Wiedźmin 3: recenzje [SPOILERY]

+
@Falandar

Dla mnie zarówno Oblivion jak i Skyrim (do Morrowinda nigdy się do końca nie przekonałem, kiedy wyszedł wolałem Gothica 1&2) były grami które włączałem i klepałem najrozmaitsze zadania poboczne. Szedłem do miasta/wioski i robiłem wszystko jak leci, należałem do wszystkich gildii itp. Nigdy nie przeszkadzał mi tam brak spójności czy logiki, bo traktowałem je jako taki zbiór mini-historii. Podobnie miałem w przypadku Falloutów 3 i NV. Wiedźmin zawsze był bliższy Gothicom, stawiając bardziej na fabułę wątku głównego. Z jednej strony dawało to mniejszą swobodę, z drugiej historia opowiedziana w grze była znacznie lepsza i bardziej spójna. Trójka ma zachować cechy poprzednich części, jednocześnie oferując więcej swobody i aktywności pobocznych. Opierając się na dostępnych recenzjach można przyjąć, że w jakimś stopniu się to udało (jakim ocenię już sam). Wystarczy tutaj przywołać Gothica 3 aby pokazać, że nie jest to zadanie łatwe. Grą w której idealnie się to udało jest natomiast Batman Arkham City. Wiem, że to ani nie RPG, ani nie ta skala świata, ale bardzo fajnie wpleciono tam zadania poboczne. Gra zachowywała spójność i nie miałem uczucia, że coś odrywa mnie na siłę od wątku głównego i każe robić rzeczy, które nie mają sensu.
 
Przy okazji prawdopodobnie wiemy jak będzie wyglądał nasz kolega z książki...

Myszywór

 
Od najważniejszych serwisów ign i gamespotu w3 dostał odpowiednio 9,3 i 10 więc można powiedzieć, że zadanie wykonane. Polskie dwie 8,5 nie mają znaczenia. Gra jest tak u nas popularna, że gdyby dostała po 7 to i tak nie wpłynęłoby na sprzedaż w naszym kraju. Nie mogę się doczekać recenzji angry joe. Pewnie będzie druga dyszka po skyrimie.
 
@Swooneb

No tak, biorąc pod uwagę, że userzy jeszcze oceniać nie mogą :D

Mam nadzieję, że do premiery uporają się z bugami. Ale Kevin VanOrd pisał, że dostali wersję już z zainstalowanym Day One Patchem.
 
Userzy na meta i ich "oceny" :) Wspomniane Skyrim i zera za to, że Valve wprowadziło możliwość umieszczania płatnych modów do tej gry :D Nie, chyba jednak mi ich nie brakuje. Chociaż oczywiście dają pewne rozeznanie. Pod tym względem wolę jednak recenzje userów na Steamie (mimo, że bez cyferek).
 
@koczkodan

Kiedyś głośno było o pewnym kolesiu z ekipy Bioware, który Wiedźminowi 2 dał 0/10 a Dragon Age 2 10/10. Mogłem coś pokręcić, ale kiedy zrobiło się gorąco, to poprawił swoją ocenę Wiedźmina.
 
Userzy na meta i ich "oceny" :) Wspomniane Skyrim i zera za to, że Valve wprowadziło możliwość umieszczania płatnych modów do tej gry :D Nie, chyba jednak mi ich nie brakuje. Chociaż oczywiście dają pewne rozeznanie. Pod tym względem wolę jednak recenzje userów na Steamie (mimo, że bez cyferek).
Oczywiscie ocenu userów Metacritica są różne. Nieuzasadnione zera czy dziesiątki, bez podania jakichkolwiek argumentów występują. Jednak i tak dla mnie najbardziej wartościowe są oceny samych graczy z krwi i kości niż kolesi co zarabiają pieniądze z pisania o grach.
 
Userzy na meta i ich "oceny" :) Wspomniane Skyrim i zera za to, że Valve wprowadziło możliwość umieszczania płatnych modów do tej gry :D Nie, chyba jednak mi ich nie brakuje. Chociaż oczywiście dają pewne rozeznanie. Pod tym względem wolę jednak recenzje userów na Steamie (mimo, że bez cyferek).

Ogólnie i tu i tu cyferki są bezwartościowe, ale fajnie na pudełku wyglądają :p Co z tego że ktoś da jakiejś grze 10/10 bo mu się np tam baaaardzo eksploracja podobała i na resztę przymykał oko, jak gracz wcale nie musi być zainteresowany eksploracją :p Każdy oceni wedle siebie na koniec.
 
Top Bottom