Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Która karta według was jest lepsza GTX 970 gaming G1 czy MSI GTX 970 gaming ? Zamierzam zakupić ją w tym tygodniu lecz mój znajomy który sprzedawał w sklepie ma 2 tyg urlopu i nie ma mi kto doradzić .
 
Która karta według was jest lepsza GTX 970 gaming G1 czy MSI GTX 970 gaming ? Zamierzam zakupić ją w tym tygodniu lecz mój znajomy który sprzedawał w sklepie ma 2 tyg urlopu i nie ma mi kto doradzić .

Zaraz przyjdzie Gosu i będzie chwalił G1, ale tak naprawdę obie mają zalety i wady ;)

G1 jest bardzo długa (sprawdź czy wejdzie do obudowy) i głośniejsza od MSI. Jednocześnie jest jednak chłodniejsza i ma wyższe taktowanie bazowe.
MSI jest mniejsza, półpasywna, cichsza, ale cieplejsza, ma minimalnie niższe taktowanie i czasem zdarzają się piszczące cewki.
 
Zaraz przyjdzie Gosu i będzie chwalił G1, ale tak naprawdę obie mają zalety i wady ;)

G1 jest bardzo długa (sprawdź czy wejdzie do obudowy) i głośniejsza od MSI. Jednocześnie jest jednak chłodniejsza i ma wyższe taktowanie bazowe.
MSI jest mniejsza, półpasywna, cichsza, ale cieplejsza, ma minimalnie niższe taktowanie i czasem zdarzają się piszczące cewki.

No i G1 lepiej się kręci, jak ktoś chce się tym bawić, z tego co wiem ;)
 
Teoretycznie tak, ale to też zależy od szczęścia i konkretnej sztuki, widziałem MSI robiące po 1550 i G1, które ledwo 1450 robiły :p
 
Obecnie posiadam GTX 760 Windforce 3x OC wiec ani rozmiar ani hałas nie są problemem , ale jako że jest to moja 3 karta od tej firmy i nie miałem z nimi najmniejszych problemów wybiorę G1 . Dzięki za pomoc :)
 
Też da radę.

Co do kalkulatorów to jasne, że mimo wszystko najlepsza metoda na sprawdzenie - na dodatek źle na pewno nie wyjdziesz, bo właśnie często zawyżają wynik :)
 
Co do tych piszczących cewek w MSI, to sam gtx 970 od tej firmy od około tygodnia. Do tej pory słyszałem je raz, podczas benchmarku jak sprawdzałem kartę. Mam budę od Fractal Design (define r4) i tak naprawdę musiałem wsadzić głowę pod biurko żeby to wyraźnie usłyszeć. Jednak fakt, jest to trochę irytujące jakby się miało mysz pod biurkiem, ale na szczęście nie piszczą cały czas. Przy muzyce, grze podejrzewam, że nawet bym się nie zorientował.
Może jeszcze porządnie do pieca nie dostała karta i zdarzy się częściej. Zobaczymy,
 
@GosuPL @Keth
A czy z takim Korsarzem też było by mi po drodze?
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...u__5516/__Zasilacze_Corsair_VS450_450W_120mm/
Pytam no bo skoro 500 będzie u mnie bardzo nad wyrost to po co mi aż tak duży zapas?
Może 450 będzie git?

@Keth - może i takie kalkulatory rzadko podają dobry wynik ale jak inaczej sprawdzić ile mocy nam wystarczy?

Styknie jak najbardziej.
Chcesz to w cenie 150 zł mój kumpel może sprzedać Corsaira VS550 :)
 
Top Bottom