Wiedźmin 3 - grafika

+
Dobra, ponarzekaliście trochę. Teraz czas na screeny z neo-gafa.
Spoilerów raczej brak - nazwy questów są po niemiecku, a i jakichś spoilerowych miejscówek nie ma.
 
Powiedziałbym że ten screen to raczej poziom graficzny pierwszego Assassin's Creeda, przejaśnione cienie kiepskie textury dookoła, brak jakichkolwiek cieni w oddali.
Jestem ciekawy jak będzie wyglądać wersja PC, już się nie mogę doczekać tych komentarzy...geh geh geh
 
Ale podobno Wiedźmin 3 miał nie działać na ps3. A tu proszę, nieco biedny graficznie, a jednak się udało.
PS4 jest słabsze niż minimalny config wymagany do odpalenia Dzikiego Gonu. Więc i tak jestem zaskoczony, że tak ładnie na tej konsoli wygląda.
 
Widać, że w ogólnym rozrachunku nie jest tragicznie, ale liczę iż wersja PC pokaże chociaż cześć swojego dawnego piękna.
 
Widać, że w ogólnym rozrachunku nie jest tragicznie, ale liczę iż wersja PC pokaże chociaż cześć swojego dawnego piękna.

Niestety wszystkie assety są wspólne dla 3 platform na których gra się ukaże: polycount obiektów 3d, rozdzielczość textur, shadery, oświetlenie, dźwięk. Pc w zależności od konfiguracji będzie mieć możliwość odpalenia w wyższej rozdzielczości, lepszym framerate, lepszym wygładzeniu krawędzi plus kilka bajerów od Nv. To jest tak naprawdę tylko wykończeniówka, ładna ramka do średniego obrazka. Osobiście liczę na wspaniały gameplay i to on będzie stanowił o prawdziwej atrakcyjności tej gry, Wracając do samej grafiki niestety dział techniczny CDPR wymaga dużej restrukturyzacji, rozwoju....
 
Niestety wszystkie assety są wspólne dla 3 platform na których gra się ukaże: polycount obiektów 3d, rozdzielczość textur, shadery, oświetlenie, dźwięk. Pc w zależności od konfiguracji będzie mieć możliwość odpalenia w wyższej rozdzielczości, lepszym framerate, lepszym wygładzeniu krawędzi plus kilka bajerów od Nv. To jest tak naprawdę tylko wykończeniówka, ładna ramka do średniego obrazka. Osobiście liczę na wspaniały gameplay i to on będzie stanowił o prawdziwej atrakcyjności tej gry, Wracając do samej grafiki niestety dział techniczny CDPR wymaga dużej restrukturyzacji, rozwoju....

Tak, bo grzebałeś w ustawieniach PC i wiesz wszystko...
Ktoś opublikował gdzieś plik konfiguracyjny z preloadu. Tam jak byk była jakość tekstur i wiele innych opcji, w tym chyba zasięg widzenia.
 
Tak, bo grzebałeś w ustawieniach PC i wiesz wszystko...
Ktoś opublikował gdzieś plik konfiguracyjny z preloadu. Tam jak byk była jakość tekstur i wiele innych opcji, w tym chyba zasięg widzenia.

Jeżeli ograniczenie jest nałożone na silnik gry to i chodź byś wpisał w zasięg widzenia 100000 zamiast 3 czy tam 2 to i tak byś miał to samo co na najwyższej obecnie dostępnej opcji.
 
Jeżeli ograniczenie jest nałożone na silnik gry to i chodź byś wpisał w zasięg widzenia 100000 zamiast 3 czy tam 2 to i tak byś miał to samo co na najwyższej obecnie dostępnej opcji.

A po cholerę ma być ograniczenie nałożone na silnik gry? :)
Jak sprzęt jest mocny to uciągnie. Serio, jakoś spokojny jestem o jakość grafiki na PC ;)
 
Tak, bo grzebałeś w ustawieniach PC i wiesz wszystko...
Ktoś opublikował gdzieś plik konfiguracyjny z preloadu. Tam jak byk była jakość tekstur i wiele innych opcji, w tym chyba zasięg widzenia.
Kolega ładnie ci wszystko wytłumaczył, a ty nadal nie rozumiesz. CDPR oficjalnie oświadczyło, że build jest jeden. Owszem, będziesz miał możliwość zamiany rozdzielczości tekstur czy odpalenia Nvidia hairworks, ale będą to zmiany kosmetyczne.
To ten screen jest prawdziwy?! Matko Bosko kochano! Jeżeli to autentyk to wspòłczuję konsolowej braci.
View attachment 14000
 

Attachments

  • 5092856.jpg
    5092856.jpg
    20.8 KB · Views: 60
Ci co są spokojni o jakość PC się mogą srogo zawieść za tydzień ;) Widać nie czytacie NIC co się tu wkleja. Jak byk było wiele razy wklejane, że jakość będzie zbliżona na 3 platformach.

Ostatni raz wklejam to co dałem 5 stron wcześniej:

"Badowski: Nie da się wyprodukować gry na trzy platformy, która będzie korzystała z wszystkich wspaniałych nowinek i usprawnień unikalnych dla poszczególnych urządzeń. To jest fakt techniczny.
Unifikacja platform istnieje – mamy jeden build, który jest dystrybuowany na każdą z nich, gra jest dokładnie taka sama, zasięgi rysowania traw są wszędzie identyczne.
GOL: A wszystkie modele i tekstury są takie same?
Badowski: Tak, jest tylko jedna wersja, bez tego nie bylibyśmy w stanie stworzyć gry na czas.
Musielibyśmy ją rozebrać, budować i testować osobno na trzech platformach, co jest niewykonalne. Więc robimy to na jednej bazie, a potem dystrybuujemy ją na wszystkie urządzenia. (...) Reasumując, jest niewiele różnic pomiędzy PC, PlayStation 4 a Xboksem One, raczej rozwiązują pewne błędy niż zmieniają konfigurację."

Więc entuzjaści grafiki na PC, skończcie bronić ślepo Redów bo za to samo z Watch Dogsami Ubisoft został zjechany przez cały świat graczy -.- Fanbojstwo pełną parą hehe.
 
Last edited:
Boże, ależ ten temat jest koszmarny. Sprowadza się do psioczenia na pierdoły, których podczas rozgrywki i tak nikt nie zauważy, narzekania na to, że gra nie wygląda jak na podrobionych przy pomocy CGI zwiastunach (jakby to mogło coś zmienić), i wojny między zwolennikami różnych platform. Dajcie ludzie spokój, bo gdy słyszę, że mur kiedyś miał bardziej zaokrągloną krawędź niż teraz, czy że trawa nie rzuca cienia, to szlag mnie trafia.
W innym temacie SMiki martwi się, że Redański orzeł dzierży berło w rozcapierzonej łapie zamiast w zaciśniętej. No błagam. Czy to nie jest śmieszne?
Sam jestem wzrokowcem, zawsze zwracałem olbrzymią uwagę na walory wizualne czy to gier, czy to filmów, czy nawet pierdół jak okładki do książek. I jakoś nie mogę pojąć tej całej dyskusji, jedyne co czuję czytając to wszystko, to niesmak. Coraz większy.
Jak słusznie zauważyli recenzenci w wielu artykułach i filmikach, chędożyć piksele. Jakie znaczenie ma rozmazana tekstura liścia czy brak cienia rzucanego przez trawę w porównaniu do zamysłu artystycznego, który we Wiedźminie jest perfekcyjny, lepszy niż w każdej innej grze. I to on głównie odpowiada za wrażenia wizualne, a nie pieprzone piksele. Rozumiem, że można narzekać na płytówki dla Geralta, słabą walkę (choć dziwię się, bo na materiałach wygląda przecudnie) czy słaby voice-acting ról kobiecych. Ale nie na takie pierdoły, które zajęły w tym temacie już dobre kilkaset stron!

Nie każdy ma 16 GB RAMu i GTXa 980. Sam zagram na niskich ustawieniach, może średnich, w rozdzielczości prawdopodobnie niższej niż full HD. I co z tego? Gra z pewnością i tak sprawi mi wielką radość, i nadal będzie prawdziwą ucztą dla oczu. Bo tu się liczy zamysł wizualny, struktura świata przedstawionego, animacje, to, jak wszystko wygląda w ruchu, gdy nie patrzy się przez lupę na zatrzymany w czasie obraz.
I skończcie wreszcie, pięknie proszę, z tym ciśnięciem konsolowców. Są Bogu ducha winni. Ja marzę o tym, by mój W3 wyglądał tak, jak na materiałach z PS4, jak zapewne większość PC-towych graczy. A gdy słyszę narzekania na te gejmpleje, i że wyglądają "paskudnie" i "obrzydliwie" to nóż mi się w kieszeni otwiera.
Uspokójcie się wszyscy, i zamiast hejcić i szukać na siłę, do czego by się tu można przyczepić, weźcie głęboki oddech i wlejcie w siebie odrobinę optymizmu na niecały tydzień przed premierą gry. Bo póki co przypomina to chorą farsę. W3 nie będzie wyglądać inaczej niż wygląda, i fale oburzenia niczego tu nie zmienią.

Amen. Uciekam stąd do premiery.
 
Czy ktoś się może odnieść do poniższych screenów?

http://gamegpu.ru/images/thumbnails/images...nT-930x1047.jpg
http://gamegpu.ru/images/thumbnails/images...zD-930x1020.jpg
http://gamegpu.ru/images/2015/Май/admvLGj.jpg
http://gamegpu.ru/images/2015/Май/c4DUx7k.jpg
http://gamegpu.ru/images/2015/Май/JjyfctD.jpg
http://gamegpu.ru/images/2015/Май/ozAzLD2.jpg
...
http://static.gamespot.com/uploads/origina...52199-ip9VU.gif
http://i.imgur.com/cWf3DID.png

I proszę darować sobie teksty typu "to wersja konsolowa" bo w tym przypadku tak nie jest, a na pewno nie w większości przypadków. Wygląda na to, że MS albo Sony sypnęło kasą żeby W3 wyglądał podobnie na wszystkich platformach, czyli mamy bardzo smutny przypadek downgrade'u do poziomu konsol. Jeszcze chyba bardziej wyrazisty niż w przypadku Watch Dogs... :( Oczywiście i tak trzeba ostatecznie poczekać na pełną wersję ale mam bardzo złe przeczucia.
 
których podczas rozgrywki i tak nikt nie zauważy,
Może przestałbyś generalizować ? Ja i z pewnością wielu innych, którzy mają zdystansowane podejście do oprawy graficznej tej gry zauważą drastyczne różnice między tym, co było pokazywane na materiałach promocyjnych, a finalnym produktem.

narzekania na to, że gra nie wygląda jak na podrobionych przy pomocy CGI zwiastunach
Czy Ty wiesz co oznacza pojęcie CGI ? Debut gameplay trailer, VGX, SoD to były zwiastuny renderowane w czasie rzeczywistym, co wielokrotnie zostało potwierdzone przez deweloperów.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale to temat techniczny - nie dyskutujemy tutaj o gameplayu, fabule i innych elementach niezwiązanych z grafiką, bo od tego są zupełnie inne tematy.

Gra z pewnością i tak sprawi mi wielką radość, i nadal będzie prawdziwą ucztą dla oczu. Bo tu się liczy zamysł wizualny, struktura świata przedstawionego, animacje, to, jak wszystko wygląda w ruchu, gdy nie patrzy się przez lupę na zatrzymany w czasie obraz.

Przed napisaniem warto byłoby się zastanowić nad sensem swoich słów. Pisząc w temacie poświęconym grafice odwołujesz się do stylu artystycznego, a to dwa zupełnie odmienne pojęcia.
Mnie osobiście urzeka styl gier na Wii U, ale czy te gry mają dobrą grafikę ? Z pewnością nie można o nich tego powiedzieć.

Byłoby zdecydowanie lepiej, gdybyśmy do tematu związanego z technicznymi aspektami grafiki nie wrzucali gameplayu, fabuły, muzyki, stylu artystycznego itd.
 
Last edited:
Solan, sam przechodziłem Wiedźmina 2 na najmniejszych ustawieniach w 25-45 fpsach i bawiłem się świetnie. Grafika i tak robiła wielkie wrażenie jak na low. To samo z wieloma innymi grami, grafika to nie wszystko. Liczy się głównie zróżnicowany gameplay, robiąca robotę muzyka i wciągająca fabuła! ALE KUR...DE

Nie rozumiecie, że nie było by tego narzekania gdyby twórcy przyznali się do downgrade'u albo chociaż nie pisali na trailerach, że są one "in game footage"?
 
Przekonamy się już we wtorek - ja się nieco niepokoję (skoro gra robiona pod konsole przycina na PS4).
Nie tyle o średnią jakość konsolowej oprawy, a o sprawne przełożenie tego na PC (czytaj: optymalizacja).
 
Top Bottom