Wiedźmin 3: platformy

+
Wygląda czadowo, ale... No właśnie, czy na Xie nie miało być tylko 900p rozdziałki?
Jest takie coś jak dynamic scaling. Polega to (w wielkim skrócie) na skalowaniu rozdzielczości (jak można się domyślić) - w spokojniejszych momentach będzie to 1080p, przy większej zadymie, momentach mocno obciążających sprzęt 900p.
Dynamiczne skalowanie zostało zastosowane np. w ostatnim CoDzie.
 
Wiedzmin 3 na PS4 a spadki płynności

Witam, chciałbym się was zapytać co myślicie o tym, że prawdopodobnie w najnowszym dziecku CD Project RED jednak będą " uciążliwe " jak to w jednej z recenzji przeczytałem SPADKI ANIMACJI.Ja rozumiem na prawdę downgrade czy spadki na poziomie z 30 do 26, ale czegoś takiego co było w AC to bym chyba nie przeżył - gra na która tyle czasu czekałem, uwielbiam ten klimat Wiedźmina a tu spadki fpsów by miały wszystko psuć. Gdzieś słyszałem, że niby Redzi mają wypuścić " duży patch " który poprawią pewne problemy, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak poważny problem jak spadki płynności w 2tyg poprawią. Chciałbym znać wasze zdanie na ten temat oraz być może ktoś jest bardziej doinformowany ode mnie lub sam miał przyjemność testować wiedźmina i wie jak to wygląda. Dodam, że grafika jest dla mnie na prawdę na 5 jak nie na 6 miejscu, nie ma prawie dla mnie znaczenia.
 
Nie w jednej, a w kilku zwraca się na to uwagę. W niektórych jako poważny problem, w niektórych - że nie przeszkadzało to jakoś bardzo.
Spadki pewnie są, pytanie jak uciążliwe. Spadki w cutscenach przeboleję, w czasie rozgrywki - tu już jest gorzej.


@Marcin Momot obiecał, że jest już poprawa. Oby poważnie tak było. Bo aktualnie mam spore obawy co do przyjemności rozgrywki.
Marcin napisał, coś zrobili - ale nie napisał, że gra stale trzyma 30FPS.
 
z tego co mi wiadomo to GTA V na ps4, Diablo III RoS oraz Fify

Gta V - spróbuj sobie przejechać w słoneczny dzień przez zatłoczoną ulicę z dużą prędkością. A te 2 pozostałe gry to chyba oczywista oczywistość, że nie mają się prawa przycinać :).
 
Gta V - spróbuj sobie przejechać w słoneczny dzień przez zatłoczoną ulicę z dużą prędkością. A te 2 pozostałe gry to chyba oczywista oczywistość, że nie mają się prawa przycinać :).
no tak, ale tak jak pisałem wyżej - dropy jak w AC Unity a dropy w innych grach rzędu z 30 na 26 to różnica spora, taką gra traci grywalność jak dla mnie dlatego tak bardzo się boje, że w wedźminie takich sporych dropów doświadczymy
 
Gta V - spróbuj sobie przejechać w słoneczny dzień przez zatłoczoną ulicę z dużą prędkością. A te 2 pozostałe gry to chyba oczywista oczywistość, że nie mają się prawa przycinać :).
Diablo III przycina na PS4- wystarczy zagrać magiem w party z szamanem i tnie się aż miło...
 
Kiedy ten patch był? Bo ostatnio jak grałem to wydaje mi się, że delikatne dropy przy szybkim podróżowaniu przez miasto miałem.
Sprawa była złożona. Najpierw w patchu 1.08 prawdopodobnie przypadkowo obniżono jakość grafiki min. nie działały efekty parallax occlusion. Potem chwilę później wprowadzono patch naprawiający część efektów graficznych i poprawiający wydajność gry do prawie stałych 30FPS-ów. Kilka dni później, na początku kwietnia, naprawiono wszystkie zepsute wcześniej efekty graficzne utrzymując polepszoną wydajność.

Odnosząc się do sprawy z grami na PS4 w których odczuwalne dla mnie były spadki klatek na sekundę to mogę je policzyć na palcach jednej ręki.
 
No to już zaznałem gry z patchem. Spadki mi się zdarzały, ale bardzo sporadycznie, na tyle, że to nie był najmniejszy problem.

Spadki zdarzają się też aktualnie w bloodborne. Choć gra nie wygląda moim zdaniem tak dobrze jak W3;) Tyle że tam te spadki pojawiają się z reguły w określonych miejscach (np most w starym yharnam), i nie zdarzyło mi się, żeby negatywnie wpłynęły na walkę. Jeżeli ostatecznie w W3 będzie jak w GTA, to rewelacja. Jak podobnie do bloodborne - to nie będę płakać.
Trzymam kciuki;)
 
No to już zaznałem gry z patchem. Spadki mi się zdarzały, ale bardzo sporadycznie, na tyle, że to nie był najmniejszy problem.

Spadki zdarzają się też aktualnie w bloodborne. Choć gra nie wygląda moim zdaniem tak dobrze jak W3;) Tyle że tam te spadki pojawiają się z reguły w określonych miejscach (np most w starym yharnam), i nie zdarzyło mi się, żeby negatywnie wpłynęły na walkę. Jeżeli ostatecznie w W3 będzie jak w GTA, to rewelacja. Jak podobnie do bloodborne - to nie będę płakać.
Trzymam kciuki;)

popieram Twoje zdanie, ale jak będzie jak w AC Unity to " płakać " będe :D
 
@Marcin Momot
Mam pytanko. Kupiłem sobie Wiedźmina na nośniku fizycznym na PS4. Chciałem dać wam więcej swoich pieniędzy i kupić też na tą platformę pakiet dodatków. Na PSStorze niestety jest on dostępny tylko w pakiecie z grą, a nie można kupić go osobno. Kiedy będzie taka możliwość?
 
Top Bottom