Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Głos małej Ciri to środkowy palec wymierzony w stronę polskich graczy. Odrażające.

Właśnie miałam o tym pisać - naprawdę się wam nie podoba? Jak na głos dziecięcy jest niezła, spodziewałam się czegoś o wiele, wieeeeeele gorszego.

Nawiasem mówiąc, samouczek jest super, już kiedyś przez przypadek zobaczyłam najważniejszy kawałek więc już obejrzałam cały.
 
Właśnie miałam o tym pisać - naprawdę się wam nie podoba? Jak na głos dziecięcy jest niezła, spodziewałam się czegoś o wiele, wieeeeeele gorszego.

Nie wiem o co niektórym chodzi. Ten głos jest.. przyzwoity - na kolana nie powala, ale nie jest odrzucający (no chyba, że kogoś odrzuca głos małych dzieci :D). Pewnie mógł być lepszy pod względem aktorskim, ale to tylko samouczek, więc mamy z nim do czynienia przez relatywnie krótki czas. Myślę, że głos małej Ciri nie zdąży mnie zirytować :D Mała Ciri nie jest postacią pierwszoplanową. To dorosła Ciri jest kluczową postacią w grze ;)

Bardziej martwią mnie te skaczące cienie w Kaer Morhen, ale to drobny "glicz" graficzny, więc w patchu powinni to naprawić.
 
Last edited:
Czyli jednak udostępnienie paczek językowych PO samej premierze (żebym jeszcze wiedział jak długo) ma swoje plusy.
Zanim dociągnę te pliki, to już dawno będę za samouczkiem, więc mnie genialne aktorstwo małej Ciri ominie.
 
W ogóle, ktoś pytał co to za miasto w trailerze A Night To Remember - również myślałam, że to Novigrad, ale trafiłam na coś takiego w otchłani internetów, więc kto wie ;)

 
Nie jest AŻ tak źle. Zobaczyłam tylko scenkę "po zdjęciu opaski" i porównałam z angielską wersją. Angielska jest lepsza, ale też nie jest jakaś rewelacyjna. Za to Rozenek ma świetną intonację jak tłumaczy coś Ciri, a Cockle - ugh, podobny ton ma jak gada do bandziorów, czy im wpierdziel spuścić. Dlatego Rozenek powoduje, że warto jednak samouczek też przejść po polsku :p
 
Nie widziałem tego materiału. Hehe

Cockle i Rozenek budują 2 różnych Geraltów. Jeden buduje zimnego profesjonała, który ukrywa wszystkie emocje. Drugi twardziela - fajnego ziomeczka, który nie wydaje się taki straszny i jest uprzejmy, aż załączy się mu tryb "Zanim kichniesz odetnę ci nos.". Oczywiście Rozenkowy Geralt jest lepszy, ale nie wyobrażam sobie, żeby Cockle tak grał głosem: przyjaźnie w stosunku do Jaskra, Zoltana, Yenn, kpiąco w stosunku np. do Loredo gdy ten kazał mu przegrać w pojedynku na pięści, groźnie w stosunku do wrogów itp. Jego Geralt to bardziej taki gość, którego nie można przeczytać po głosie i trzeba się wsłuchać.
 
Nie widziałem tego materiału. Hehe

Cockle i Rozenek budują 2 różnych Geraltów. Jeden buduje zimnego profesjonała, który ukrywa wszystkie emocje. Drugi twardziela - fajnego ziomeczka, który nie wydaje się taki straszny i jest uprzejmy, aż załączy się mu tryb "Zanim kichniesz odetnę ci nos.". Oczywiście Rozenkowy Geralt jest lepszy, ale nie wyobrażam sobie, żeby Cockle tak grał głosem: przyjaźnie w stosunku do Jaskra, Zoltana, Yenn, kpiąco w stosunku np. do Loredo gdy ten kazał mu przegrać w pojedynku na pięści, groźnie w stosunku do wrogów itp. Jego Geralt to bardziej taki gość, którego nie można przeczytać po głosie i trzeba się wsłuchać.
Tylko Cockle trochę już jedzie po bandzie, jeśli (gdybym nie znała angielskiego) ciężko jest odróżnić, czy mówi do Ciri, czy komuś grozi :p Rozumiem, że inaczej gra głosem niż Rozenek, ale jednak jest to zbyt jednostajne i nużące na dłuższą metę.
 
Boje sie włączać te gameplaye, od paru ( 2-3) dni nic nie oglądam ale widze ze z grafiki sie przeniósł temat na Ciri, jest takie powiedzenie że " jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził", tak jest z poszczególnymi elementami gry, jednym przeszkadza to innym tamto a u mnie to jest tak że kocham wszystko co Wiedźmińskie i przymykam oko na jakieś niedociągnięcia na które zapewne podczas gry nawet nie zwróce uwagi. Jestem pewien że przecież nikt "ot tak" nie wyłączy gry i nie rzuci w kąt "bo głos Ciri z samouczka mi nie pasuje", "cegły na murze są brzydkie", to jest gra i nie jest ona wolna od błędów, chciałbym abyście zaczęli większą uwagę zwracać na to co w tej grze jest piękne a nie co jest błędem :)
pozdrawiam.
 
@Koreon

Dokładnie. Bardzo trafny opis.
Angielski Geralt to typowy zimny profesjonalista, a u nas zabójca potworów jednak z tą resztką ludzkich uczuć.
 
W ogóle, ktoś pytał co to za miasto w trailerze A Night To Remember - również myślałam, że to Novigrad, ale trafiłam na coś takiego w otchłani internetów, więc kto wie

Swooneb to od razu zauważył. :)

Podoba mi się mimika postaci na tym CGI, fajnie że CGI przedstawia dużo elementów walki z gry w tym trailerze. Czyżby to było wyjaśnienie co do Geraltowej blizny na szyi?
 
Ja też się nie zgadzam z krytyką małej Ciri. Jasne, odbiega grą aktorską od innych bohaterów z prologu, ale według moich obserwacji małe dziewczynki (te bardziej zadziorne) właśnie tak brzmią. Tak więc może i jest irytująca, ale brzmi naturalnie, jak wiele dziewczynek z prawdziwego świata. Nie ma w jej głosie sztuczności (Saskia). No i w żaden sposób nie jest gorsza od innych dziecięcych postaci z gier, czy ze srebrnego ekranu. A pewnie od wielu jest zwyczajnie lepsza.

tl;dr młoda Ciri grą aktorską na Oskara nie zasługuje, ale Złotej Maliny też bym jej nie przyznał.
 
Last edited:
Tak z ciekawości (dla tych co słyszeli polską wersję gry) - czy growa Ciri brzmi gorzej niż w filmie?
Tak źle to nie ma, to co tu podesłałeś to przyprawia o krwotok z uszu :p Jest na pewno lepiej, po prostu w grze Ciri trochę nienaturalnie intonuje, ale nie ma tak irytującej barwy głosu.
 
Czyli pewnie nieco jak pani Gorczyca w roli Lary z Tomb Raider.

Dzięki za oponie. Nie chcę widzieć tego materiału aż do premiery (w momencie w którym sam zagram).
 
Top Bottom