Wiedźmin 3 - grafika

+
Co do tekstu nVidii:
Though not a selectable or configurable setting, The Witcher 3: Wild Hunt also features NVIDIA PhysX, which adds realistic cloth and destruction effects throughout the game. Powered by the CPU and available on all platforms, these effects make the world feel more alive and dynamic, with cloth blowing the in the wind and objects exploding realistically. On PC, these effects run at a higher detail level and with additional particles that further increase their fidelity and realism.

Nie podoba mi się to nieco. Konsole mają nieco obcięty PhysX, a PC dostaje go w lepszej jakości, jednak bez możliwości konfigurowania. Powtórka z Dying Light i LoD. Szkoda, bo kilka procent osób na pewno zyskałoby nieco wydajności obniżając jakość fizyki.
 
Niczego mu nie zarzucam. Jego wypowiedź miała sens w styczniu, kiedy to właśnie ją wypowiadał. Innymi słowy miało to miejsce przed ewidentną kastracją wersji konsolowych z powodu braku wystarczającej mocy.
Naprawdę uważasz, że 4 miesiące przed premierą wersja konsolowa była jeszcze "przed kastracją", a dodatkowo Badowski nie miał pojęcia że taka kastracja się odbędzie?
 
Płacze były o to że wykastrowali mury a tu prosze jakie śliczne w PC'towej wersji z tesalacją:

 
Naprawdę uważasz, że 4 miesiące przed premierą wersja konsolowa była jeszcze "przed kastracją", a dodatkowo Badowski nie miał pojęcia że taka kastracja się odbędzie?



No przecież to właśnie był okres na optymalizowanie gry (i proces ten bagatela nadal trwa z tego, co można wnioskować z recenzji gry) i wyłapywania bugów, więc tak, właśnie tak uważam. Cztery miesiące to szmat czasu by powycinać te i owe fajerwerki graficzne.
 
@luki965
Twój argument jest inwalidą:
Ogólnie rzecz biorąc, gra wygląda po prostu lepiej w porównaniu do builda, którego miałem okazję ogrywać w styczniu. Pierwsze co rzuca się w oczy to to, na co zwróciłem uwagę w moim artykule z wrażeniami – wyrównanie poziomu grafiki. Teraz, w przeciwieństwie do tamtej wersji wszystko wygląda na spójne i nie jest jak ja to sobie nazywałem - rozpaćkane. Poprawa dotknęła również roślinności, która teraz wydaje się jakby nieco gęstsza i nie doczytuje się tak złośliwie jak wcześniej.
http://www.witchersite.pl/component...-materialy-wideo-z-konsoli-playstation-4.html
 
Płacze były o to że wykastrowali mury a tu prosze jakie śliczne w PC'towej wersji z tesalacją:

Po przeczytaniu tylu postów w tym temacie nie wiem czy to sarkazm czy naprawdę uważasz iż te mury wyglądają dobrze. Jak dla mnie wyglądają słabo a w porównaniu do tego co pokazywali nam na poczatku to już wogóle katastrofa :) No ale to tylko opinia osoby która uważa iż konsole powinny zniknąć z tego świata abyśmy wreszcie mieli gry z normalną grafiką.
 
Bardzo podoba mi się stylistyka Skellige. Taka surowa natura. Lekko mi się Skyrim przypomina (ale to dlatego ze mam z nim dobre wspomnienia.). Mam wrażenie, ze na Skellige na całą grafikę zastosowany jest nie co inny filtr, przez co barwy są mniej ciepłe.
 
Ja mam tylko nadzieję, że będzie można łatwo modować Wieśka. Powstaną pewnie tony hi res tekstur i modeli, więc będzie można poprawić to i owo. Faktem jest, że Redzi w 2013 roku chyba trochę przeliczyli się co do mocy konsol :).

Druga sprawa to w dzisiejszych czasach, każdy liczący się developer AAA musi sprzedawać gry na wszystkie platformy, tworzenie gier to nie jest hobby, to jest biznes, rodzinę trzeba z czegoś utrzymać. Ludzie, którzy łykają marketing jak pelikany sami są sobie winni :). Ja tam kolekcjonerkę zamówiłem i nie jestem zawiedziony, bo Wiedźmin to przede wszystkim historia, którą chcę doświadczyć, a grafika to tylko dodatek.
 
Po przeczytaniu tylu postów w tym temacie nie wiem czy to sarkazm czy naprawdę uważasz iż te mury wyglądają dobrze. Jak dla mnie wyglądają słabo a w porównaniu do tego co pokazywali nam na poczatku to już wogóle katastrofa :) No ale to tylko opinia osoby która uważa iż konsole powinny zniknąć z tego świata abyśmy wreszcie mieli gry z normalną grafiką.

Sorry, ale ciężko dyskutować z kimś kto nie argumentuje w żaden sposób swojej wypowiedzi, pisać to każdy może - udowodnić już trudniej :) . Więc wytłumacz mi dlaczego uważasz że ten mur wygląda gorzej od tego co mieliśmy chociażby na 35 minutowym gameplayu? Oczywiście weź pod uwagę również to że sa to różne miejsca. Zwróć uwage na krawędzie i porównaj z tym zdjęciem od Nvidii przez który wszyscy krzyczeli że downgrade :) .
 
Sorry, ale ciężko dyskutować z kimś kto nie argumentuje w żaden sposób swojej wypowiedzi, pisać to każdy może - udowodnić już trudniej . Więc wytłumacz mi dlaczego uważasz że ten mur wygląda gorzej od tego co mieliśmy chociażby na 35 minutowym gameplayu? Oczywiście weź pod uwagę również to że sa to różne miejsca. Zwróć uwage na krawędzie i porównaj z tym zdjęciem od Nvidii przez który wszyscy krzyczeli że downgrade .

Well..
mur wygląda strasznie płasko ( nie mówie o krawędziach a o ścianach ), krawędzie są zbyt okrągłe jak dla mnie. Tekstura nie wygląda jak kamień a jak jakaś tania imitacja. Teselacja? To wygląda bardziej jak zwykła bump map'a a nie teselacja ( płaskie jak już napisałem wcześniej i w dodatku nie rzucają cienia ).

Edit:
Nie zrozum mnie źle, ja nie mówię że grafika w grze jest słaba ponieważ to nie prawda. W porównaniu do trailera vgx jest duża różnica ale nadal uważam iż graficy zrobili dobrą robotę i wszystko wygląda bardzo fajnie ale pokazanie tego screen'a i pisanie przy nim o teselacji to nie był najlepszy pomysł ponieważ ten mur wygląda słabo

Edit2:
@washniac Co to znaczy że za płasko wygląda? Wygląda właśnie odpowiednio według mnie. Masz tutaj zobacz sobie https://www.google.pl/search?q=WALL&...d=0CAYQ_AUoAQ#

Poza tym wciąż nie udowodniłeś że na wcześniejszych materiałach wyglądał lepiej.
Aby nie nabijać postów.

Mówiąc że wygląda płasko mam na myśli że niema wgłębień pomiędzy kamieniami. Po prostu płaska tekstura z bump map'ą na niej zamiast porządnej teselacji.

Tak powinien wyglądać tego typu mur.

A tutaj klatka wyrwana z yt z 35min gameplay. Popatrz na front tego muru po lewej, ten mur wygląda jak należy a nie płasko jak ten z Twojego screena.
View attachment 14148

Jakbyś pokazał mi np takiego screena:

to bym nie powiedział że wygląda to płasko :) Ale dałeś tak niefortunny screen ( nie wiem ps4? low details? ) że mur wygląda naprawde słabo na niem.

Dyskusję kończęto bo niema sensu. Przedstawilem Ci dowód na to iż mur wyglądał lepiej rok temu niż wygląda teraz.
Każdy widzi to co chce, każdy ma swoją rację i wiem doskonale jak to działa w internecia dlatego na tym poście kończę :)
 

Attachments

  • sciana.jpg
    sciana.jpg
    231.4 KB · Views: 66
Last edited:
Tylko te piksele krzyczące na mnie z ekranu...
Podana jest rozdzielczość na której jest ta gra odpalona podczas nagrywania tego filmu?
 
Porównanie low - max details




Dodatkowo nowe optymistycznie nastawiające info

PCGH (German) are doing a gradual tech-review. http://www.pcgameshardware.de/The-Wi...-Test-1158845/

Some bullet points:

- Performance is "very good", regardless if you're using Radeon-GPUs or Nvidia-GPUs.
- GTX 770 or R9 280X are sufficient for Ultra Settings @ FullHD
- 2 GiByte VRAM is enough for the (still very good and diverse) Max Textures.
- Config File lets you tweak the game extensively, like Distance Scaling (I know some of you were worried) and higher res shadows.
- Every thread is getting some love. So get your 6 cores out ;). Still, the game is playable with just 4 cores @ 2GHz.
 
Last edited:
No przecież to właśnie był okres na optymalizowanie gry (i proces ten bagatela nadal trwa z tego, co można wnioskować z recenzji gry) i wyłapywania bugów, więc tak, właśnie tak uważam. Cztery miesiące to szmat czasu by powycinać te i owe fajerwerki graficzne.
Tylko ze Badowski mowil, ze nie mają zasobów na robienie osobnych wersji i prawie wszystko w każdej wersji jest takie same.
Nie da się wyprodukować gry na trzy platformy, która będzie korzystała z wszystkich wspaniałych nowinek i usprawnień unikalnych dla poszczególnych urządzeń. To jest fakt techniczny. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby gra wyglądała rewelacyjnie. I to nie jest zależne od platformy... Unifikacja platform istnieje – mamy jeden build, który jest dystrybuowany na każdą z nich, gra jest dokładnie taka sama, zasięgi rysowania traw są wszędzie identyczne. Różnice wynikają z tego, że np. GPU jest inaczej sparametryzowane na poszczególnych konsolach, co może powodować różnice np. w temperaturze barw.

A jak pecetowe ultra będzie się miało do konsol?

Będzie można znaleźć pewne małe różnice, np. we włosach Nvidii, ale one są bardzo wymagające graficznie, więc trzeba mieć mocną maszynę.

A wszystkie modele i tekstury są takie same?

Tak, jest tylko jedna wersja, bez tego nie bylibyśmy w stanie stworzyć gry na czas. Musielibyśmy ją rozebrać, budować i testować osobno na trzech platformach, co jest niewykonalne. Więc robimy to na jednej bazie, a potem dystrybuujemy ją na wszystkie urządzenia. Na platformach, na których jest mniej pamięci inaczej nią zarządzamy. Ładują się mniej złożone modele, wszystko zależy od tego, co dzieje się na ekranie w danym momencie. Reasumując, jest niewiele różnic pomiędzy PC, PlayStation 4 a Xboksem One, raczej rozwiązują pewne błędy niż zmieniają konfigurację.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1132&STR=3
 
Top Bottom