Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Muzyka gniecie jajca, szczególnie podoba mi się ''Eredin, King of the hunt" od 1:15 to mistrzostwo świata, ciary mnie przeszły podczas pierwszego słuchania :)
 
Mały muzyczny smaczek przed premierą - soundtrack w W3 to nie tylko surowa, pełna przemocy słowiańskość i filmowa ilustracja, w trakcie macie szansę się natknąć również na coś bardziej intymnego i pełnego uczuć (uprzedzam, possibru spoilers!)


Jaskier ma córkę?
 
Kawałek od 9:12 jest mistrzowski ale nie mogę go znaleźć w tej wersji - na soundtacku W3 ma nazwę "Widow maker" ale jest wg mnie gorszy niż ta wersja:

No i ten : Też nie znam nazwy a na soundtracku go nie ma
 
Przesłuchałem kilkakrotnie cały soundtrack i uważam, że odwaliliście kawał świetnej roboty :) Jednak żeby nie było, że wszystko jest idealnie, to mam parę uwag. Po pierwsze wiele osób byłoby wdzięcznych, gdyby nie umieszczać spojlerów w tytułach utworów - chodzi oczywiście o tracki 9 i przede wszystkim 29, czyli
"King Bran's Final Voyage" i "Farewell, Old Friend" - niby nie zdradza dokładnie o co chodzi, ale sporo sugeruje.
.

Druga rzecz, to nadużywanie głównego motywu. Wiadomo, wszyscy go lubimy, ale aż 5 utworów opiera się tylko na nim, przez co po szybko może się znudzić, a szczególnie "Kaer Morhen", "The Vagabond" i "After the Storm" brzmią bardzo podobnie do siebie. Lepiej jakby był zagrany raz czy dwa i wtedy robiłby znacznie większe wrażenie - jak np. w "Dusk of a Northern Kingdom" z części pierwszej.

Nie pasuje mi jeszcze dobór utworów - brakuje kilku świetnych, które można było usłyszeć na gameplayach, a są takie dość słabe jak "The Hunter's Path" (nudny strasznie) czy "Widow-maker" (wokal Percivala jakby na siłę wciśnięty). Nie ma motywu eksploracyjnego ani bitewnego z Białego Sadu - https://www.youtube.com/watch?v=Y7yXseaIT7Y, dwóch świetnych z początku styczniowego gameplaya grających na Skellige - https://www.youtube.com/watch?v=BgJUL3nN4iI, muzyki z trailera Battle Areny - https://www.youtube.com/watch?v=bfCFUgWiuGc i wielu innych których sobie w tym momencie nie przypominam. Dlatego liczę na edycję rozszerzoną :) A jak nie to pewnie ktoś nagra z gry (po włączeniu menu muzyka dalej gra, ale bez odgłosów otoczenia) albo wyciągnie z plików. Chociaż wolałbym oficjalne wydanie :)

Gdybym miał wybrać najlepsze utwory to byłyby to te (kolejność nieważna):
"Geralt of Rivia", "Eredin, King of Wild Hunt", "Wake Up, Ciri", "Spikeroog", "Silver for monsters...", "Whispers of Oxenfurt", "...Steel for Humans", "Forged in Fire", "The Song of the Sword-Dancer", "The Hunt is Comming", "Fields of Ard Skellig", "Ladies of the Woods" i oczywiście "Hunt or be Hunted".

Czy jest lepszy od Wiedźmina 1, to stwierdzę jak sam zagram, ale są spore szanse :) Szczególnie, że motywy bitewne w większości wymiatają, a eksploracyjne zdają się być bardzo klimatyczne.

Jeszcze raz, świetna robota :)
 
Zobaczymy jeszcze jak będzie w grze, ale można już powiedzieć że soundtrack z Wiedźmina 2 spokojnie przebity ; )
 
Top Bottom