Wiedźmin 3 - grafika

+
Nie no ok jeżeli ty po 2 kamieniach z gorszą teksturą oceniasz grafikę i porównujesz ją do W1 to chyba nie mamy o czym rozmawiać bo z takim podejściem wszystkie gry wyglądają przeciętnie.

a po czym ma oceniac, Panie madry?

Build jest jeden, to są ustawienia LOW na PC, w przeciwnym wypadku Redzi nawarzyli sobie dość sporo piwa. Za tym przemawia tylko jedno - już nie szaleją ze screenami z wersji PC więc albo rzeczywiście konsole musiały dostać najniższą możliwą grafikę... albo dostaniemy 2 identyczne gry. Obie wersje są niezbyt dobre. Jak to któryś z recenzentów stwierdził "Teraz wiecie dlaczego pokazy były w białym (?) sadzie".
 
Nie no ok jeżeli ty po 2 kamieniach z gorszą teksturą oceniasz grafikę i porównujesz ją do W1 to chyba nie mamy o czym rozmawiać bo z takim podejściem wszystkie gry wyglądają przeciętnie.

W3 na PS4 całościowo wygląda imho źle. Przy widoku z oddali nei widać tego (nie rzuca się to w oczy), ale z bliższej perspektywy, tekstury nie są w jakości jakiej oczekuje od gry AAA w 2015 roku. Niestety, liczę że na PC dostane SPORO lepszą graficznie grę. Znaczy, nawet jak by wyglądała jak Gothic 1, bym ją kupił, dla fabuły, klimatu, no i "bo to wiedzmin". Ale jeśli chodzi o sam aspekt graficzny to jest cienko. Pisałem o tym wyżej, nie chce mi się powtarzać. Dodać mogę jeszcze słabe efekty ognia oraz wyjątkowo kiepską wodę. Z resztą jaka gra jest każdy widzi, filmów na yt i innych serwisach jest już pełno, screenów też. Porównanie do W1 jest przesadzone, ale miejscami (chociażby screen z łódką) W3 wygląda bardzo kiepsko (PS4 ciągle).
 
W3 na PS4 całościowo wygląda imho źle. Przy widoku z oddali nei widać tego (nie rzuca się to w oczy), ale z bliższej perspektywy, tekstury nie są w jakości jakiej oczekuje od gry AAA w 2015 roku. Niestety, liczę że na PC dostane SPORO lepszą graficznie grę. Znaczy, nawet jak by wyglądała jak Gothic 1, bym ją kupił, dla fabuły, klimatu, no i "bo to wiedzmin". Ale jeśli chodzi o sam aspekt graficzny to jest cienko. Pisałem o tym wyżej, nie chce mi się powtarzać. Dodać mogę jeszcze słabe efekty ognia oraz wyjątkowo kiepską wodę. Z resztą jaka gra jest każdy widzi, filmów na yt i innych serwisach jest już pełno, screenów też. Porównanie do W1 jest przesadzone, ale miejscami (chociażby screen z łódką) W3 wygląda bardzo kiepsko (PS4 ciągle).

Przecież gameplaye z ultra pc są od dawna. Ostatnio bez kompresji był gameplay z Xboxa. Każdy zainteresowany powinien wiedzieć, że dużych różnic nie będzie. Technologia od nVidia, możliwość 4K, lepsze cienie, msaa itp, gęstsza roślinność i tyle. A to wszystko przy naprawdę mocnym pc
Jeśli ktoś śledzi temat, to wie, że różnic dużych nie będzie.
Do tego wersja ps4 to mieszanka wszystkich poziomów grafiki, a nie low pc.
 
Niestety widać że deweloperzy musieli iść na kompromis jeżeli chodzi o grafikę co jest zrozumiałe przy konsolach. Ale zrobili co mogli.Co mogliby poprawić jeżeli chodzi o konsole to framerate i to doczytywanie się tekstur o ile to możliwe w ogóle. Ale generalnie nie jest źle. Nie można oczekiwać cudów.
 
Ludzie, przecież PS4 to nie sztywne high, w niektorych miejscach jest high, gdzieś indziej niektore elementy będą miały medium a jeszcze kilka bedzie mialo detale podobne do low. Jak ktoś chce na low mieć takie widoki jak ten w Kaer Morhen na PS4 i tego domaga to powinien się głębiej nad tą myślą zastanowić.
 
Tak sobie pomyślałem- "Dlaczego TYLKO na PS4 wysłali do recenzji? Xbox One to arcy śmieć a na PC coś czuję że grafa wymiecie"
Recki przedpremierowe z PS4, mimo wszystko pochlebne. Sporo ludzi kupi. No a za kilka dni jak wyjdzie wersja PC.
Wtedy owa pozamiata na ultra,ultra,ultra - Tak to widzę, realny scenariusz :)

No a tak jak by najpierw recenzję PC zrobili to by konsolowcy zgłupieli narzekając na grafikę. Ja tam nic do ludzi którzy konsole mają nie mam, natomiast to bebechów konsol już tak - Przestarzałe, słabe badziewie już w dniu premiery. Niestety.
 
Tak sobie pomyślałem- "Dlaczego TYLKO na PS4 wysłali do recenzji? Xbox One to arcy śmieć a na PC coś czuję że grafa wymiecie"
Recki przedpremierowe z PS4, mimo wszystko pochlebne. Sporo ludzi kupi. No a za kilka dni jak wyjdzie wersja PC.
Wtedy owa pozamiata na ultra,ultra,ultra - Tak to widzę, realny scenariusz :)

No a tak jak by najpierw recenzję PC zrobili to by konsolowcy zgłupieli narzekając na grafikę. Ja tam nic do ludzi którzy konsole mają nie mam, natomiast to bebechów konsol już tak - Przestarzałe, słabe badziewie już w dniu premiery. Niestety.

Jak na PS4 takie dobre recki to na PC powinny być same 10 ;)
Większość narzekań jest na pierdoły w stylu - doczytywanie tekstur, długie loadingi itp. Porządny PC powinien sobie z tym poradzić.
@GosuPL , korzystając z Twoich porad - zamówiłem już 16GB pamięci i Titan X :)
 
Tak sobie pomyślałem- "Dlaczego TYLKO na PS4 wysłali do recenzji? Xbox One to arcy śmieć a na PC coś czuję że grafa wymiecie"
Recki przedpremierowe z PS4, mimo wszystko pochlebne. Sporo ludzi kupi. No a za kilka dni jak wyjdzie wersja PC.
Wtedy owa pozamiata na ultra,ultra,ultra - Tak to widzę, realny scenariusz

No a tak jak by najpierw recenzję PC zrobili to by konsolowcy zgłupieli narzekając na grafikę. Ja tam nic do ludzi którzy konsole mają nie mam, natomiast to bebechów konsol już tak - Przestarzałe, słabe badziewie już w dniu premiery. Niestety.

Gameplaye tego nie potwierdzają, ale może akurat Redzi szykują niespodziankę - w co wątpię.
 
@GosuPL
Wszystko fajnie, tylko nie zostało mi nic w śwince skarbonce na dysk ssd...
Mam 120GB z czego połowę to już system zakosił. Dodać trzeba jeszcze jakieś programy i wczoraj po czyszczeniu z niepotrzebnych rzeczy udało mi się zgromadzić 44GB wolnego. Starczy mi tyle pod Wiedźmina? SSD podobno potrzebuje jeszcze trochę wolnej przestrzeni, ale ile to nie mam pojęcia. Może wiesz coś o tym? ^^
 
No to porównaj gampleye z PC chociażby u Rocka, do tego co prezentuje PS4

Nie chce mi się. Obejrzałem wiele filmików, jego chyba też. Nieistotne. We wtorek się dowiemy co to będzie z wersją pc - chociaż jak dla mnie już wiadomo co będzie. To samo, tylko kilka graficznych funkcji dojdzie - innym słowem, nic już nie zmieni tego, że Wiedźmin 3 to arcydzieło :D
 
Zapewne w dniu premiery pojawią się porównania PS4/XBOX/PC ULTRA na różnych stronach typu gamespot, wtedy się okaże czy wersje są takie same:)
 
@promulgacja

No to przebij to , mam SSD 128gb + 3x HDD 2x1TB + 1x3 TB

I tak, wolne miejsca na dyskach

SSD 128 GB- 9,18Gb
HDD 1TB (a - 24,4 GB
HDD 1TB (b - 6,25 GB
HDD 3TB - 90,8 GB

Masz 44Gb wolnych na SSD , ja nawet tam W3 nie zainstaluje ;-)
No ale możliwe, że w tym tygodniu zakupię SSD 500 GB to będzie jakiś tam zapas :)

---------- Zaktualizowano 12:04 ----------

Zapewne w dniu premiery pojawią się porównania PS4/XBOX/PC ULTRA na różnych stronach typu gamespot, wtedy się okaże czy wersje są takie same:)

Osobiście porobię zrzuty ekranu na ultra w 1440p albo i w 4K+
Materiały też :)
 
Szczerze dla mnie najlepszy moment to wschód słońca, to naprawdę daję radę. Najgorzej wypada noc z opadami nic szczególnego a nawet słabo, mogło być lepiej , no ale lepsze to niz nic.
 
No to przebij to , mam SSD 128gb + 3x HDD 2x1TB + 1x3 TB

I tak, wolne miejsca na dyskach

SSD 128 GB- 9,18Gb
HDD 1TB (a - 24,4 GB
HDD 1TB (b - 6,25 GB
HDD 3TB - 90,8 GB

Gratulacje :D

No ale możliwe, że w tym tygodniu zakupię SSD 500 GB to będzie jakiś tam zapas

Kupuj, a co ! :D

Osobiście porobię zrzuty ekranu na ultra w 1440p albo i w 4K+
Materiały też
Porób :D
U siebie nawet gdy mi 970 pozwoliła, to bym nie odpalił w 4k, bo gram na tv 1080p hehe - ale screeny chętnie przejrzę :)
 
Top Bottom