Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Napoleon_Pl;Natomiast mnie martwi mała ilość informacji o optymalizacji na słabsze maszyny... Chyba said:
Mogę się mylić, ale optymalizacja chyba jest jedna... Mogą się pojawić sterowniki na różnego rodzaju sprzęt, ale optymalizacja to optymalizacja i działa na tej samej zasadzie na wszystkich urządzeniach.
 
Mam pytanie odnośnie tego artykuły od Nvidii:
http://www.geforce.com/whats-new/articles/the-witcher-3-wild-hunt-is-your-system-ready
Co należy rozumieć poprzez "Gameworks" ? Chodzi o HBAO+, Hairworks i PhyX , czy o coś jeszcze?
Pytam, bo mam gtx 980 i monitor 1440p. Liczę na to, że po wyłączeniu Hairwork, które nie do końca mi się podoba będę mógł pograć ze wszystkich włączonym, bo z artykuły Nvidii niestety wynika, że do grania ze wszystkim na takiej rozdziałce jest potrzebny Titan
 
Mogę się mylić, ale optymalizacja chyba jest jedna... Mogą się pojawić sterowniki na różnego rodzaju sprzęt, ale optymalizacja to optymalizacja i działa na tej samej zasadzie na wszystkich urządzeniach.

Dobra.... Martwi mnie brak informacji o optymalizacji pod podzespoły mobilne... Lepiej? :cheers:
 
To dobrze świadczy o optymalizacji najbardziej zasobożernych opcji i ogólnie wysokich detali... Natomiast mnie martwi mała ilość informacji o optymalizacji na słabsze maszyny... Chyba, że coś było o tym, a przegapiłem?
Chciałby Cie uspokoić, ale na razie chyba nic nie było..

GTX 770 jest mocniejszą kartą od GTX 960 -> ta ponoć pozwoli grać na Wysokich, teoretycznie 770 na wyższych, jeżeli punktem odniesie może być ta analogia to na niskich w niższej rozdziałce gra powinna ruszyć na 670M.
 
Last edited:


Czyli jednak GTX 980, a nie GTX 970.

 
Dobra.... Martwi mnie brak informacji o optymalizacji pod podzespoły mobilne... Lepiej? :cheers:
Ok... Może źle to rozumiem ale optymalizacja nie jest zależna od żadnych podzespołów. Zależna jest tylko od działania twórców gry. Jeśli ktoś się lepiej zna to prosze mnie wyprowadzić z błędu :)
 
Ok... Może źle to rozumiem ale optymalizacja nie jest zależna od żadnych podzespołów. Zależna jest tylko od działania twórców gry. Jeśli ktoś się lepiej zna to prosze mnie wyprowadzić z błędu :)

Ja też nie jestem specem ale z obserwacji wynika, że na podobnych w osiągach komputerach (nie mylić z odpowiednikami podzespołów bez dopiski "m") gry działały lepiej u znajomych na desktopach - stąd moje obawy o działanie i chęć zdobycia informacji na ten temat.
 
Zakładam, że odpowiedź brzmi i "tak" i "nie". Jak wyżej, nic nie wiadomo, ale myślimy optymistycznie i3 jest jednak sporo poniżej podanych minimalnych, więc po prostu poczekaj na pierwsze testy ;p ale 3mam kciuki
Poczekaj? W połowie stycznia zamówiłem Wiedźmina :D
 
Ok... Może źle to rozumiem ale optymalizacja nie jest zależna od żadnych podzespołów. Zależna jest tylko od działania twórców gry. Jeśli ktoś się lepiej zna to prosze mnie wyprowadzić z błędu :)

Optymalizacja jest zależna od twórców ( i od modderów :p ), działanie od zasobów i mocy podzespołów. Jedno od drugiego w pewnym sensie jest zależne.
 
Last edited:
Witam, a ja mam takie pytanie- jak sprawa wyglądac będzie na kartach AMD? Wszyscy się podniecają tymi GTX'ami ale nie wszyscy mają kartę od Nvidii.

Czy orientuje się ktoś na jakich detalach mogę zagrać na takim kompie?

i5 3570 @ 3,4 GHz
8GB ram DDR3 1333MHz CL9
MSI R9 270x HAWK 2GB (podkręcona do 1200/1475)
Rozdziałka 1080p

Fajnie byłoby gdyby poszło mi na HIGH, myślicie, że da rade? Dodam, że żadne stałe 60 fps mnie wogle nie interesuje, wystarczy mi 30-40 fps, byle by nie spadało poniżej 30 w wirze walki :).Boję się tego, że strasznie skopią optymalizację na pod AMD tak jak to jest np. w przypadku Project Cars. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc to proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy kupować tą grę. Jeśli się okaże, że np tylko na średnich mi pójdzie to wolę poczekać aż uzbieram na nową kartę i wtedy zagrać na max detalach. Po cichu liczę że skoro GTX 960 pociągnie wieśka na High w 40-60 fps to może mój 270x też pociągnie na high dajmy na to w 30-40 fps. no ale sam nie wiem ;/
 
Top Bottom