Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Hmmm możliwe, ale niekoniecznie. Nie wiemy ile ważą tekstury na najniższych. Po za tym nie tylko tekstury zapychają vram. Może się okazać, ze minimum jest potrzebne np. 1.2 gb vramu.
Raczej bym się nie nastawiał na to. Tym bardziej, ze karty z 1 GB przeważnie są już leciwe i raczej słabe. Jednak informacje jakie mamy daje uzasadnioną nadzieję, ze np. taki gtx 580 1.5gb może dać radę. No ale odnoście grywalności na 1gb vramu (czy generalnie leciwych kartach) trudno spekulować. Trzeba poczekać do premiery albo na jakieś info rzetelne.
 
Last edited:
Pieprznięty jest tam dział marketingu i tyle...

To się zgadza, same gpu robią bardzo fajne, aczkolwiek sępią na Vramie.

Można chyba uspokoić ludzi, ze słabszym CPU (choć myślę, ze jednak 4 rdzenie wymagane)

Jeśli to prawda, że nie jest wymagająca względem cpu to i i3 w zupełności starczy, byle były cztery wątki i porządne taktowanie. W takim GTA V, które apetyt na proca ma jednak dość duży (potrafi wyciągnąć wszystko i z mocnych i7) i3 daje radę, więc tu tym bardziej powinno.

- Performance is "very good", regardless if you're using Radeon-GPUs or Nvidia-GPUs.
- GTX 770 or R9 280X are sufficient for Ultra Settings @ FullHD

A jeśli to jest prawdą, to to jest mega ważna informacja. Nie ma faworyzowania żadnego sprzętu, na zielonych kartach, jak i ich czerwonych odpowiednikach jest równie dobrze. Wydaje się więc, że z moim HD 7950 będącym de facto 280 bez X'a mogę spać spokojnie. Tym bardziej przy rozdzialce z jaką zwyczajowo gram.

Nie wiemy ile ważą tekstury na najniższych. Po za tym nie tylko tekstury zapychają vram. Może się okazać, ze minimum jest potrzebne np. 1.2 gb vramu.

Tekstury mogą być faktycznie problemem. Najniższe są paskudne niczym noc. Typowe mydło, papka z zerową szczegółowością. Pomijając ten element różnice między low, a maksem są naprawdę niewielkie, zauważalne, owszem, ale jednak nie tak duże jak podejrzewałem.


Uff... Kamień z serca, jeszcze tylko mod na kamerę i można grać.
 
Jeśli to się potwierdzi to będzie bardzo dobrze :D

- Performance is "very good", regardless if you're using Radeon-GPUs or Nvidia-GPUs.
- GTX 770 or R9 280X are sufficient for Ultra Settings @ FullHD
- 2 GiByte VRAM is enough for the (still very good and diverse) Max Textures.
- Config File lets you tweak the game extensively, like Distance Scaling (I know some of you were worried) and higher res shadows.
- Every thread is getting some love. So get your 6 cores out . Still, the game is playable with just 4 cores @ 2GHz.
Nie wiem czy dobrze rozumiem "distanse scaling". Jeśli chodzi o możliwość ustawienia tego, jak bardzo oddalone przedmioty/miejsca są widoczne (wiem, że nie po polsku), to nie mam dobrych wiadomości, ale któryś serwis podawał, że takiej możliwości niestety nie będzie. Ale reszta wydaje się bardzo prawdopodobna :)
 
No to ja z taką konfiguracją nie mam chyba czego szukać :(

Wróżbitą Maciejem nie jestem. Jednak masz 4 rdzenie i 2gb vramu wiec po ostatnich wiadomościach nadzieja jest. Po premierze na pewno bedzie masa testów na różnych konfingach wiec sprawa bedzie jasna.
 
Nie wiem czy dobrze rozumiem "distanse scaling". Jeśli chodzi o możliwość ustawienia tego, jak bardzo oddalone przedmioty/miejsca są widoczne (wiem, że nie po polsku), to nie mam dobrych wiadomości, ale któryś serwis podawał, że takiej możliwości niestety nie będzie. Ale reszta wydaje się bardzo prawdopodobna :)

Duze obiekty takie jak góry, budynki itp mają na wszystkich platformach taki sam zasięg rysowania. Którego z resztą nie można zmienić globalnie. Z tym dystansem zapewne chodzi o pierdoły, typu nieszczęsna trawa, NPC, może jakieś drzewa. Tak mi się wydaje przynajmniej.
 
A jeśli to jest prawdą, to to jest mega ważna informacja. Nie ma faworyzowania żadnego sprzętu, na zielonych kartach, jak i ich czerwonych odpowiednikach jest równie dobrze.
Coś pięknego... :) Teraz mogę czekać spokojnie do wtorku bez zmartwień, że gra będzie mi słabo chodzić.

:yes:
 
Lab powinien dostać pismo od Redów za szerzenie tych kłamstw, sam Marcin napisał że to nieprawda.
To źle wpływa zarówno na wizerunek firmy jak i samych pracowników.

Adrianek Kotowski, onetowa przybłęda jest odpowiedzialna za popełnienie tego newsa ... onetlab się stacza nie ma co brać ich newsów na poważnie .
 
Top Bottom