Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jeżeli nie przekraczasz budżetu wersją do OC to bierz, jak nie wiesz co i jak to sobie poczytasz i się podszkolisz w temacie, a zestaw jak najbardziej okej i pociągnie gry na ultra. :)

No i możesz zawsze do Gosa podbić na forum, to jak znajdzie chwilę pomiędzy męczeniem swoich tytanów to pewnie Ci pomoże, bo sprzęt to jego drugie imię. :p
 
Wersja OC tak napina budżet, że dziewczynie pazury się otwierają we kieszeni:p ale jak mówisz, że wystarczy działać z instrukcją to chyba się skuszę:)
 
Wersja OC tak napina budżet, że dziewczynie pazury się otwierają we kieszeni:p ale jak mówisz, że wystarczy działać z instrukcją to chyba się skuszę:)

Sądzę, że to OC jeżeli teraz się na tym nie znasz to odległa przyszłość, sprzęt jest świetny sam w sobie i da radę bez problemu bez tego, nie ma potrzeby go od razu cisnąć skoro i tak wszystko będzie na ultra. :p
 
To też racja, zanim ruszę OC to i tak wszystkie księgi ogarnę. W końcu kupa siana na to pójdzie:)
A jeszcze z innej beczki. Nie będzie problemu żeby pod tą kartę/płytę główną podpiąć trzy wyświetlacze?
1. TV do gier i filmów.
2. dwa małe monitory do codziennego użytku, tak aby można je było wykorzystać jednocześnie? (te dwa monitory)
 
Witam,
Jako fan zarówno pierwszej jaki drugiej odsłony gry Wiedźmin bardzo chciałbym ruszyć do sklepu po kolejną część przygód Geralta, jednak zanim to zrobię chciałbym zaznać opinii ludzi bardziej, że tak to ujmę "oblatanych" w materii wymagań. Odnosząc się do wymogów minimalnych, spełniam warunek posiadania 6GB RAM, jednak problem stoi w gestii procesora i karty graficznej. Mam procesor Intel Core i5 3,2GHz, zaś kartę graficzną GeForce GTX 650 o pamięci VRAM 1GB. Czy posiadając taki sprzęt mam realne szansę uruchomić grę, biorąc pod uwagę to, że mówi się o możliwym pewnym zawyżeniu wymagań, czy może nie ma sensu zakupowanie gry, bez wcześniejszej modernizacji komputera. Z góry dziękuję za pomoc. :)
 
Nie wiem jak z trzema na raz, bo nie zagłębiałem się w ten temat, ale ja sam mam do leciwego HD6850 podłączone dwa monitory, jeden na HDMI, drugi na DVI i żyje to od dłuższego czasu. :p
 
Nie wiem jak z trzema na raz, bo nie zagłębiałem się w ten temat, ale ja sam mam do leciwego HD6850 podłączone dwa monitory, jeden na HDMI, drugi na DVI i żyje to od dłuższego czasu. :p
Ja właśnie na HDMI chciałem wpiąć TV a z tego co rozumiem to jeden monitor na vga a drugi z jakąś przejściówką:) Sprawdzę jak dostanę nową puszkę. Dzięki za pomoc:)
 
Deshar ekspertem nie jestem ale mam podobny sprzęt a obleciałem wszystkie fora i trochę się poduczyłem więc może Ci pomogę. Fakt, wymagania minimalne na 99% są zawyżone, tzn nie sa one wymagane do odpalenia gry. Ludzie których sprzet spelnia wymagania minimalne prawdopodobnie pograja na srednich. Ergo jeśli masz troche słabszy sprzęt to powinno sie udac na niskich ustawieniach. Jeszcze raz zaznacze, że niczego nie można być pewnym na tym etapie, ale to jest najbardziej prawdopodobne. Jestem właśnie na etapie konfiguracji ustawień tak aby gra działa jak najładniej na slabym sprzecie ze tak powiem :D doszedłem do nastepujacych wniosków: Najmniej karte obciążają tekstury (co wydawalo mi sie dziwne bo jednak maja spory wplyw na wyglad, a tu nie). Troche wieksze znaczenie maja efekty specjalne i cienie. Ale tu załóżmy, że ustawiasz sobie na niskie-średnie. Nie odbierze ci to frajdy z gry a i nie obciazy bardzo karty. Tym co wymaga dobrego sprzetu jest teselacja i antyaliasing (czy jakos tak). Jesli chodzi o tą pare to jak dla mnie optymalne jest ustawienie sredniej teselacji (jako ze znaczaco wplywa na wyglad i niskiego albo bardzo niskiej antyaisingu jako ze specjalnie go nie dostrzegam :D oczywiscie wszystko bedzie wiadome po premierze, ale wszystko wskazuje na to, że z powodzeniem uruchomimy grę. A coś mi podpowiada, że cały ten lęk o sprzęt jest niepotrzebny. Bo chociaż na ultra to my nie pogramy to mysle ze nawet ponizej wymagan spokojnie wyciągniemy dobre "medium" (a zdarzało mi sie to w innych grach. Miała nie odpalic a śmiga az milo :D). Troche sie rozpisałem, jesli w czyms sie myle to prosze mnie poprawic :)
 
O ile nie mam zastrzeżeń do dobrych rokowań o odpaleniu na sprzęcie poniżej minimalnych to nie byłbym taki pewien do kart, które mają 1 GB VRAM, tutaj jednak zdrowiej byłoby nastawić się na to, że może nie pójść.
 
Masz rację Mengaard, że ryzyko jest, ale AC Unity też ma wymagane 2GB vram a na YT są gameplaye gdzie ziomek elegancko gra na karcie 1GB. Tym się pocieszam... Słowem, liczymy na talent i empatię Panów z CDR :D
 
Ja również osiągnąłem na swoim relikcie eleganckie 18 FPSów, ale pojęcie grywalności i płynności jest względne, niektórym nie wystarczy 30FPS, a niektórzy nie uznają rozdzielczości niższej niż natywnej, gdzie często teraz jest to FHD, a to raczej nie pomoże na takich kartach.
 
Ja (na szczęście) nigdy nie miałem kozaciego sprzętu, jak będę miał 20 fps na rozdziałce 900p to będę zachwycony :D

---------- Zaktualizowano 23:27 ----------

A zakładam, że 50% graczy to gracze tacy jak ja, czyli tacy którzy mają sprzęt średniej klasy ale chcą pograć w gry które ich interesują. Oglądałem niedawno na YT porównanie nagrań 60fps vs 30fps. Różnica faktycznie jest, ale jak ktoś mi włączy grę i spyta czy to jest 30 czy 60 klatek to nie sądzę żebym był w stanie to odróżnić... Szacunek dla tych co potrafią, ale z drugiej strony jak ktoś przy 30fps narzeka, że za wolno to trochę mu współczuje, bo będzie musiał naprawde dużo wydać, żeby być usatysfakcjonowany. Aczkolwiek rozumiem, wszystko jest dla ludzi :p
 
@Galdhiem

Różnica jest KOSMICZNA, nie ma sensu się nawet z tym spierać.
No ale bardzo fajną masz postawę, cieszysz się tym co masz, zamiast narzekać na coś czego nie masz.
Jaki masz sprzęt dokładnie ?

---------- Zaktualizowano 23:39 ----------

Jeżeli nie przekraczasz budżetu wersją do OC to bierz, jak nie wiesz co i jak to sobie poczytasz i się podszkolisz w temacie, a zestaw jak najbardziej okej i pociągnie gry na ultra. :)

No i możesz zawsze do Gosa podbić na forum, to jak znajdzie chwilę pomiędzy męczeniem swoich tytanów to pewnie Ci pomoże, bo sprzęt to jego drugie imię. :p

Da się zrobić ;-)

---------- Zaktualizowano 23:43 ----------

Hej
Chciałbym was prosić o poradę. Mam dwa praktycznie bliźniacze zestawy. Przeznaczenie to naturalnie Wiedźmin3, dodatkowo coś pokroju GTAV, Medievall II, Watch Dogs. I tak po pierwsze czy ten zestaw, za przeproszeniem kupy się trzyma i wciągnie te tytuły na ustawieniach wysokich lub ultra?:) Dysk i napęd mam swoje, a budżet to max 3600. Jest sen brać komputer do OC? Nie miałem styczności jeszcze z podkręcaniem i nie wiem czy ogarnę ten temat, ale komp jest kupowany na lata więc im dłużej będzie tym lepiej:)

Bierz zestaw z 4690K, + chłodzenie do niego (na boxie to nie ma sensu trzymać nawet procka bez K ;-) ) .
Po za tym pamięci zmień z 1600 na 1866 CL9 (żadne 10+) albo 2133CL9

Haswelle lubią wyższe takty pamięci (no i jest to wydajność zawsze większa) a różnica cenowa między 1600/1866/2133 to w zasadzie serio grosze.
 
Nvidia z AMD wypowiadały się coś nt, sterowników pod "Geralta" wie ktoś... pewno w dzień premiery..
Ciekawi mnie czy Wiedźmin 3

Powiem odnośnie szybkości animacji, do wszystkiego się człowiek przyzwyczaja, jeżeli gra się wystarczająco długo w 60fps to spokojnie wychwyci się spadek z 60 do 50fps naprawdę, a spadek do 30 to będzie katastrofa. Tak samo gracze mogą być przyzwyczajeni do 144fps, a jakiś Kowalski nie zauważy różnicy między 60 a 144fps.
 
Last edited:
@Galdhiem

Różnica jest KOSMICZNA, nie ma sensu się nawet z tym spierać.
No ale bardzo fajną masz postawę, cieszysz się tym co masz, zamiast narzekać na coś czego nie masz.
Jaki masz sprzęt dokładnie ?

16GB RAM
Procesor i5 3230M max turbo 3,6GHz 2 rdzenie 4 wątki
Karta AMD Radeon HD7670M 1gb vram DDR3, GDDR5 directX 11 oczywiście obsługiwany.
No i tu karta jest tą słabą stroną, ale jestem pełen nadziei i optymizmu, że kosztem kilku świecidełek i na stosunkowo niskim fps pogram w nowego Wieśka ;p
 
16GB RAM
Procesor i5 3230M max turbo 3,6GHz 2 rdzenie 4 wątki
Karta AMD Radeon HD7670M 1gb vram DDR3, GDDR5 directX 11 oczywiście obsługiwany.
Czy możecie mi również (orientacyjnie) powiedzieć czy z takim sprzętem dostanę obraz zbliżony do którejś z konsol? Wiem, że na dziś nic nie wiadomo, ale może ktoś coś... :D
 
Czy możecie mi również (orientacyjnie) powiedzieć czy z takim sprzętem dostanę obraz zbliżony do którejś z konsol? Wiem, że na dziś nic nie wiadomo, ale może ktoś coś... :D

W 720p na low powinieneś odpalić :) Nie oszukujmy się to nie jest karta wysokich lotów, jedynie odpalenie w DX12 doda ci trochę FPS bo będzie CPU+GPU.
 
Last edited:
Rożnica między 30 a 60fps jest naprawdę wyraźna. Doświadczyłem tego wracając ostatnio do Dark Souls i L.A. Noir, wcześniej grając przez dłuższy czas w tytuły które działają w 60 klatkach. Początkowo aż włączyłem afterburnera aby sprawdzić, czy gry nie spadają poniżej tych wartości (bo obraz mi po prostu klatkował w oczach), ale nie, trzymały równe 30. Do tego jednak oczy potrafią się przyzwyczaić po pewnym czasie. Gorzej jest ze spadkami fps. W Wiedźminie 2 ze wszystkim na maksa i z włączonym ubersamplingiem gra skakała z 60 do 50 (czasem nawet do 45, a w przerywnikach do 30) i niestety, było to widoczne cały czas. Wyłączyłem ten ubersampling i grałem ze stałą prędkością 60 klatek.
Z innych gier strasznie drażniący pod tym względem jest Mortal Kombat X, gdzie z nieznanych mi powodów przerywniki są w 30 klatkach (w tym x-raye i fatality), a normalna walka w 60. Koszmar.
 
Top Bottom