Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
http://whatifgaming.com/developer-i...-from-2013-list-of-all-features-taken-out-why

Czyli tak jak myślałem. Gra opiera się mniej więcej na takim samym buildzie na wszystkich platformach. Po prostu REDzi nie mieli mocy przerobowych, żeby przygotować oddzielne buildy i wykorzystać możliwości pecetów. No cóż...ja osobiście mogę z tym żyć i nie jest to dla mnie powód do rozpaczy, w końcu należy mierzyć siły na zamiary i nie warto porywać się z motyką na słońce ;) Moim zdaniem to było rozsądne posunięcie. Może do Cyberpunka studio się rozrośnie i wtedy REDzi pokażą jak się wykorzystuje możliwości pecetów ;)
 
Last edited:
może jakby studio było 4 razy większe ( w sensie ilości pracowników) to by się dało zrobić coś pięknego :p teraz z Wiedźmina będą mieć kase to mogą zainwestować
 
może jakby studio było 4 razy większe ( w sensie ilości pracowników) to by się dało zrobić coś pięknego :p teraz z Wiedźmina będą mieć kase to mogą zainwestować

Dla mnie już Wiedźmin 3 jest piękny ;) Po prostu w przypadku Cyberpunka liczę na to, że grafika zrzuci mi papcie z nóg i nie znajdę ich przez miesiąc ;) Krótko mówiąc mam nadzieję, że w przypadku kolejnej gry nie będzie konieczności oglądania się na wydajność konsol.
 
http://whatifgaming.com/developer-i...-from-2013-list-of-all-features-taken-out-why

Czyli tak jak myślałem. Gra opiera się mniej więcej na takim samym buildzie na wszystkich platformach. Po prostu REDzi nie mieli mocy przerobowych, żeby przygotować oddzielne buildy i wykorzystać możliwości pecetów. No cóż...ja osobiście mogę z tym żyć i nie jest to dla mnie powód do rozpaczy, w końcu należy mierzyć siły na zamiary i nie warto porywać się z motyką na słońce ;) Moim zdaniem to było rozsądne posunięcie. Może do Cyberpunka studio się rozrośnie i wtedy REDzi pokażą jak się wykorzystuje możliwości pecetów ;)

Nie zrobią tego, powód prosty - gówniane przestarzałe konsole, oraz dwa molochy, które zrobią wszystko aby gry nie wyglądały zdecydowanie lepiej na PC'tach. To jest biznes, dla kasy warto zabić i tak się robi.
 
Dla mnie już Wiedźmin 3 jest piękny Po prostu w przypadku Cyberpunka liczę na to, że grafika zrzuci mi papcie z nóg i nie znajdę ich przez miesiąc

Po tym, co tu zostało zagotowane (a winni twórcy mimo wszystko), to trailery z Cyberpunka będą już dostosowane do wersji konsolowej. Nie łudziłbym się, chyba, że gierka wyjdzie już na kolejną generację za jakieś 3,5 roku.

---------- Zaktualizowano 08:55 ----------

To jest biznes, dla kasy warto zabić i tak się robi.

Zabić nie! Ale pogorszyć grafikę warto - gdybym miał z tego ogromną kasę, to sam bym tak zrobił :p Co nie znaczy, że pochwalam to, co się stało - teraz jestem z drugiej strony i mogę się obrazić :D
 
Jeśli ten artykuł oparty jest na faktycznie istniejących wypowiedziach, to aż brak słów. Klasyczne - gorszy pieniądz wypiera lepszy. Mam jednak wątpliwości, czy ktokolwiek ze studia wyraziłby się tak szczerze. Cały czas się wstrzymuję z opinią do momentu wypuszczenia wersji pc.
 
Last edited:
Taki list może napisać każdy. A ten w dodatku napisany jest tak, żeby wywołać maksymalną reakcje emocjonalną. Wina konsol? Owszem. Pecet mógłby, ale nie dostanie? A jakże. "Next-gen not next-gen enough"? Oczywiście. Każda struna została szarpnięta.
 
Last edited:
Nie zrobią tego, powód prosty - gówniane przestarzałe konsole, oraz dwa molochy, które zrobią wszystko aby gry nie wyglądały zdecydowanie lepiej na PC'tach. To jest biznes, dla kasy warto zabić i tak się robi.

Nie zganiaj wszystkiego na "gówniane" konsole. Pamiętaj, że istnieją jeszcze ludzie, którzy posiadają bardziej gówniane PC-ty od wspomnianych przez Ciebie konsol, a oni też chcieliby móc pograć w Wieśka. I ja tego im życzę. Im szersze grono odbiorców tym więcej kapuchy dla CDPR. Jedyne nad czym można płakać to - delikatnie mówiąc - nieszczery marketing, który wykreował fałszywy wizerunek gry.
 
Ja nie pojmuję jednego - ludzi obwiniających konsole. Czy tak trudne zrozumieć, że ogrom graczy nie ma pc lepszych od tego, co prezentuje konfiguracja konsol....sam do niedawna miałem taki sprzęt, a nawet gorszy od konsoli, bo - i5-2500k i 560ti, konfiguracja bardzo popularna, przy której zostało mnóstwo graczy, a co dopiero tacy, co mają 660 na pokładzie, takim się w ogóle nie opłaca wymieniać. Na miejscu dewelopera sam nakazałbym produkcję gry pod taki właśnie sprzęt. Wspólny mianownik jest słuszny, a dla pasjonatów są te dodatkowe opcje, walka o każdy fps i dema technologiczne.
 
A już zapomnieliście anonimowe informacje jak to w studiu dzieje się źle? Podobno gra się rozsypywała, pracownicy spali na stojąco z przemęczenia, atmosfera beznadziejna itp.? A jednak okazało się, że wyszedł produkt klasy światowej. Proszę nie nabijać klików łowcom sensacji.
 
A już zapomnieliście anonimowe informacje jak to w studiu dzieje się źle? Podobno gra się rozsypywała, pracownicy spali na stojąco z przemęczenia, atmosfera beznadziejna itp.? A jednak okazało się, że wyszedł produkt klasy światowej. Proszę nie nabijać klików łowcom sensacji.

Wyszło arcydzieło, a recki ze słabymi ocenami punktują tylko w minusach spadki fps i jakieś pierdy, które zostaną poprawione. Wszyscy chwalą projekt świata, widoki, fabułę i scenariusz, dialogi, aktywności poboczne - wszystko.
Drugie arcydzieło tego roku, drugie cRPG katujące i miażdżące konkurencję :D
A ja jeszcze nie ukończyłem Pillarsów, do tego sagę chcę odświeżyć i drugiego Wiesława na nowo ograć - na jesień to już będzie połatana gra ;)
 
Nie zganiaj wszystkiego na "gówniane" konsole. Pamiętaj, że istnieją jeszcze ludzie, którzy posiadają bardziej gówniane PC-ty od wspomnianych przez Ciebie konsol, a oni też chcieliby móc pograć w Wieśka. I ja tego im życzę. Im szersze grono odbiorców tym więcej kapuchy dla CDPR. Jedyne nad czym można płakać to - delikatnie mówiąc - nieszczery marketing, który wykreował fałszywy wizerunek gry.

W zasadzie można jeszcze "płakać" nad tym, że REDz, mając wiele wspaniałych (i zapewne zasobożernych) technologii, nie zostawili ich dla tej części PC-towców, którzy porządny sprzęt jednak mają. Od tego właśnie powinny być ustawienia typu Ultra, tym bardziej, że nikt nie wymaga tworzenia rzeczy od nowa, tylko nie usuwania starych.
Natomiast argument o tym, że szerokie grono odbiorców jest dobre w pełni popieram. Tylko, że nie koliduje ono z tym, co napisałem wcześniej :)

Patrząc chłodnym okiem, jedyne co jest na wyraźnie gorszym poziomie to kartonowa roślinność. Model oświetlenia, zasięg rysowania, pop-in itp., to kwestie raczej do naprawienia, natomiast zmiana kolorystyki czy pewnych lokacji to po prostu "zmiana kierunku artystycznego". I nie mówię tego w żadnym stopniu ironicznie.
Poza tym, nadal w grze są momenty, które zachwycają i "zmuszają" do podziwiania tego pięknego świata :)
 
Wyszło arcydzieło, a recki ze słabymi ocenami punktują tylko w minusach spadki fps i jakieś pierdy, które zostaną poprawione. Wszyscy chwalą projekt świata, widoki, fabułę i scenariusz, dialogi, aktywności poboczne - wszystko.
Drugie arcydzieło tego roku, drugie cRPG katujące i miażdżące konkurencję
A ja jeszcze nie ukończyłem Pillarsów, do tego sagę chcę odświeżyć i drugiego Wiesława na nowo ograć - na jesień to już będzie połatana gra
Odnosiłem się do artykułu rzekomego, anonimowego pracownika CDP Red, o którym dyskutowali Tares i raison, jeśli to nie było jasne.

Podejrzewam, że na jesień gra nie tylko będzie połatana, ale także usprawniona. Po pierwsze wychodzi DX12, z którego gra ma skorzystać, a po drugie wciąż spore nakłady pracowników zostaną przy dodatkach do Wiedźmina. Przykładowo Sucker Punch w ciągu chyba czterech miesięcy pracy nad dodatkiem do Infamousa zdołał zwiększyć wydajność silnika gry o średnio 5 klatek na sekundę.
 
Odnosiłem się do artykułu rzekomego, anonimowego pracownika CDP Red, o którym dyskutowali Tares i raison, jeśli to nie było jasne.

Podejrzewam, że na jesień gra nie tylko będzie połatana, ale także usprawniona. Po pierwsze wychodzi DX12, z którego gra ma skorzystać, a po drugie wciąż spore nakłady pracowników zostaną przy dodatkach do Wiedźmina. Przykładowo Sucker Punch w ciągu chyba czterech miesięcy pracy nad dodatkiem do Infamousa zdołał zwiększyć wydajność silnika gry o średnio 5 klatek na sekundę.

Zrozumiałem, ale to samo tyczy się fałszywych listów, plotek i słabych recenzentów, którzy odejmują punkty za coś, co ma być wyeliminowane w premierowym patchu :D
A co do usprawnienia gry to pewnie będzie tak, jak piszesz, do tego dojdą sterowniki producentów kart itd.

---------- Zaktualizowano 11:18 ----------

Ciekawe z jakiej platformy pochodzą te fotki:

http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2015/05/12/cd-projekt-explains-the-witcher-3s-ever-changing-weather-with-exclusive-screenshots.aspx

Myślę, że pc, ale nigdzie tego nie wyczytałem lub nie zauważyłem.
 
Każdy komu wydaję się, że w tydzień połatają grę na tyle żeby działała o wiele lepiej niż recenzentom programował co najwyżej w HTMLu. Chyba, że mają koderów jak Tony Stark...

Ale radzę wam logicznie spojrzeć na stan rzeczy. Premiera była przekładana 2 krotnie co dało im dodatkowo dużo czasu. Mając tyle czasu nie potrafili dać gry wolnej od wad a w tydzień uda im się wydać łatkę? Gdzie wy żyjecie, to nie dragon ball! Nie wejdą do pomieszczenia gdzie jeden dzień na ziemii = rok tam...

Ja tylko mam nadzieję, że nie dostaniemy drugiego Unity...
 
Last edited:
Top Bottom