Wiedźmin 3 - grafika

+
Normalnie pojechałbym jeszcze trochę po tej "downgradowanej" grafice ale to już tylko 9 dni, a we wtorek recenzje, więc się wstrzymam (do tego czasu).
Liczę, że paroma skrinami zrobionymi bezpośrednio w grze się podzielisz? Oczywiście bez spojlerów :) (nadmiernych)
 
@AndrewXRW
Mam nowy screen. Downgrade potwierdzony!
 
Mgiełka jest, ale góry nadal dobrze widoczne.
O tym screenie już kiedyś tutaj debatowaliśmy, ogólnie może być że to inna pora roku, bardziej na jesieni. Nie zmienia to faktu że dużo lepiej to wyglądało, z pewnością dużo bardziej unikalnie, bo nie widziałem niczego takiego w żadnej grze.

Moje obserwacje za to potwierdzają to, co widzę na screenie z późniejszej wersji gry - oczywiście jak koledzy wspomnieli - oba obrazki przedstawiają różne warunki.



 

Attachments

  • DSC_7584.jpg
    DSC_7584.jpg
    50.8 KB · Views: 53
  • DSC_6670.jpg
    DSC_6670.jpg
    212.3 KB · Views: 55
  • Vq5qRxa.jpg.jpg
    Vq5qRxa.jpg.jpg
    211 KB · Views: 64
Last edited:
No tak ale już niektórzy Youtuberzy graja w ta grę. I gra w kwesti grafiki nie wygląda tak jak nam obiecano.

Może odpowiem cytująco:
"Jaskier leżał przez chwilę nieruchomo i milczał, ale Geralt znał do zbyt dobrze.
Wiem - powiedział wreszcie poeta. - Już wszystko wiem.
Gówno wiesz, Jaskier."

Kto Ci kolego co obiecywał i w którym miejscu?
 
Wydaje mi się, że największym problemem tutaj nie jest to jak gra obecnie wygląda tylko jak ma się grafika do wydajności gry na PC.

Z tego co czytam na różnych stronach to zazwyczaj osoby, które będą grały w Wiedźmina na konsoli są zachwycone poziomem wizualnym.

Problem przedstawia się, kiedy porównujemy wersję PC z konsolami i okazuje się, że mimo ogromnych różnic sprzętowych/technologicznych na korzyść PC to gra wygląda łudząco podobnie, niezależnie od platformy, a mimo to, aby osiągnąć podobny poziom grafiki jaki mają konsole na PC będzie potrzebny zdecydowanie mocniejszy sprzęt.

Minimalne wymagania (i5 2500K, GTX 660) podane przed Redów w większości nowych gier multi-platformowych wystarczają na uzyskanie równości graficznej, a w przypadku Wiedźmina są to zaledwie ustawienia minimalne, podczas gdy ustawienia konsolowe to poziom wysokich ustawień na PC.

Potencjał PC został w ogóle nie wykorzystany, poza zasobożernym HairWorks od Nvidii. Nie przeszkadzałoby mi to wcale, gdyby jednak minimalne wymagania sprzętowe podane przez CDPR pozwalały na grę w takiej samej jakości grafiki jak na konsolach o czym wspomniałem już wcześniej.

Kto Ci kolego co obiecywał i w którym miejscu?

Wszelkie materiały promocyjne z okresu od 2013 roku aż do zwiastuna "Miecz Przeznaczenia" mu to obiecały. W tamtym okresie Wiedźmin zdobył najwięcej nagród od dziennikarzy, zebrał najlepszy możliwy feedback u graczy. Patrząc dzisiaj z perspektywy gracza PCtowego można czuć się oszukanym.
 
Last edited:
Ogólnie to te obrazki potwierdzają to co napisałem, na pierwszym screenie to nie są takie typowe góry skaliste tylko zalesione klepiska, więc nie widać zbytnio szczegółów bo sam las w sobie, jest dosyć ciemny, do tego dochodzi lekka mgiełka.
Drugi screen, to samo, tyle że mgła jest fest.
Na trzecim mamy jakąś wyfiltrowaną przeróbkę.
A czwarty, czwarty screen pokazuje to czego nie widzimy na górach w zdowngrade'owanym wiedźminie, jak się przyjrzysz to widać tam jakieś detale, a na górach ze screenów Wiecha widać ciemną, jednobarwną...plamę. Do tego góry są dosyć blisko, co tylko potęguje te niekorzystne widoki ;/

@dikajos88
skoro tak było, to dobrze wiedzieli że ta grafika nie ma prawa bytu, to stawia ich w jeszcze gorszym położeniu, bo z premedytacją oszukali ludzi którzy na taką grafikę liczyli.
Zdjęcia to tylko ilustracje. Zaprezentowałem je tylko, żeby pokazać widoki jakie w górach występują. Tak jak napisałem widoczność zależy od wielu czynników.
Zresztą w fotografii wykorzystuje się różnego rodzaju filtry, które mogą spotęgować lub zmniejszyć np. efekt niebieskawego zamglenia.
Najlepiej to wszystko zobaczyć na żywo własnymi oczami.



 
Ja będę ogrywał wersję na konsole i tak, jestem zadowolony. Uważam ze grafika jest ładna i spokojnie wystarczy mi do cieszenia się całą resztą i nie zwracania na nią szczególnej uwagi. Z mojego punktu widzenia uważam tylko że niektóre zmiany są nielogiczne, np kamienie na sławnym murze, wyjaskrawienie traw i krzewów i ogólna nieróność graficzna. Modele postaci prezentują się świetnie, ale stoją pośród krzewów które nie reagują na światło/cień.
Na jednym z murów było widać mapowanie wypukłości, ale na drugim murze ze zwykłej cegły wyglądało to jakby ktoś o tym zapomniał, płaska tekstura.
Podczas gdy na niebie nie ma ani jednej chmury, fatalnie to wygląda, ale gdy się pojawiają autentycznie mówie wow.
Co do włosów, to akurat bardziej mi się widzi to co dał nam RedEngine, technologia nvidii wygląda jakby włosy były puszyste. Wiedźmin, kilka dni na szlaku, turlanie się w błocie i zbieranie włosami deszczowych strug, to kompletnie nie ma sensu.

@raf230885 rany, zlituj się. Przecież zapodałeś poranny i wieczorny obraz, gdzie słońce już/jeszcze jest na tyle nisko by nie oświetlać gór.

@AndrewXRW, jednym z czynników jest słońce, które na screenach z wiecha jest u góry.
 
Last edited:
Wszelkie materiały promocyjne z okresu od 2013 roku aż do zwiastuna "Miecz Przeznaczenia" mu to obiecały. W tamtym okresie Wiedźmin zdobył najwięcej nagród od dziennikarzy, zebrał najlepszy możliwy feedback u graczy. Patrząc dzisiaj z perspektywy gracza PCtowego można czuć się oszukanym.

Wiedźmin otrzymał kupę nagród od dziennikarzy, tak. Ale to przecież byli dziennikarze, którzy widzieli grę w jej ówczesnym kształcie, a nie jakiś build na tym VGX. Sporo ludzi miało już kontakt z grą i zewsząd płyną same zachwyty. A youtuberzy aż piali z zachwytu. Mi to wystarczy, by być 100%towo spokojnym nie tylko w sprawie grafiki, ale i całokształtu. Parafrazując sławne powiedzenie "REDzie, ufam Tobie".
 
jednym z czynników jest słońce, które na screenach z wiecha jest u góry.

Nie ma z Tobą co dyskutować kolego, bo w temacie widoczności to akurat leżysz i kwiczysz. Widoczność w bardzo małym stopniu zależy od słońca (które na niebie jest codziennie). Poczytaj, co ma na nią wpływ i jak często można trafić dobrą widoczność. Zdecydowanie rzadziej niż częściej ;) Oba screeny przedstawiają się ok. To, czy robiłem fotki rano, czy wieczorem nie ma znaczenia w przypadku pierwszego obrazu - cały dzień była zbliżona widoczność.

Martwi mnie tylko, czy w kwestii widoczności trafimy widoki, takie jak poniżej (foto z dzisiaj), gdzie góry w oddali jednak nabierają już barw.

View attachment 13789
 

Attachments

  • dzis.jpg
    dzis.jpg
    86.4 KB · Views: 45
No ale względem czego ten downgrade? Względem materiałów promocyjnych, czy pierwotnych założeń zakładających visual parity?

Tyle, że to co nam pokazywali RED'zi nie był wzór do którego dążą, a IN-GAME FOOTAGE (jak głosił wstęp do trailera z VGX).

Wiem, wiem możemy się teraz do rana kłócić co tak naprawdę oznacza IN-GAME FOOTAGE, ale w moim mniemaniu to nie jakieś pre-renderowane "promocyjne brednie" (mające nam mydlić oczy czy "sprzedać grę" ) ale pokazać aktualny wygląd gry (w przeciwieństwie do materiałów life action czy CGI).
 
Czyli mówisz że jak słońce jest na tyle nisko żeby nie być w stanie oświetlić gór, to to nie ma znaczenia? OK, faktycznie lepiej skończyć ten temat. Ja wiem swoje ;]
A na takie widoki nie trafimy, jeśli nie podejdziemy na tyle blisko żeby gra doczytała nam detale, to co widzimy na wiedźminie to nie jakaś anomalia pogodowa, tylko zwyczajne oszczędzanie mocy przerobowej komputera.
 
Top Bottom