Data premiery - równi i równiejsi?

+
@TerraRanta

Pozwól, że Ci to wyjaśnię w najprostszy sposób: ZAMAWIAJĄC GRĘ PRZEDPREMIEROWO MUSIAŁEM ZA NIĄ ZAPŁACIĆ!!!! NIE BYŁO MOŻLIWOŚCI "płacę przy odbiorze", PŁATNOŚCI NALEŻAŁO DOKONAĆ Z GÓRY!! Ergo, kupiłem grę.

Zamiast się unosić, spróbuj zrozumieć sens tego o czym piszę. Zamówiłeś grę przed premierą i zapłaciłeś, racja. Niniejszym "podpisałeś" umowę, że dostaniesz grę najpóźniej w dniu premiery. Jako jeden z pierwszych. Z którego się nie wywiązali?
 
tak btw. to serio aż tak bardzo boli że zagracie dzień/kilka dni później ? sorry też mam preorder i co nastawiłem się że zagram 19 i zagram a to że inni graja wcześniej to ich sprawa niech się bawią
 
"Jako jeden z pierwszych" - zdanie klucz:) Gdyby napisali coś w stylu "Jako jeden z pierwszych graczy PC" problemu by nie było. A tak? Tydzień przed premierą recenzje tylko na bazie wersji PS4/X1 (bo niby pracują jeszcze nad wersja PC, nie są usatysfakcjonowani lol), zaraz po tym informacje ze ZEA, wczoraj wyszło info że niektórzy gracze z Niemiec, Norwegii, UK itd. już grają na PS4, wyszedł pierwszy patch dla wersji konsolowych-_- Mogli wprost powiedzieć, że wersje na konsole z różnych przyczyn wydadzą nieco wcześniej, afery by nie było. Do tego jeszcze kwestia regulacji ze strony Sony i MS, że gracze kupujący wersje na konsole nie mogą mieć żadnych blokad wymagających dostępu do internetu (dotyczy to w sumie wszystkich gier wydawanych na PS4 i X1).

Generalnie dużo można napisać na ten temat, bo od samego początku pewne kwestie związane z wydaniem gry na 3 platformy naraz budziły wśród części graczy kontrowersje. Wiem, że marudzenie nic nie zmieni, aczkolwiek każdy z nas odbiera to na swój sposób. Jednemu jest to obojętne, drugiego to wkurza, trzeciego z kolei wkurza to, że drugi chodzi wkurzony itd.
 
Last edited:
@TerraRanta zakupiłem zanim zaczął się ten cały cyrk. Kupiłem bo musiałem, bo nie było opcji bym opłacił później. Napisałem, gdyby jeszcze REDzi chociaż udawali, że starają się z tym cokolwiek zrobić to siedziałbym ładnie cicho. A tymczasem klepią ich po głowie i mówią, że spoko mogą streamować. I jak komuś się nie podoba to nie oglądać. To nie jest miłe traktowanie i cokolwiek byś nie napisał z tym się nie pogodzę.
I jeszcze w dodatku musiałem szukać oficjalnego stanowiska na interze bo u nas nie byli łaskawi nawet pół słowa na ten temat napisać.

I jeszcze do tego co było obiecywane i na co się umawialiśmy, Umawialiśmy się, że premiera będzie 19 maja dla wszystkich tak samo. Ci, którzy zamówili na cdp.pl z dostawą do paczkomatu mieli gwarancję by dostać tuż po północy w dniu premiery. Na takie warunki się zgadzałem. Nie boli mnie, że nie dostałem przed wszystkimi, tylko to, że nie miałem szansy dostać gry tak jak gracze na zachodzie, w Rosji, na Skandynawii czy Arabii. Chodzi mi o równe traktowanie wszystkich graczy. A kiedy część graczy dostaje grę na tydzień przed premierą, inni kilka dni przed a REDzi mówią, że to spoko, klepią ich po głowach, i że mogą sobie streamować a wam jak się nie podoba to spadać to nie ma mowy o równym traktowaniu.

Mam nadzieję, że teraz się rozumiemy. Peace.
 
"Jako jeden z pierwszych" - zdanie klucz:) Gdyby napisali coś w stylu "Jako jeden z pierwszych graczy PC" problemu by nie było. A tak? Tydzień przed premierą recenzje tylko na bazie wersji PS4/X1 (bo niby pracują jeszcze nad wersja PC, nie są usatysfakcjonowani lol), zaraz po tym informacje ze ZEA, wczoraj wyszło info że niektórzy gracze z Niemiec, Norwegii, UK itd. już grają na PS4, wyszedł pierwszy patch dla wersji konsolowych-_- Mogli wprost powiedzieć, że wersje na konsole z różnych przyczyn wydadzą nieco wcześniej, afery by nie było. Do tego jeszcze kwestia regulacji ze strony Sony i MS, że gracze kupujący wersje na konsole nie mogą mieć żadnych blokad wymagających dostępu do internetu (dotyczy to w sumie wszystkich gier wydawanych na PS4 i X1).
statystycznie zagrasz jako jeden z pierwszych bo Ci co teraz grają to to zaledwie promil wszystkich egzemplarzy wiec kolokwialnie "szach mat"
 
Robicie zamieszanie bez powodu. Poczekajcie do wtorku. Jak wtedy nie dostaniecie, to ok. Ale teraz? Bo kilka (ktoś pisał o 200 streamach z konsol- załóżmy, że co dziesiąty posiadacz gry ją streamuje, mam wtedy 2000. Przy ponad milionie preorderów to nie jest jakaś wielka masa) osób gra wcześniej niż wy? Bo taki- jak to ktoś pisał- Mati i Seba mogą sobie iść do sklepu i kupić? To was tak boli? A gdybyście wy dostali grę tydzień wcześniej niż Mati z Sebą, czulibyście się lepsi? Trochę to... słabe.
Nikt nie ma pretensji do Seby, Matiego, ani żadnej innej Karyny. To tylko konsumenci, którzy skorzystali z okazji. Chyba każdy w ich sytuacji zakupiłby, gdyby miał możliwość. Tutaj chodzi o to, że ktoś do tego dopuścił i nic sobie z tego nie robi. Jeszcze przytakuje i wypina się na wszelkie zasady.

A co do streamów to się trochę mija z sensem, ponieważ pojawia się tyle nowych, że studio by musiało na weekend zatrudnić nowych pracowników, przydzielić im stanowiska itp. by tylko blokowali streamy.
A no pewnie, bo co to studio obchodzi, że ktoś może sobie zaspojlerować kluczowe elementy fabuły, skoro pieniądze już spokojnie leżą, przelane na ich konto. Jeśli się zawaliło, to wypada wziąć za to odpowiedzialność...
 
Panowie spokojnie.Nie ma żadnych "przyczyn" "wczesniejszego wydania" wersji konsolowych , żadnych umów , spisku itp itd. Dzisiaj zwiedziłem Game , Grainger Games , HMV , Tesco i Asda (sklepy w UK) i słowo daje że w żadnym z nich nie chcieli sprzedać wiedźmina przed 19.05 mimo że piękna sterta nowych , ofoliowanych , pachnących farbą drukarską pudełek edycji standardowej , edycji kolekcjonerskich i xboxów z grą w zestawie piętrzyły się za ich plecami.


Jedynie miła pani w supermarkecie (nie miała pojęcia o co pytam i co tam wgl robi) była gotowa oddać mi każde pudełko z pod lady ale wiedźmina tam nie było.
 
A no pewnie, bo co to studio obchodzi, że ktoś może sobie zaspojlerować kluczowe elementy fabuły, skoro pieniądze już spokojnie leżą, przelane na ich konto. Jeśli się zawaliło, to wypada wziąć za to odpowiedzialność...

Czym oni zawalili ? Tym, że wysłali jak każdy dev youtuberom i redaktorom pierwsze wersje? Czy tym, że ludzie wchodzą na streamy by je pooglądać i później mają pretensje, że sobie sami zaspoilerowali? Nie chcą znać fani gry to po co je oglądają? A co do aktualizacji z PS4 to też w większości nie jest wina CDPR. Aby wrzucić grę do PS Store czy aktualizację do gry najpierw musi ją zatwierdzić Sony, a z tym różnie bywa i czasem więcej czasu to trwa. A czasem mniej jak tym razem. To wina Sony, że przepuścili tą łatkę szybciej, a nie tego 19.
 
Cholerstwo jakieś podkusiło mnie dzisiaj na wizytę w Saturnie. Nie miałam wcześniej pojęcia o tym, iż Wiedźmin 3 jest już sprzedawany w Niemczech. Po wejściu do sklepu doznałam niemałego szoku:

View attachment 14248

Gra jest oczywiście dostępna na wszystkie platformy i na Xboxa zeszła już prawie cała:

View attachment 14249

Stanowisko PS4 nie wyglądało na tak oblegane. W czasie, gdy ja oglądałam z niedowierzaniem okładkę wersji PC, dwóch zapaleńców PS4 mało nie posikało się ze szczęścia, że to prawda i już zaraz będą nak*****ć cały weekend. Pogratulowałam im, choć zrobiło mi się dość przykro.
Dlaczego? Światowa premiera 19 maja rozumiem jako 19 maja. A nie 3 dni wcześniej dla konsol plus support. Nie jestem zawzięta i nie hejcę w tym momencie konsolowców, co ich to ich i niech się bawią. Najwyraźniej źle rozumiem pojęcia preorder i światowa premiera, zaraz sobie będę goglować i szukać właściwych znaczeń. Ze względu na "światową premierę" zamówiłam swoją grę w preorderze bezpośrednio od CDP. I tak przyjdzie mi na nią poczekać, aż zostanie dalej przesłana do mnie do Niemiec, więc od początku liczyłam się z faktem, że zagram dużo później niż reszta z was. I wcale mi to nie przeszkadzało. Do dzisiaj, ponieważ te wyłożone pudełka strasznie mnie zdrażniły.

A te zasrane sklepy, które sprzedają W3 przed premierą powinny dostać karę finansową za jawne łamanie umowy...

Wypuszczenie konsolowych wersji to decyzja SKLEPÓW a nie CD Projektu

@warzoch - nie wiem, o jakiej umowie mówisz, ale czekałam specjalnie w tym Saturnie na kompetentną osobę, aby uzyskać odpowiedź na pytanie "jakim cudem sprzedają już W3?". Odpowiedź była bardzo trywialna - "ponieważ mogą. Dostali towar i zgodnie z umową mogą go od dzisiaj sprzedawać" O-o
Nie jestem naturalnie w stanie zweryfikować prawdziwości tej wypowiedzi, ale przyznam, iż zjeżyła mnie jeszcze bardziej niż widok białego pudełka. Poza tym jestem głęboko przekonana o tym, że sieć tak duża jak Saturn, nie wyłożyła sobie pudełek ot tak. Żeby więcej zarobić.
BTW - Real też sprzedaje (nie widziałam, przekazał mi kolega). Śmieją mi się teraz przez telefon nijako w twarz, ja ze swoim preorderem, oni z padem już od kilku godzin grają.
Czuję się naprawdę wyjątkowo :(

Co do zezwolenia na streamowanie to widziałem oficjalną wypowiedz REDA i dla mnie to taka troche kpina w stylu "jak nie chcesz widzieć to nie oglądaj"
http://forums.cdprojektred.com/threa...40#post1659840

Dzięki za ten link. Gdybym sama nie przeczytała, ciężko byłoby mi uwierzyć, że można jako pracownik firmy od kontaków z community polecieć z takim tekstem.


Oj tam, oj tam. Nic się nie stało.

:troll:
 

Attachments

  • IMAG1269.jpg
    IMAG1269.jpg
    367.7 KB · Views: 37
  • IMAG1270.jpg
    IMAG1270.jpg
    349.4 KB · Views: 32
Last edited:
Czym oni zawalili ?
Nie wiem czym dokładnie zawalili, ale w przypadku premier innych produkcji nie dochodzi do sytuacji gdzie na kilka dni (a nawet tydzień) przed premierą gra jest dostępna do kupienia w niektórych sklepach. Może sama bezczynność jest wystarczającym powodem żeby mieć do nich pretensje? Chociaż w zasadzie to nie są bezczynni. Wszystko przyjmują z aprobatą. :blink:
 
Myślę, że się w miarę rozumiemy. Pamiętajcie tylko, że nie było oficjalnej premiery a to, że niektórym udało się dostać z mniej lub bardziej legalnego źródła, to inna sprawa. Boli tylko brak reakcji CDP. Pożyjemy, zobaczymy.
 
@Lotherien

Na Twoim miejscu bym anulował ten preorder i kupił z półki :) chyba, że ta wersja nie ma polskiego jezyka, bo ponoć w Niemczech to różnie bywa;
 
@Lotherien
Trochę nie chce mi się wierzyć, że te zdjęcia są z niemieckiego sklepu.. A powód tego jest taki, że zgodnie z ich prawem jest zakaz sprzedawania u nich Wolfensteina.
 
Na Twoim miejscu bym anulował ten preorder i kupił z półki chyba, że ta wersja nie ma polskiego jezyka, bo ponoć w Niemczech to różnie bywa;
Przyznam, że pomyślałam o tym przez chwilę, ale bardzo krótką. Ponieważ oprócz Wiedźmina w paczce idą jeszcze puzzle, komiks, płyty i kilka innych, fajnych rzeczy.
Sama paczka językowa do zassania nie jest problem, przy wcześniejszych premierach pojawiały się pronto.
Zaraz mi ktoś zarzuci, żem sama sobie winna, bo Zachód, zagranica, itd. Nie, nieprawda. Jeżeli ktoś mówi i zapewnia o tym, że światowa premiera to ja rozumiem, iż dla wszystkich w tym samym czasie. Dubaju nie liczę. Nie wściekam się, ponieważ nie przyszło mi nawet do głowy kupienie gry tutaj. Nie pasowałaby do pozostałych :p
Jedno wiem jednak napewno. To był mój ostatni preorder. Gdyż jednak czuję się nieco oszukana. Całą sytuację uważam za mocno niesmaczną.
Raczej chodzi o to, że niemiecka wersja jest ocenzurowana.
To też. Z tego wszystkiego wszystkiego zapomniałam popytać, ile mają tej cenzury w grze. I czy znowu podmieniono krew na zielone paskudztwo ;)

@Lotherien
Trochę nie chce mi się wierzyć, że te zdjęcia są z niemieckiego sklepu.. A powód tego jest taki, że zgodnie z ich prawem jest zakaz sprzedawania u nich Wolfensteina.
Zdjęcia zrobione są przeze mnie własnoręcznie. Nie chcesz, nie wierz ;)
Nie mam zamiaru dodawać screenów z moich albumów w smartfonie, aby cię przekonać.
 
Last edited:
Masz odwagę . Pracowałem kiedyś w dziale graficznym w Media Expert a dokładnie w merchandisingu i robienie takich zdjęć może się skończyć problemem jakby Cię złapali
Widzieli bardzo dokładnie, iż pstrykam. Nikt nie protestował, także wiesz ... ;)
Wszyscy, co narzekali na białą okładkę - wstydźcie się swego niecnego zachowania. Gra naprawdę wybija się na tle innych.
W sumie mogę po dniu dzisiejszym stwierdzić "i had my hands on the Witcher"
:troll:

Dobra, już sobie idę. :(
 
Top Bottom