Wiedźmin 3: system walki

+
No własnie zupełnie nie. To drzewka w Wiedźminie 2 było wypełnione podstawowymi/słabymi umiejętnościami.
Drzewko utility w W3 jest BARDZO potężne, z zastrzeżeniem, że nie ma synergii z mutagenami (chyba?) i umiejętności mają tylko jeden poziom.
W Utility sa przecież umiejętności dające bardzo duże bonusy za elementy pancerza, regenerację żywotności za dnia/wytrzymałości w nocy, lub sporo dodatkowych punktów życia.

To kompletnie nie jest odpowiednik drzewka treningu z W2.

To drzewko w W2 było bezużyteczne moim zdaniem :p Dlatego podoba mi się to jak te dodatkowe umiejętności niezwiązane z innymi drzewkami wyglądaj.
 
A co myślicie o zmianach dotyczących ''feelingu'' walki? Na trailerach E3 i tym (słynnym już) 35 minutowym gameplayu walka była ''ciężka''. Oglądałem ostatnio ten quest o kupcu i jego karawanie i miałem wrażenie że Geralt ''pacał'' topielce mieczem... Czy ktoś oprócz mnie to zauważył, czy to moje spaczone oczy? ;)
 
Wyrzucili drżenie ekranu przy ciosie, to nadawało mu wagę, same animacje ataków pozostały identyczne.
 
Zrobiłem spis umiejętności na podstawie polskiej wersji gry w którą grali youtuberzy. Opracowałem na podstawie filmiku Rocka.

Brakuje 2 umiejętności z szermierki i 3 z zdolności. Jeśli ktoś zna polskie wersje brakujących umiejętności proszę się nie krepować i uzupełnić. :)

Dla przypomnienia:

Aby odblokować:
-tier 2 trzeba wydać 8 punktów
-trier 3 20 punktów
- tier 4 30 punktów

Mała legenda do tabelki: nawiasy[] - tier umiejetności , nawiasy () liczba punktów ile możemy wydać na umiejętność.

Link do tabelki : https://dl.dropboxusercontent.com/u/27012266/W3_umiejetnosci_pl_by_variv.doc
 
W poradniku pisze, że czerwony pasek życia oznacza zwykłego wroga, a srebrny - pochodzenia magicznego. Jest to podział na miecz srebrny i stalowy? Ponieważ widziałem, że np. taka wywerna ma czerwony pasek życia.
 
W poradniku pisze, że czerwony pasek życia oznacza zwykłego wroga, a srebrny - pochodzenia magicznego. Jest to podział na miecz srebrny i stalowy? Ponieważ widziałem, że np. taka wywerna ma czerwony pasek życia.

Kiedyś było o tym gdzieś przebąkiwane, ale nic oficjalnego że niektóre potwory lepiej bić stalą a inne srebrem. Być może to prawda była, chyba że każdy potwór będzie miał srebrne życie a tylko ludzie czerwone.
 
Jak to jest z tymi tierami. Czy jak wykupię następny tier to właściwości niższego tieru znikają?
W jakim sensie znikają? Jeśli masz np.:
Tier 1: +5% obrażenia, +1% generowanie adrenaliny
Tier 2: +10% obrażenia, +2% generowanie adrenaliny

To masz +10%, nie +15%.
Ale to nie oznacza, że coś znika, po prostu kolejny tier aktualizuje opis umiejętności.
 
Chodzi mi nie o bonusy procentowe tych samych statystyk ale o całkowicie nowe działanie w ramach jednego skilla.
 
Last edited:
Jak to jest z tymi tierami. Czy jak wykupię następny tier to właściwości niższego tieru znikają?

Nie. Tier to nazwa która chyba oficjalnie nie obowiązuje w skillach. Jednak dobrze obrazuje to jak system umiejętności jest zrobiony.
Mianowicie nie możesz od początku rozwijać wszystkich skilli. W każdej kategorii (szermierka, znaki ,alchemia) na początku możesz do wyboru po 5 umiejętności (kazda umiejetnosć ma jeszcze swoje poziomy, z reguły 3 lub 5). Te 5 skilii to tzw. tier 1, aby móc rozwijać pozostałe umiejętności z np. szermierki (jest ich 20) musisz w umiejętności z tieru 1 wpakować 8 punktów umiejętności. Wtedy odblokuje Ci sie kolejne 5 umiejętności do wyboru, czyli tier 2. I tak po kolei. W miare im wiecej inwestujesz w jedną aktgorie umiejętności tym nowe umiejętności Ci sie odblokowują.
 
@Variv
A zatem jeśli dajmy na to biorę sobie skilla pamięć mięśniowa to jego następnym poziomem nie jest precyzyjne cięcie z 2 tieru tylko lvl drugi pamięci mięśniowej z 1 tieru?
 
Tak. Pamiec miesniowa ma 5 poziomów. I wcale nie musisz mieć jej wybranej aby potem mieć precyzyjne ciecie. Wystarczy ze będziesz miał rozdane 8 punktow w um. z tieru 1. Skille nie wymagaja poprzednich skill w pionie, a jedynie ogolnej liczby wydanych punktów w danym tierze.
 
@witcherfan100

Ale to jest bardzo proste, tylko zawile tłumaczone :p

Drzewka to szachownica. W kolumnach mamy podkategorie (np. w walce Ataki Silne, Ataki Szybkie, Kusza itp.) a w wierszach są umiejętności na dany tier. Żeby odblokować kolejny wiersz musimy rozdać OGÓLNIE w Walkę daną ilość punktów np. 8. To samo jest z Magią i Alchemią.
 
Ja coś czuję, że się pogubię w tych nowych drzewkach umiejętności :p
W czym tu się gubić? Drzewko jest bardzo czytelne. Podzielone na kategorie (alchemia szermierka itd.), kolumny(kusza, miecz, znak Aard itd.) i linie (Variv wytłumaczył to bardzo dobrze wyżej). Nawet ci kolorki dali, żebyś się nie pogubił :p.
 
@PATROL
Już bym wolał się przemęczyć i olać rozwój postaci na satysfakcjonującym mnie poziomie trudności niż w ogóle grę zaczynać na najniższym. :D


@Kuboniusz
Oglądałem u Rocka jak prezentuje się drzewko rozwoju i wydało mi się nieco nie intuicyjne i za bardzo "poćwiartowane", takie jak w W2 z drobnym liftingiem byłoby w sam raz, ale może trochę narzekam na zapas i w rzeczywistości drzewko okaże się jak najbardziej udane. :D
 
Last edited:
Top Bottom