powiedzieć? Trzeba czekać na premiere 19 maja i się okaże. Przyznać jednak trzeba że gra przeszła sporą zmiane jeżeli chodzi o wygląd artystyczny, co do reszty to się nie wypowiadam i nie osądzam dopóki gra nie wyjdzie.
 
Tak z pewnością

Mgiełka jest, ale góry nadal dobrze widoczne.
O tym screenie już kiedyś tutaj debatowaliśmy, ogólnie może być że to inna pora roku, bardziej na jesieni. Nie zmienia to faktu że dużo lepiej to wyglądało, z pewnością dużo bardziej unikalnie, bo nie widziałem niczego takiego w żadnej grze.
 
Mogę się przyłączyć? Mam jeszcze takie, obydwa prześliczne.

Różnice w tych screenach można bardzo łatwo wytłumaczyć:
Na pierwszym screenie widać dym z komina co oznacza, że chłopy już powstawali i do pieca dorzucili.
Jeśli powstawali, to znaczy iż godzina jest pewnie 9-10 (ja tak wstaje :p ) Horyzont ładnie widoczny, pogoda wyśmienita.
Na drugim screenie widzimy, że chłopy jeszcze smacznie śpią bądź chędożą w chatach. W piecu nie napalone, więc i dym z komina nie idzie.
Przypuszczam, że godzina dość wczesna, więc i mgła zawitać raczyła. Stąd horyzont mlekiem zalany i nie widać szczegółów w oddali.
Ja tak to widzę, ale ja jestem wiedźminowo skrzywiony ;)
 
No tak ale już niektórzy Youtuberzy graja w ta grę. I gra w kwesti grafiki nie wygląda tak jak nam obiecano.

No i co z tego ?
Co, to ją przekreśla, tylko nie piszcie znowu że was oszukano itp, bo napisane to już zostało zbyt wiele razy.
 
Yyyyyy no jak nie? Było mówione ze downgradow nie będzie.

A były? nikt nie obiecywał, że gra będzie wyglądała tak jak na początkowych trailerach.. fakt graficznie jest inaczej.. ale czy to downgrade.. Ja sie nie wypowiem czy był czy tez nie.. bo nie znam założen poczatkowych Redów..
 
Tak z pewnością

Mgiełka jest, ale góry nadal dobrze widoczne.
O tym screenie już kiedyś tutaj debatowaliśmy, ogólnie może być że to inna pora roku, bardziej na jesieni. Nie zmienia to faktu że dużo lepiej to wyglądało, z pewnością dużo bardziej unikalnie, bo nie widziałem niczego takiego w żadnej grze.
Widoczność w górach zależy od wielu czynników.




Napiszę tylko, że REDańczycy bywali/bywają w górach i wiedzą jakie widoki można tam spotkać. :)
 
Redzi zapewne zrobili wszystko by ich ostatnia gra o wiedzminie Geralcie wyglądała jak najlepiej.
Skoro nie wygląda tak jak kiedyś to jest ku temu powód.
Ale na pewno tym powodem nie było oszukanie fanów.
 
I całkowicie przypadkiem wszystkie materiały, co do których wspomina się o downgradzie miały taką pogodę, że gór za bardzo nie widać? To ci pech.

---------- Zaktualizowano 18:37 ----------
Edit:
Nikt nie twierdzi, że REDzi zrobili to ze złośliwości czy chęci oszukania fanów, po prostu nie wszyscy zamykają oczy na oczywiste zmiany na niekorzyść w kwestii grafiki.
 
Normalnie pojechałbym jeszcze trochę po tej "downgradowanej" grafice ale to już tylko 9 dni, a we wtorek recenzje, więc się wstrzymam (do tego czasu).
 
I całkowicie przypadkiem wszystkie materiały, co do których wspomina się o downgradzie miały taką pogodę, że gór za bardzo nie widać? To ci pech.

Heh no właśnie. To powód jak ma niby być? Tak jak wsponialem wcześniej ze grafika to nie wszystko ale jak ludzie mają dostać soczyste oraz pięknie wyglądające mięso to powinno być dobre pod każdym względem a nie potem się dowiadywać ze coś w nim było źle przyprawione lub ze było to na pokaz. Mimo ze było wcześniej wspomniane ze nie będzie downgradow
 
Dla jednych gra po zmianach wygląda ładniej i nie wnikają, czy ma gorsze tekstury, mniej szczegółowe modele, wycięte efekty itd. Wystarczy im ogólne wrażenie, coś jak spoglądanie na obraz namalowany w godzinę, ale sycący oczy odpowiednim doborem kolorów i kształtów.
A drudzy widzą te wszystkie ograniczenia wynikające z braku czasu, środków czy innych powodów i to wkurza, bo chcieliby się pozachwycać detalem wykonania i wyrazistością piasku na plaży, a nie tylko plażą jako taką.
Las ładny, ale drzewa już jakby mniej.
W sumie taki trochę podział konsolowcy kontra pececiarze.
 
Zabawne wydaje mi się to, że duża grupa mówiących w kółko o downgradzie nie zdaje sobie sprawy, że gra w tych cudownych mitycznych ustawieniach VGX (tak to się zwało?) zapewne nie działała (mam na myśli, że nie działała jako całość), a te fragmenty były nagrywane w ściśle określonych warunkach, bez gotowego świata, bez dziesiątek systemów i dopracowanych zależności. To trochę jak poszukiwanie UFO, czy Bursztynowej Komnaty - niby coś ktoś, ale w ogóle nie ma pewności, że to działało. Zdaje się, że dopiero rok temu gra była "do przejścia", a już wtedy o tym VGX REDzi zapomnieli, tak jak o systemie "VATS" z ciałami wrogów :]

Zaznaczam, że to moja opinia, nie mam pewności, że to nie działało, ale jednak pamiętam newsa, że "gra jest do przejścia" dopiero od jesieni zeszłego roku chyba. Wydaje mi się, że to VGX to bardziej pokazówka możliwości silnika w przyszłości, tak jak zrobiono z Battlefrontem, gdzie mamy "engine footage", bo w grze takiej grafiki tez nikt nie uświadczy.
 
Ogólnie to te obrazki potwierdzają to co napisałem, na pierwszym screenie to nie są takie typowe góry skaliste tylko zalesione klepiska, więc nie widać zbytnio szczegółów bo sam las w sobie, jest dosyć ciemny, do tego dochodzi lekka mgiełka.
Drugi screen, to samo, tyle że mgła jest fest.
Na trzecim mamy jakąś wyfiltrowaną przeróbkę.
A czwarty, czwarty screen pokazuje to czego nie widzimy na górach w zdowngrade'owanym wiedźminie, jak się przyjrzysz to widać tam jakieś detale, a na górach ze screenów Wiecha widać ciemną, jednobarwną...plamę. Do tego góry są dosyć blisko, co tylko potęguje te niekorzystne widoki ;/

@dikajos88
skoro tak było, to dobrze wiedzieli że ta grafika nie ma prawa bytu, to stawia ich w jeszcze gorszym położeniu, bo z premedytacją oszukali ludzi którzy na taką grafikę liczyli.
 
Last edited:
Top Bottom