Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
ale jesli dajmy na to mam słabszą kartę, to gorszy monitor wpływa pozytywnie na płynność gry?

Tak. Im mniejsza rozdzielczość, tym większa płynność. Zależy jeszcze jak gra się będzie skalowała z niższymi rozdzielczościami. Może być tak, że na niższej rozdzielczości niewiele się "zyska".
 
Teoretycznie im mniejsza rozdzielczość tym więcej fps, ale to też dużo zależy od gry. Bywały takie, że zmiana rozdziałki dużo nie zmieniała.
 
Ja bym się tak nie przejmował wymaganiami minimalnymi. Na pewno wydadzą sterowniki poprawiające wydajność a dodatkowo zawsze można liczyć na jakieś patche tym bardziej, że grafika od podania wymagań została tak pocięta, że przykładowy 660gtx powinien sobie poradzić naprawdę dobrze.
 
Myśle podobnie kolego, w oparciu o doświadczenia i poszukiwania, przekonuje sie raczej, że wymaganiami minimalnymi powinno się przejmować mniej niż bardziej :D

---------- Zaktualizowano 09:52 ----------

Wiem, że troche spamuje tymi głupimi pytaniami, ale może przy okazji komuś jeszcze pomogę... Tak sobie grzebie w systemie i trafiłem na informację, że rozmiar pamięci karty graficznej wynosi 4864Mb. Podczas gdy bylem przekonany, ze mam karte 1024. Poszukałem dalej i dogrzebałem, że jeśli brakuje tej mocy obliczeniowej w gpu to on bierze brakującą z cpu. Czyli dajmy na to, jesli mam karte graficzna 1GB to dzieki cpu ona moze sie "powiekszyc". Czyli jesli jak wspomnialem mam karte 1GB czyli mniejsza niz wymagana w przypadku W3, nie mam się o co martwić, bo komputer jest w stanie powiększyć ją do tych 4864Mb. Troche nie wiem o czym mowie wiec moge byc trudny do zrozumienia ale może ogarniecie o co mi chodzi :))
 
Nie z Cpu tylko z pamięci Ram, problem w tym że ten ram jest o wiele wolniejszy od ramu w karcie graficznej i przeważnie jeśli tak się dzieję to gra tnie.

Tak czy inaczej w żaden sposób cię to nie ratuje. Temat jest poruszany w tym filmie o ile dobrze pamiętam.
http://tvgry.pl/?ID=5361
 
Last edited:
Witam,
Na jakich ustawieniach, w rozdzielczości 1280x1024, powinien działać Wiesiek na komputerze o parametrach: i7 2.8 GHz, 12 GB RAM, GTX 750 (2 GB VRAM)?
 
Przecież macie podane wymagania... wysilcie się trochę i zróbcie wywiad. Nikt tu wam tutaj niczego pewnego nie powie. Wróżenie z fusów.
 
Ależ ja czekam na pierwsze testy wydajnościowe. Muszę dowiedzieć się, jaką kartę graficzną kupić, żeby pograć bez kompromisów. Szkoda, że na pierwsze testy możemy liczyć dopiero po premierze. Ciekawe, czy wystarczy 970, czy jednak będzie potrzebna 980 (mówię o ultra w Full HD bez HairWorks ~40-50 fps)

Jeśli chodzi o CPU to mam i5-3570 @4.0GHz. Tutaj raczej mogę być spokojny, no chyba że ktoś zaraz wyprowadzi mnie z błędu :)
 
Last edited:
Witam wszystkich.
Imam się z pewnym problemem, mianowicie posiadam konsolę ps4, oraz w przyszłym tygodniu kupuję komputer (proc: AMD FX8350, karta graficzna: Gigabyte GTX960 2gb, płyta główna: msi 970-a-g43).
Nie wiem na którą maszynę kupić Wiedźmina 3, zawsze grywałem w RPGi na PC, lecz nie wiem w tym wypadku która opcja jest lepsza: owy PC, czy ps4?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
 
Co masz na myśli z "nawet przy takim sprzęcie"?
Chodzi mi o to, że do bardzo wysokich ustawień graficznych mu daleko, lecz czy będzie to więcej niż to, co potrafi wykrzesać ps4? (oczywiście bez pomijania płynności rozgrywki)
 
Sprzęt nie jest najwyższych lotów ale wydaje mi się, że osiągnie to co PS4 jeżeli nie więcej, jednak może rozważ GTX 770, bo zawsze jak patrzę na szynę 960tki to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
 
Jako, że zbliża się premiera, postanowiłem sprawdzić, czy mój sprzęt uciągnie to cudo. No cóż, chyba na razie wrócę do starszych gier, a w W3 pogram może za 10 lat. Na niskich detalach. W 720p. Miłej gry życzę wszystkim.

Edit: Mogłem przez przypadek nacisnąć ciekawie wyglądający znaczek z literą R. Nie wiem co to robi, jestem lekko pijany i z góry przepraszam, jeśli to źle.
 
Last edited:
Witam wszystkich.
Imam się z pewnym problemem, mianowicie posiadam konsolę ps4, oraz w przyszłym tygodniu kupuję komputer (proc: AMD FX8350, karta graficzna: Gigabyte GTX960 2gb, płyta główna: msi 970-a-g43).
Nie wiem na którą maszynę kupić Wiedźmina 3, zawsze grywałem w RPGi na PC, lecz nie wiem w tym wypadku która opcja jest lepsza: owy PC, czy ps4?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

Na Twoim miejscu jeżeli chcesz się bawić z prockiem AMD to od razu zainwestuj w dobrą płytę główną, porządny zasilacz i alternatywne chłodzenie procesora.. Do tego moim prywatnym zdaniem zestaw AMD FX + Radeon jest lepszym rozwiązaniem niż AMD + Nvidia..
 
Top Bottom