Pamiętna Noc - Premierowy zwiastun filmowy

+
Poza tym argument iż coś się często pojawia i stąd już na starcie staje się złe jest niedorzeczny.
Dlaczego muzyka Two Steps From Hell to błąd? Subiektywnie Ci się nie podoba, okej, ale to nie jest "wielki błąd trailera". Mi na przykład bardzo odpowiada.

A gdzie ja napisałem że stało się to złe albo że sam utwór mi się nie podoba? A co niedorzeczności to muzyka też jest częścią tego "dzieła", widać przykładacie do tego mniejszą/inną wagę i tyle. Ja mogę powiedzieć, że mogli dać nową muzykę a puścić jeszcze raz trailer z I. Taka sama sytuacja. Większość osób trailer z I widziała więc by im to nie podpasowało, ja słyszałem wiele razy ten utwór więc wolałbym usłyszeć coś nowego. Od początku pisze "że według mnie" itd. Nie pisałem też o "wielkim błędzie trailera". Po co na siłę próbujecie wszystko wybronić, nawet jeżeli chodzi o subiektywną opinię kogoś innego? Ja przykładowo nie czepiam się każdego postu typu "najlepszy trailer jaki widziałem", mimo iż się z tym nie zgadzam, bo ktoś wyraził swoją opinię i tyle.

No tak, @Koreon mnie uprzedził. Ale przynajmniej masz oryginalny cytat.

Jak pisałem Geralt miewał dylematy, cytat więc nie zaprzecza moim słowom, o ile w ogóle był taki zamiar, a jeszcze je potwierdza. Ja nie twierdziłem, że Geralt to zabijaka który ma gdzieś życia które odbiera. Nic nie wskazuje na to żeby wampir był "dobry", "łagodny" czy coś. Jak już to raczej wieśniacy/miejscowi musieli sporo grosza wyłożyć żeby wiedźmina wynająć, logiczne chyba że nie zrobili by tego w niespokojnych czasach w stosunku do kogoś kto im nie zagraża.
 
Last edited:
Jeden z najlepszych trailerów ever, nie gorszy niż do War Thunder "Победа за нами Victory is ours", który do tej pory uważałem za niedościgniony (BTW, dużo lepszy od samej gry).
 
Wiecie, co na mnie zrobiło wrażenie podczas oglądania? Oczywiście poza elementami już tu wielokrotnie wymienianymi.
W scenie rozmowy wampirzyca na moment bierze głębszy wdech i w tym momencie widać pracę mięśni i ścięgien szyi. To jest tak niesamowicie naturalne, tak perfekcyjnie oddane, że aż czuć cielesność postaci. Albo ten uśmieszek na sekundę przed rozpuszczeniem włosów.
W Killing Monsters zachwycałem się doskonałą kreacją otoczenia, przestrzeni, przedmiotów. Tutaj natomiast są detale, do których rękę przyłożył mistrz.
 
Tak naprawdę ciężko się przyczepić do czegokolwiek w tym krótkim dialogu. Moment, w którym Geralt wypowiada słowa "ładna melodia", po czym kobieta podnosi wzrok, lecz pozostaje w bezruchu wskazuje, że nie jest ona zaskoczona obecnością wiedźmina i prawdopodobnie wyczuwa, co za chwilę może się zdarzyć. Podoba mi się też westchnięcie samego wiedźmina przed wypowiedzeniem słów "zapłacili mi za ciebie", jakby nie chciał tego robić, bądź chciał to wszystko mieć za sobą. No i ostatnie słowa wampirzycy i ta zmiana głosu - mistrzostwo. Dlatego tak bardzo chciałbym zobaczyć to w rodzimej wersji z głosem Rozenka, ale cóż, ta też jest świetna.
 
Wersja polska zapewne brzmiałaby jak przedstawienie szkolnego kółka teatralnego. Rozenek tak by się wczuł w rolę miłego wiedźmina, że od jego serdeczności cały śnieg by stopniał, a pani grająca wampirzycę próbowałaby naśladować jakąś scenę ze Zmierzchu.
 
E tam, Rozenek też potrafi nieźle przyfasolić groźnym głosem :p Co do pani wampir, to podejrzewam, że równie dobrze mogliby znaleźć głos lepszy od tej z wersji angielskiej, dlatego tutaj można gdybać. Bardziej obawiałbym się tylko o piosenkę.
 
Wiecie, co na mnie zrobiło wrażenie podczas oglądania? Oczywiście poza elementami już tu wielokrotnie wymienianymi.
W scenie rozmowy wampirzyca na moment bierze głębszy wdech i w tym momencie widać pracę mięśni i ścięgien szyi. To jest tak niesamowicie naturalne, tak perfekcyjnie oddane, że aż czuć cielesność postaci. Albo ten uśmieszek na sekundę przed rozpuszczeniem włosów.
Dla mnie mistrzostwem jest moment od 3:16, czyli właściwie bardzo smutny w pewnym sensie koniec naszego trailera. Sama animacja włosów zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Kulminacyjny punkt całej historii przyprawia mnie nadal o potężną gęsią skórkę. W ciągu minionych 2 dni obejrzałam trailer wiele razy i niestety - za każdym razem zachwyca mnie tak samo. A melodia przylepiła się do mnie okrutnie, w ogóle nie mogę się jej pozbyć. Arcydzieło :)
 
Last edited:
Mam dokładnie tak samo. Znajomy, któremu kazałem to obejrzeć, później bezwolnie nucił tą melodię.
Cały trailer jest prześwietny, ale ciągle odkrywam w nim coś nowego. Zupełnie jak z sagą. Czytałem ją tyle razy, że znam prawie na pamięć, a jednak ciągle coś znajduje.
 
Hmm, ja tam bym się cieszył
Banan nie schodzi mi z twarzy. Odnośnie cinematica ;) Jest genialny. Hmmm. Twój wrażliwy komputer całkiem już znormalniał skoro zmieniasz moje wypowiedzi ;)

Zupełnie jak z sagą. Czytałem ją tyle razy, że znam prawie na pamięć, a jednak ciągle coś znajduje.
Znawca cytatów ;)
Robię właśnie podejście numer 4. I w pewnym sensie za każdym malutkim razem jestem srodze zdziwiona. Non stop coś nowego, innego, zapomnianego. Fascynujące nieprawdaż?
A teraz pomyśmy o otwartym świecie Wiedźmina 3 i idźmy do odpowiedniego tematu. Byleby nie o grafice.
 
Last edited:
Banan nie schodzi mi z twarzy. Odnośnie cinematica ;) Jest genialny. Hmmm. Twój wrażliwy komputer całkiem już znormalniał skoro zmieniasz moje wypowiedzi ;)

W tym przypadku Twój nie dostał wystarczającej ilości ciepła, skoro pisze coś takiego :p Mój, owszem- ma funkcje zmiany czyjegoś tekstu, ale teraz nie musiał z nich korzystać, bo to nieetyczne, a on ma swój honor.
 
Cóż, wszystko już zostało tutaj powiedziane. Dodam więc tylko, że już dziś można być pewnym, że ten trailer stanie się tak wielkim klasykiem jak intro do jedynki. :) Czy większym? Czas pokaże.
 
MegaStorm;1656334 [MENTION=2000031 said:
Marcin Momot[/MENTION]
Planujecie może udostępnić piosenkę z trailera?

@Marcin Momot
No właśnie? :D


W CGI rzeczywiście mamy ten kawałek, ale w aranżacji Marcina Przybyłowicza. Marcin (jeżeli mnie słuch nie myli), wykorzystał tylko elektryczne skrzypce w wykonaniu Thomasa Bergersena (który skomponował A Hole in the Sun) i dodał do nich swoją własną perkusję oraz całą resztę. Podejrzewam, że odbyło się to na zasadzie kupna licencji na wykorzystanie utworu i z tego powodu się boję, że nie dostaniemy muzyki z CGI, a co najwyżej piosenkę Marcina. Mam wielką nadzieję, że będzie jak z przerobioną piosenką zespołu Hedningarna z Disdain & Fear Trailer, którą jednak dostaliśmy. :)

Dlaczego nie ma tego materiału do pobrania bez konwersji tam gdzie zawsze takie materiały były? :(

Jest!

Masa utworów Two Steps From Hell jest "epicka" i pasuje do takich scen. Pojawianie się tych samych co chwilę mi się jednak niezbyt podoba i tyle. Po prostu widać przykładam do tego większą wagę.

Grubo się mylisz i to bardzo grubo. A Hole in the Sun został w zwiastunie umieszczony w aranżacji Marcina Przybyłowicza. Z oryginału, który i tak nie jest "epicki", zostały tylko skrzypce elektryczne i do nich Marcin dodał całą resztę. Ciekawi mnie jak dobrze znasz dyskografię TSFH, bo chyba słabo, skoro zaliczasz ten utwór do tych "pojawiających się co chwilę". Illumina to jeden z tych albumów TSFH, które sprzedały najmniej licencji, a zwłaszcza A Hole in the Sun, który został wykorzystany po raz pierwszy. Porównaj sobie oryginał (utwór nr. 18 ) ze zwiastunem.

Mnie zawiodło wykorzystanie utworu TSFH, bo to obniża nasze szanse na dostanie muzyki z CGI. Poza tym jestem zwolennikiem cinematiców z oryginalną muzyką kompozytora tworzącego do gry.
 
Na mnie największe wrażenie zrobiło zbliżenie na twarz wampirzycy w 3,40 sekundzie, na jej twarzy widać szok i strach, spływająca łza i zmiana wyrazu oczu w chwili śmierci sprawiły, że zrobiło mi się jej żal, wspaniały trailer.
 
Macie pomysł kim jest przeciwniczka Geralta? Mówiła, że dawniej wiedźmin by nie wziął na nią zlecenia, a Geralt odpowiada, że czasy się zmieniły. Zastanawiające, bo myślałem, że to wampir (a nie widzę powodu, dla którego kiedyś wiedźmini nie zabijaliby wampirów).

Nocnica? Której się nie zabija, "bo milusia"?

---------- Zaktualizowano 19:34 ----------

Czy tam "milutka", ont rememba
 
Dla mnie mistrzostwem jest moment od 3:16

Mam to samo. Dokładnie ten moment. Oglądałem filmik już tyle razy, że nie idzie zliczyć a nadal, za każdym razem w tym momencie mam ciary. Genialnie zsynchronizowane z muzyką. Ta ucieczka wampirzycy w rytm wzrastających dźwięków skrzypiec i kulminacyjny moment na najwyższą nutę przy pięknym kadrze wykorzystującym grę światła i cienia. I uspokojenie. Mistrzostwo.
 
Też dodam swoje trzy grosze :)

Zwiastun mi się bardzo podobał: wykonanie na najwyższym poziomie, nastrojowa muzyka, no i ta walka!
Co do wampirzycy to nie sądzę, żeby była to bruxa - w książce (o ile dobrze pamiętam) nie stawała się niewidzialna i atakowała falami dźwiękowymi.
Duży plus za drgający medalion i świetne Znaki.
BTW, w trakcie oglądania od razu skojarzyłem podobieństwo do intra z pierwszej części gry, ten zwiastun jest prawie tak samo dobry.
Nic tylko oglądać na nowo i czekać do premiery!
 
Macie pomysł kim jest przeciwniczka Geralta? Mówiła, że dawniej wiedźmin by nie wziął na nią zlecenia, a Geralt odpowiada, że czasy się zmieniły. Zastanawiające, bo myślałem, że to wampir (a nie widzę powodu, dla którego kiedyś wiedźmini nie zabijaliby wampirów).
Nocnica? Której się nie zabija, "bo milusia"?

---------- Zaktualizowano 19:34 ----------

Czy tam "milutka", ont rememba

Wampir na sto procent, w dodatku wyższy - nie ma co dywagować jaki konkretnie, bo w książkach opisane są tylko niektóre, a ten tutaj to pewnie tylko wizja twórców CGI. A nie polowali na nie, bo były zwyczajnie zbyt szybkie, silne i inteligentne - jak ktoś czytał książki to pewnie kojarzy rozmowę Geralta z Regisem.


100 orenów dla Ciebie, zazwyczaj takie materiały pojawiały się na serwerze REDów, z wyjątkiem tego. W każdym razie jeszcze raz dzięki, bo teraz zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie.

:cheers:
 
Top Bottom