Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Dzięki, tak też myślałem :) może w przyszłości zainwestuje w lepszą kartę, w tej chwili mnie nie stać :D DX12 wychodzi z win10, dobrze pamiętam?
 
Dzięki, tak też myślałem :) może w przyszłości zainwestuje w lepszą kartę, w tej chwili mnie nie stać :D DX12 wychodzi z win10, dobrze pamiętam?

Tak z win 10, gpu łączy się z grafiką z cpu i masz więcej klatek w grach tylko w dx12.
 
thug life :)

 
thug life :)
haha widziałem już ten obrazek, prześmieszny :D Głównie dlatego, że tak właśnie będzie :D

---------- Zaktualizowano 11:59 ----------

Pytanie może zahacza o off-topic ale co tam... Co tak właściwie decyduje za wymagane parametry sprzętu? Dlaczego wymagania wiedźmina są tak duże? Za co w grze jest odpowiedzialny procesor, karta graficzna, a za co RAM? Jeśli ktoś ma słabszy procesor, to co straci w wiedźminie, a co straci ktoś kto ma słabą kartę? Pytanie dosyć obszerne, ale dla kogoś kto nie interesował się wcześniej sprzętem może być pomocne :)
 
@GosuPL Tak z ciekawości... Czym się zawodowo zajmujesz, że masz takiego potwora? Wiem, że to spory OT ale jestem ciekaw do czego wykorzystujesz moc swojej maszyny... Że tylko do gier nie uwierzę. ;)
 
W 720p na low powinieneś odpalić :) Nie oszukujmy się to nie jest karta wysokich lotów, jedynie odpalenie w DX12 doda ci trochę FPS bo będzie CPU+GPU.

Hmmm teraz tak porównuje AMD Radeon HD 7670M z moim GeForce GT 740M i wychodzi że moja karta jest lepsza, a w odpowiedzi na moje pytanie "czy pojdzie" padło że raczej nie, nawet na low.
 
Hmmm teraz tak porównuje AMD Radeon HD 7670M z moim GeForce GT 740M i wychodzi że moja karta jest lepsza, a w odpowiedzi na moje pytanie "czy pojdzie" padło że raczej nie, nawet na low.

Oczywiscie że Ci pójdzię. Na low, ale pojdzie.
 
Rechot ludzie którym zadajesz to pytanie dzielą się na dwie grupy. Jedna widzi, że jest poniżej minimalnych więc odpowiedź jest jasna:"NIE!" Druga grupa to raczej realiści, którzy wiedzą, że gdyby CDR faktycznie zrobiło grę w której minimalne znaczy minimalne to zarobiliby 20% tego ile gra tej klasy zarobić powinna. Do tego dochodzi multum przykładów gdzie sprzęt poniżej minimalnych wymagań z powodzeniem obsługiwał grę w zadowalającej jakości. Spokojnie odpali, a myślę, że będzie też czym cieszyć oko ;)
 
@Galdhiem Dokładnie. Nie wiem jak ktoś może pisać że gra nie pójdzie bo grafika poniżej minimalnych. Takie osoby wprowadzają tylko ludzi w błąd, swoją niewiedzą. Nie było chyba gry która nie odpaliła się na gorszej grafice niż ta z minimalnych, a niektóre nawet z powodzeniem ciągną grę na wyzszych detalach, chociaż są dużo gorsze od tych z wymagań minimalnych. Oczywiście z tą grafiką laptopową cudów nie będzie, ale sadze że na niskich, przy 15-30 klatkach da radę spokojnie.
 
Komentarz dosyć enigmatyczny ale zgaduje, że chodzi Ci o to, że w GTA V nie pograsz poniżej minimalnych. Co prawda nie grałem ale rzuciłem teraz okiem na wymagania i dochodze do pewnych wniosków. GTA V podobnie jak W3 to wielka produkcja na którą czeka się latami. Charakteryzuje się wielkim otwartym światem, złożonością fabuły no i "przyzwoitą" grafiką oczywiście. I porównaj teraz wymagania minimalne tych dwóch gier. w w3 podany jest procesor bodajze 3,2ghz, karta graficzna 2gb vram i 6gb RAM. Podczas gdy w gta v jest to procesor 2,4ghz karta graficzna 1gb vram oraz 4gb ram. Do tego Vista podana jest jako system na którym gra ma działać (czego nie ma w w3 o ile się nie mylę). Dochodzimy do prostych konkluzji. Jako, że nikt nigdy nie napisał co tak wlasciwie znaczy "wymagania minimalne" rockstar i cdr zupełnie inaczej podeszli do problemu. w GTA V podane absolutne minimum, w W3 podano sprzęt ktory "otworzy" gre w prametrach zapewne średniowysokich. I tyle. Gorszy sprzęt niż ten wymagany do GTA to komputer który ma już z 4-5lat. No cudów nie ma, wiadomo, że gdzieś zaczynają się te naprawde minmalne wymagania. Nikt nie spodziewa się, że bedzie oglądał w wysokiej jakości ajnowsze gry na sprzęcie sprzed dekady. No dobra, będzie oglądał, ale może w niskiej rozdziałce na YT. GTA V podało prawdziwe minimalne wymagania (co w sumie mogłoby zrobic też CDR... ;p), podczas gdy w przypadku W3 zostawiono sobie jakiś bezpieczny zapas, że tak to określe. Pamiętajmy, że wymagania podane były stosunkowo dawno, przed miesiącammi pracy z optymalizacją. I tyle :)
 
Wiesław bedzię ogrywany na: I54670K+MSI GTX 760 Gaming OC = klik ewentualnie : klik + 8GB RAM w rozdzielczość 1280x960
. Jak myślicie, poleci na bardzo wysokich ? :p (W2 szedł na MAX+UBER, GTAV praktycznie na MAX, bez OC)
 
Last edited:
@Galdhiem GTA jest świetnie zoptymalizowane. Na takim gt740m śmiga na średnich w sporej ilości klatek. Na minimalnych, chodzi nawet na gt630m ;)
Nie wiem, nie grałem, ale wierzę :p to co mówisz tylko potwierdza to co napisałem przed chwilą i pisałem wcześniej. Twórcy GTA V podali prawdziwe albo bliskie prawdziwym wymagania minimalne, podczas gdy zupełnie odwrotnie zrobiło CDR. W końcu okaże się, że ludzie którzy mają gorszy sprzęt niż ten w minimalnych zaleceniach będą grać w Wieśka na średniowysokich detalach tyle że bez czarów jak occlusion czy wysoki antialiasing. Jestem prawie przekonany, że CDR też nie zawiedzie nas optymalizacją (w końcu nie bez przyczyny o prawie rok opóźnili premierę) i wszyscy, czy to na super sprzęcie, czy to na komputerze przeciętnego Kowalskiego będziemy się cieszyć tym zapowiadającym się arcydziełem ;p
 
Mówicie jakby ktoś wam na złość odpisywał, że wam nie pójdzie. Weźmy chociażby tego gtx 740m. To nie jest karta trochę gorsza od minimalnego gtx 660,to jest karta praktycznie dwa-trzy razy gorsza. Oczywiście, miło by było, gdyby na takich sprzetach też śmigało, ale patrząc nawet optymistycznie na wymagania sprzętowe to szans sporych raczej nie ma. Zobaczymy oczywiście jak bardzo i czy w ogóle wymagania są zawyżone, bo równie dobrze może się okazać, że nie są. Przywołujecie przykład GTA V, tylko porównajcie wymagania GTA i te Wieska. Kończąc, naprawdę życzę wam by na tych konfigach Wiesio śmigał, a jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy we wtorek.
 
Caedmil nie powiem, że masz rację, nie powiem, że jej nie masz :p Na pewno nie zgodzę się z tym, że "szans sporych raczej nie ma". Wiadomo, że w tym momencie wszystko to tylko dywagacje, Ty opierasz się na podanych danych, my na nadziei :D W przypadku kiedy w żaden sposób danych potwierdzić nie można, na dobrą sprawę nie wiemy nic. Dyskusja wyżej nie ma żadnego potwierdzenia w faktach tak samo jak wymagania minimalne. Jedyne co możemy zrobić to opierać się o przypadkach innych gier i tych bardziej prawdopodobnych domysłach. Ja szanse na odpalenie wiedźmina poniżej wymagań oceniam na 8:2. Dlaczego?
1. Wiedźmin to na pewno droga produkcja, która zwyczajnie musi się zwrócić. A jeśli popytasz wśród znajomych kto dysponuje sprzętem opisanym w chociażby minimalnych wymaganiach to ilu się zgłosi? Co piąty? Nie sądzę. No chyba, że spytasz w środowisku stricte gamerskim, ale CDR na pewno celuje w szersze grono odbiorców. Ktoś kto reklamuje grę w kinach i TV musi liczyć na ogromną liczbę sprzedanych sztuk.
2. Jak zostało wspomniane wyżej, ogromna ilość gier jest z powodzeniem obsługiwana przez sprzęt rzekomo poniżej minimum. Ja sam gram w DA Inkwizycja na najwyzszych detalach, tyle ze bez OC i z niskim antyaliasingiem. W istocie nie pownienem go wgl otworzyc jako, że mam dwurdzeniowy procesor a nie czterordzeniowy jak podane w wymaganiach. Jasne, że to wszystko domysły, ale nie bez oparcia na konkretnych dowodach.
3. Wymagania zostały podane w styczniu, a więc jakby nie patrzeć prawie pół roku temu. Czas ten miał zostać poświecony na optymalizację, gdyż jak wspomnialem, CDR musi byc swiadome ze z takimi wymaganiami sprzedadzą mały ułamek ilosci kopii jaką faktycznie mogliby sprzedać. W marcu czytałem, że już nastąpiła znaczna poprawa, a od marca też trochę czasu minęło.
Rozumiem Twój punkt widzenia i nie można mu niczego zarzucić. Ale cholera, komputer mam od ledwie roku (+kilka dni). Nie jest to sprzęt gamingowy ale nie jest to też jakaś najniższa półka cenowa ani składak z Biedry. Jak się okaże, że nie jestem targetem CDR to się z chłopakami z Wawy pogniewamy :D Oni muszą być swiadomi, że takim właśnie sprzętem dysponuje conajmniej 50% potencjalnych nabywców i zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na stratę tych potemcjalnych klientów. Będą tak minimalizować grafikę, żeby dało się to odpalić. Jeszcze raz zaznaczę, że nie twierdze, że nie masz racji. Wiem, że to wszystko co napisałem wyżej to tylko domysły, ale cóż pozostało mi i wszystkim innym którzy nie mają 5kafli na nowy komputer niż opieranie się na tej właśnie nadziei :D a uważam, że szanse na to iż przynajmniej w jakiejś części mam rację są więcej niż prawdopodobne :)
 
Nie wiem, nie grałem, ale wierzę :p to co mówisz tylko potwierdza to co napisałem przed chwilą i pisałem wcześniej. Twórcy GTA V podali prawdziwe albo bliskie prawdziwym wymagania minimalne, podczas gdy zupełnie odwrotnie zrobiło CDR. W końcu okaże się, że ludzie którzy mają gorszy sprzęt niż ten w minimalnych zaleceniach będą grać w Wieśka na średniowysokich detalach tyle że bez czarów jak occlusion czy wysoki antialiasing. Jestem prawie przekonany, że CDR też nie zawiedzie nas optymalizacją (w końcu nie bez przyczyny o prawie rok opóźnili premierę) i wszyscy, czy to na super sprzęcie, czy to na komputerze przeciętnego Kowalskiego będziemy się cieszyć tym zapowiadającym się arcydziełem ;p

To w sumie ostatnia nadzieja redów na te hejty odnośnie obniżenia jakości grafiki. Jeżeli okaże się, że gra pięknie chodzi na słabszych komputerach, wtedy te cięcia nie bądą takim wielkim minusem, bo więcej ludzi będzie się cieszyć grą, a nie oszukujmy sie, w Pl zdecydowana mniejszość ma sprzęt z wymagań zalecanych ;)
 
To w sumie ostatnia nadzieja redów na te hejty odnośnie obniżenia jakości grafiki. Jeżeli okaże się, że gra pięknie chodzi na słabszych komputerach, wtedy te cięcia nie bądą takim wielkim minusem, bo więcej ludzi będzie się cieszyć grą, a nie oszukujmy sie, w Pl zdecydowana mniejszość ma sprzęt z wymagań zalecanych ;)
Dokładnie :) Pójdę o krok dalej, myślę, że mniej niż połowa ma sprzęt chociażby minimalnych wymagań. Dla niedowiarków: Otwórzcie losową stronę w której podane są wymagania Wieśka i poczytajcie komentarze;)
 
Last edited:
Top Bottom